TworzymyGłos Regionu

Matury ustne odwołane!

Środa, 16 grudnia 2020 o 13:36, autor: 3 961
Matury ustne odwołane!

Egzamin maturalny, podobnie jak w 2020 r., zostanie przeprowadzony tylko w części pisemnej. Tak wynika z rozporządzenia podpisanego dziś przez Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka. Zniesiono także obowiązek przystąpienia do egzaminu z jednego wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

Uczniowie mają także możliwość zmiany deklaracji przystąpienia do egzaminu maturalnego.

Do egzaminu ustnego z będą mogli przystąpić absolwenci, którym wynik części ustnej egzaminu z danego przedmiotu jest potrzebny w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną.

Nastąpiły także zmiany w wymaganiach egzaminacyjnych:

w przypadku egzaminu ósmoklasisty:

  1. z języka polskiego – z listy lektur obowiązkowych wykreślono Tędy i owędy Melchiora Wańkowicza,
  2. z matematyki – ograniczono wymagania dotyczące działań na pierwiastkach oraz stereometrii (brył przestrzennych),
  3. z języka angielskiego – z listy środków gramatycznych wykreślono czas past perfect oraz mowę zależną;

w przypadku egzaminu maturalnego:

  1. z matematyki na poziomie podstawowym – ograniczono wymagania dotyczące funkcji i graniastosłupów, w całości zredukowano wymagania dotyczące brył obrotowych i wymagania z IV etapu edukacyjnego dotyczące ostrosłupów,
  2. z geografii na poziomie rozszerzonym – usunięto niektóre treści o charakterze faktograficznym oraz zagadnienia, które są trudne do omówienia podczas nauki zdalnej, np. część zagadnień z zakresu przeszłości geologicznej Ziemi, charakterystykę reżimów rzecznych w Polsce, zmiany funkcji obszarów wiejskich na świecie, zróżnicowanie językowe ludności świata.

Źródło: gov.pl

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~zza winkla
16.12.2020 15:32

Coraz głupsi wychodzą uczniowie po obecnym sposobie nauczania . Jeszcze trochę a dominujący NEiM stworzy " nowy" model obywatela. Niby prounijnego, proeuropejczyka ale bez pasji, predyspozycji i zdolności do integracji ze społeczeństwem zachodnim.

avatar
~Kto ma moc ?
16.12.2020 21:30

Młodzież może wyłączyć komputery i pokazać środkowy palec . Tak się zakończy domowa zdalna ściemanauka . Proste? Iskra ...

avatar
~My
17.12.2020 20:47

Tak się produkuje na większą skalę tak zwany "ciemny lud" ......... obecnie rządzący z Państwa Prawa sobie "państwo pis" nie Ustawą regulują obostrzenia wobec Suwerena, jak to zakłada Polska Konstytucja w Państwie Prawa tylko własnymi ROZPORŻDZENIAMI, jak np. wprowadzanie godziny policyjnej w Sylwestra od 19.oo do 6.oo 1.01.2021 rok - podobnie jest z innym obostrzeniami i ograniczeniami, a podstawie których insza policja będzie Suwerena karać MANDATAMI !!!!!. Obecnie ROZPORZĘDZENIA "państwa pis" wbrew prawu Konstytucyjnemu ogranicza nam prawa i wolność !!!!, a ze szkół czyni prywatny folwarka !!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl