TworzymyGłos Regionu

Milion dla Powiatu Wschowskiego

- Fundusz Inwestycji Samorządowych

Piątek, 26 czerwca 2020 o 12:47, aktualizacja Piątek, 26 czerwca 2020 o 13:51, autor: 11 1381
Milion dla Powiatu Wschowskiego

W dniu 24 czerwca 2020 roku Starosta Wschowski Andrzej Bielawski otrzymał dla Powiatu Wschowskiego symboliczną promesę w wysokości 999.915,00 złotych w ramach rządowego programu Funduszu Inwestycji Samorządowych #TARCZADLASAMORZĄDÓW.

Ustanowiona z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy tzw. tarcza samorządowa zakłada przekazanie wszystkim samorządom łącznie 6 mld złotych, które będą mogły zostać wykorzystane na realizację konkretnych inwestycji lub wkład własny na inne inwestycje dofinansowane np. z Funduszu Dróg Samorządowych.

Fundusz Inwestycji Samorządowych ma na celu poprawę sytuacji finansowej samorządu oraz poprzez realizację zadań inwestycyjnych, polepszenie sytuacji na rynku pracy w związku z koronawirusem.

tekst: Starostwo Powiatowe.

REKLAMA

Komentarze (11)

avatar

avatar
~Mój Boże ....!
26.06.2020 15:07

Mój Boże ostatnio taki wysyp posłów pisu na Naszej Ziemi Wschowskiej był w czasie Dożynków Sołeckich, Gminnych, Powiatowych i Wojewódzkich oraz tzw. "Pikników .....+ , a la pis+ !!!!. Pytanie ; - i co z tego do dnia 28.06.2020 roku pozostała dla Naszego Powiatowego i Miejsko-Gminnego Regiony ???. Mój Boże jaki trzeba mieć tupet, a by tak bezwstydnie ponownie przed kolejnymi wyborami przyjechać i błagać o poparcie swojego kandydata, który zapoczątkował w naszym kraju BEZKARNE ŁAMANIE POLSKIEGO PRAWA. POLSKIEJ KONSTYTUCJI, bowiem jego poseł z Nowogrodzkiej powiedział nam o tzw. """ towarzyskim odkryciu " !!!!!. Co obecny poseł powie o Tarczy 0.4. która przemyciła paragrafy Kodeksu Karnego z podwyższonymi sankcjami wobec SUWERENA ????. A co powie o tych paragrafach i artykułach, które wręcz odwrotnie powodują bezkarność ludzi z jego rządu, z jego ugrupowania - jest bowiem w Komisji Sejmowej od Przestrzegania prawa ???????. Co powie nam obywatelom tego Powiatu, Naszej Wschowy ?????.

avatar
~Zawiedziony
26.06.2020 15:31

Gdybyście szumowskiemu patrzyli na ręce tych milionów byłoby nieco więcej. Można by było na wszystkich osiedlach we Wschowie drogi pobudować. Ta wielka aktywność to czysta obłuda i nieszczere intencje

avatar
~Apel Obywatelski !!!!
26.06.2020 15:37

Proszę nam powiedzieć - odpowiedzieć panie starosto, w którym punkcie przez te ostanie pięć lat rządów prezydenta Dudy obecnie kandydata Dudy na prezydenta stał on na straży wartości takich jak godność człowieka, równość wobec prawa, szacunku do mniejszości i odmienności naszych obywateli ?????. A może nam pan przypomni panie starosto co to jest godność i szacunek jednego człowieka do drugiego???, czy jest to jak kandydat duda nazywa ludzi z pod znaku LGBT ideologia ???, czy jak ludzie z jego formacji poniżają środowisko LGBT nazywając ich nie ludźmi, a prezydent, obecny kandydat Duda nie reaguje ????. Czy może jak jako prezydent cichaczem pod osłona nocy zatwierdzał Ustawy pisu lekceważące Polskie Prawo, Polską Konstytucję ?????, a może jak cichaczem zatwierdził byłego komunistę, prokuratora Stanu Wojennego na Sędziego z ramienia pisu do Trybunału Konstytucyjnego ?????. Jak to możliwe jest, że pan jako starosta czynnie jak GRZYBY PO DESZCZU, którego mamy obecnie w nadmiarze dokonuje wysypu w postaci spotkań z posłami pisu ????. jak to możliwe, że starosta nie zachowuje w takich sprawach obiektywizmu kogo i dla czego popiera w tych wyborach ?????. Czy jest to normalne ?????

avatar
~Prawda tylko prawda ....
26.06.2020 18:01

Prawda tylko prawda p. pośle Was wyzwoli !!!!!. Jako przedstawiciel prawa w Polskim Sejmie z ramienia pisu co pan zrobił w sprawie UJAWNIENIA AFER począwszy od "kryształowego" Banasia, po przez Srebrną, a na wydatkach bez podstaw prawnych na wybory pis+ 10 MAJA br skończywszy ?????. Ostatnią prawdę obnażyła o Waszym kandydacie Pani Ambasador USA w Polsce p. MOSBACHER - warto się p. pośle z tym zapoznać oraz Pan Profesor SIMON co powiedział o waszym kandydacie i szczepionkach z USA, których nie ma a On je już próbował rozdysponować !!!!!!. Hi...hi-Ha...ha.... cos w tym rodzaju !!!!!!!

avatar
~MANIPULACJA ZAMIERZONA....?
26.06.2020 18:27

Jak można nazwać pijar manipulacyjny ? - oczywiście, że jest to pijar CZARNY nastawiony na zmanipulowanie LUDU - w tym przypadku WYBORCĘ WSCHOWSKIEGO i POWIATU WSCHOWSKIEGO !. Wyborca nie w pełni do końca świadomy takiej manipulacji CZARNYM PIJAREM staje się jego łatwym łupem i OFIAROM !!!!. OTO KLASYCZNY PRZYKŁAD TAKIEJ MANIPULACJI zamierzonej lub nie ze stony posłów i lokalnych działaczy pisu naszego Rejonu - Wschowskiego Rejonu, albowiem jak można na 1 - 2 tygodnie przed wyborami 28 Czerwca 2020 r NAZWAĆ TAKI WYSYP AKTYWNOŚCI Tych posłów i lokalnych działaczy na zw.pl, jak : - "Spotkanie z politykami pis we Wschowie", - "Konferencja prasowa tzw. Społecznego Komitetu poparcia A,Dudy", - "Podpisanie umowy budowy boiska I LO", - "Prezydent Duda był we Wschowie ? ", - "Milion dla Powiatu Wschowskiego", - "Apel do mieszkańców Powiatu Wschowskiego " , ze strony starosty powiatu Wschowskiego ( prawie jak lokalne orendzie w wykonaniu starosty), itd. , itp. aktywności tej jednej grupy partyjnej w imię poparcia kandydata Dudy i to wszystko w tak krótkim czasie i na przysłowiowy dzień przed wyborami co spowoduje, że na trwałe - przed ciszą wyborczą pozostanie na STRONACH zw.pl !!!!!. To się szanowny wyborco nazywa PIJAR MANIPULACYJNY - CZARNY nastawiony na NAIWNEGO WYBORCĘ, czyli jak powiedział pisowski klasyk J,K ....ciemny lud to kupi...." !!!!!!. Czy naprawdę tacy jesteśmy za jakich nasz biora na ten lep ci panowie z pisu ???????. Proszę sobie samemu 28.06.br O D P O W I E D Z I E C !!!!!!!. Kto tu jest ten naiwny i ciemny !!!!!.

avatar
~W.L
26.06.2020 19:07

Poczekajmy na te pieniążki teraz to zwykła kiełbasa wyborcza ale... pasuje ....

avatar
~123
26.06.2020 22:46

"Pinindzy ni ma i nie będzie" - klaszczecie i cieszycie się jak małe dzieci, bo tvn mówił, że kryzys. Jak jest kryzys pandemii i są pieniądze wsparcia dla samorządów, to wyzłośliwiacie i złorzeczycie, jakby wam kto do kieszeni narobił. Ot taka wasza lemingów natura.

avatar
~Mieszkaniec
26.06.2020 23:08

Panie Marku nie ma Pan wstydu, na szczęście mieszkańcy Wschowy, a myślę że ich większość nie zagłosuje za PIS, gdzie Pan jest przez cały rok, pokazuje się Pan i nawija makaron na uszy ludziom przed wyborami

avatar
~Pamiętacie
26.06.2020 23:20

Co morawiecki mówił w "sowie"? " Trzeba ludziom obieca to czego pragną, a potem wygaszać ich oczekiwania" o misce ryżu nie wspomnę. w niedzielę nie zapomnę tego przy urnie

avatar
~III Wiek
01.07.2020 07:15

Pytanie jak na debacie, której kandydat Duda pis+ unika i stosuje przy wykorzystaniu swojego sztabu "wybiegi" na poziomie tych co pięć lat temu sam Kandydat Duda Krytykował i Wyszydzał wobec Pana Komorowskiego !!!!. Jak widać poglądy kandydata Dudy pis+ i i jego sztabu jak Pospolita Chorągiewka na wietrze !!!!. ; - pytanie brzmi - co poseł M. Ast reprezentujący kandydata Dude na Ziemi Wschowskiej powie w sprawie łamania Polskiej Konstytucji?, - co powie, że na przestrzeni ostatnich pięciu lat rządów pisu wprowadzono ponad 30 podwyższeń podatków ?, - co powie o szczuciu Polaków i nastawianiu jednych na drugich ?, - co powie o tym że ponad 5 lat w zamrażarce Sejmowej -Sejmu pisowskiego leży projekt Ustawy o zniesieniu całkowitego pobierania podatku od naszych rent i emerytur, a oni chwalą się jednorazowym OCHŁAPEM - zwanym przez nich nie zgodnie z prawem - "trzynastą emeryturą" ?. czy bezwstyd z tego powodu im nie przeszkadza tak oszukiwać rencistów i emerytów i wmawiać im przez ostanie 5 lat, że nam coś dali z naszej kieszeni !!!!!!. Jak widać bark osobistego poczucia wstydu i honoru nie przeszkadza im w szerzeniu tej ogólnokrajowej OBŁUDY i FAŁSZU w tym temacie !!!!!.

avatar
~Lechoslaw
08.07.2020 16:56

Hojność za głosy !! Co za hipokryzja !!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl