TworzymyGłos Regionu

Medal Mistrzostw Polski Julki Ścisłowskiej. Kolejny świetny występ wschowskich lekkoatletów

Poniedziałek, 20 sierpnia 2018 o 09:46, aktualizacja Czwartek, 30 sierpnia 2018 o 09:19, autor: 4 2205
Medal Mistrzostw Polski Julki Ścisłowskiej. Kolejny świetny występ wschowskich lekkoatletów

W pierwszy weekend sierpnia odbyły się XXVI Biegi Śnieżnickie – Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich w stylu alpejskim. W gronie blisko 500 zawodników super występ zanotowali młodzi wschowscy zawodnicy.

Nasi młodzi adepci królowej sportu rywalizowali na dystansie 2000m w kategorii U16. Srebrny medal Mistrzostw Polski wywalczyła Julia Ścisłowska, która tylko przez mały błąd na 5 metrów przed metą przegrała najcenniejszy medal, również znakomite 4 miejsce zajęła Maria Ciemierzewska.

W gronie chłopców 5 miejsce miejsce zajął Gabriel Dziełakowski. Zawodnicy LLKS Osowa Sień ponownie potwierdzili, że należą do najlepszych w Polsce. Młodzi zawodnicy po starcie zwiedzili pobliskie atrakcje turystyczne i zdobyli najwyższy okoliczny szczyt – Śnieżnik. Jak twierdzi trener Andrzej Orłowski – „bieg pod górę jest świetnym elementem przygotowania wydolnościowego i wolicjonalnego młodych lekkoatletów”. Brawa dla młodzieży – miejmy nadzieję, że przy wytrwałej pracy pójdą w ślady starszych kolegów. A już w połowie września ich starsza koleżanka Klaudia Pawlus wraz z trenerem będzie reprezentowała Wschowę i Polskę na Mistrzostwach Świata U20 w Biegach Górskich, które odbędą się w Andorze. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

(tekst/foto: AO)

REKLAMA

Komentarze (4)

avatar
~XXX
20.08.2018 21:10

Brawo Julka !!!

avatar
~J Denesiuk
21.08.2018 19:55

Julia gratuluję i życzę dalszych sukcesów.jesteś bardzo dzielna J Denesiuk

avatar
~LA
01.09.2018 08:55

Jakby jeszcze powstał stadion lekkoatletyczny we Wschowie to wyniki naszych lekkoatletów były by jeszcze większe.

avatar
~jadwiga
03.09.2018 11:04

Gratulacje.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl