TworzymyGłos Regionu

Miedzynarodowo w Staszicu

- wolontariat europejski

Piątek, 15 listopada 2019 o 08:42, autor: 0 784
Miedzynarodowo w Staszicu

W dniach od 13 do 14 listopada 2019 roku uczniowie klas I LO (8), I TI (8), I TE, I TŻ, II TS/I, II TEL IV TE/I mieli szansę poznać młodych wolontariuszy z takich krajów jak: Francja, Węgry, Gruzja, Azerbejdżan, Ukraina i Hiszpania. Dodatkowo dowiedzieli się co to jest EVS, czyli Wolontariat Europejski, który powstał po to, by wolontariusze mogli rozpowszechniać swoje tradycje, zwyczaje i język przez pozaszkolne doświadczenia.

W ramach współpracy naszej szkoły z Centrum Aktywności Twórczej z Leszna dla uczniów I Zespołu Szkól zostały zorganizowane 135 minutowe warsztaty językowe, które były prowadzone w języku angielskim.

Przeróżne quizy, gry, prezentacje, dyskusje, elementy tańca i śpiewu ożywiły i uaktywniły szkolny język angielski naszych uczniów. Uczniowie mogli również poznać podstawowe zwroty w języku francuskim, gruzińskim czy węgierskim.

Wszystkim naszym uczniom dziękujemy za serdeczne przyjęcie naszych zagranicznych gości!

P. Bajończak i J. Urbanowicz

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl