TworzymyGłos Regionu

Mężczyzna nie oddychał. Uratowali go policjanci

Poniedziałek, 17 sierpnia 2020 o 13:22, aktualizacja Poniedziałek, 17 sierpnia 2020 o 14:53, autor: 2 2978
Mężczyzna nie oddychał. Uratowali go policjanci

Szybką reakcją i profesjonalizmem w ratowaniu ludzkiego życia wykazali się policjanci Wydziału Prewencji wschowskiej Policji - asp. szt. Łukasz Walorczyk oraz asp. Adrian Zadora. Mundurowi przywrócili czynności życiowe mężczyźnie, który targnął się na swoje życie. Dzięki skutecznym działaniom ratowniczym przeprowadzonym przez policjantów, odzyskał on tętno oraz oddech i trafił pod specjalistyczną opiekę medyczną.

Do zdarzenia doszło minionej soboty (16 sierpnia) tuż przed godziną 16. Dyżurny wschowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo. Z ustaleń wynikało, że odjechał on samochodem z posesji w kierunku miejscowości Gola. Zaangażowani w sprawę policjanci z Wydziału Prewencji - asp. szt. Łukasz Walorczyk i asp. Adrian Zadora szybko przystąpili do działania, aby uratować mężczyznę. Dyżurny przez cały czas był w kontakcie z rodziną desperata i nadzorował działania patrolu, który skierował w rejon kompleksu leśnego. Po kilku minutach mężczyzna został odnaleziony w lesie przez swoich bliskich. Nie wykazywał czynności życiowych i potrzebował natychmiastowej pomocy. Tej, w sposób profesjonalny udzielili mu policjanci, którzy wiedzieli, że walczą o jego życie. Dzięki wykonywanym na przemian czynnościom resuscytacyjnym mężczyzna odzyskał tętno i oddech. Następnie został przetransportowany przez Pogotowie Ratunkowe do głogowskiego szpitala.

Tekst/foto: KPP Wschowa

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Anka
17.08.2020 16:38

Brawo Panowie profesjonalna robota :)

avatar
~kruchj
01.09.2020 11:52

Brawo. Wyrazy szacunku.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl