TworzymyGłos Regionu

Mężczyzna uratowany przed samobójstwem

Policjanci z Rawicza i Wschowy zasłużyli na pochwałę.

Czwartek, 23 stycznia 2020 o 13:39, aktualizacja Czwartek, 23 stycznia 2020 o 13:52, autor: 0 2493
Mężczyzna uratowany przed samobójstwem

Policjanci ze Wschowy i Rawicza uratowali mężczyznę, który chciał rzucić się pod pociąg Szybka interwencja policjantów prawdopodobnie uratowała życie 32- letniemu mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo rzucając się pod pociąg. Wschowscy policjanci po negocjacjach ustalili miejsce pobytu zaginionego, wspólnie z rawickimi mundurowymi odnaleźli niedoszłego 32- letniego samobójcę.

We wtorkowe popołudnie (21 stycznia) dyżurny wschowskiej Policji otrzymał niepokojącą informację o zaginięciu syna- 32 letniego mieszkańca powiatu wschowskiego, który dzień wcześniej po kłótni rodzinnej opuścił dom i ślad po nim zaginął. Zaniepokojeni członkowie rodziny 32-latka po nieudanych poszukiwaniach na „własną rękę” następnego dnia postanowili fakt ten zgłosić na policję. Mundurowi w składzie sierż.szt. Radosław Kamiński i st.sierż. Bartosz Głuch biorąc pod uwagę okoliczności i treści ostatnich wiadomości SMS wysłanych przez zaginionego postanowili użyć wszelkich możliwości żeby ustalić jego miejsce pobytu i sprawdzić jego zamiary. Z uwagi na to, że st.sierż. Bartosz Głuch znał osobiście mężczyznę postanowił się z nim skontaktować przez jeden z komunikatorów.

W wyniku nawiązanej rozmowy i negocjacjach ustalono, że mężczyzna przeszedł na teren powiatu rawickiego i ma zamiar rzucić się pod pociąg. Policjantom udało się ustalić rejon w jakim przebywał w trakcie prowadzonej rozmowy. Wiadomym było, że liczą się każde minuty. Skontaktowano się również z siostrą zaginionego mieszkającą ponad 50 km od Wschowy, którą w trakcie swojej wędrówki po awanturze rodzinnej odwiedził 32-latek.

Zaalarmowano rawickich policjantów, którzy wspólnie z siostrą zaginionego udali się w miejsce wskazane przez wschowskich mundurowych. Jak się okazało mężczyzna przebywał w rejonie czynnego torowiska i jak oznajmił policjantom chciał rzucić się pod nadjeżdżający pociąg. Wyziębionemu mężczyźnie została udzielona pomoc i pogotowie ratunkowe przetransportowało go do rawickiego szpitala.

 kom. Maja Piwowarska

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Chirurg przyjmuje
Chirurg przyjmuje
Oferuje usługi
Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl