TworzymyGłos Regionu

Maraton maturalny rozpoczęty

Poniedziałek, 08 czerwca 2020 o 11:28, aktualizacja Poniedziałek, 08 czerwca 2020 o 12:12, autor: 0 1830
Maraton maturalny rozpoczęty

Dziś pierwszy dzień egzaminów maturalnych. Uczniowie rozpoczęli swoje zmagania o godzinie 9:00 testem z języka polskiego na poziomie podstawowym. Podczas dzisiejszych i kolejnych egzaminów obowiązywać będą wytyczne sanitarne opracowane przez Państwową Inspekcję Sanitarną, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Centralną Komisję Egzaminacyjną. 

Pierwszy dzień matur, oprócz części podstawowej, zawiera część rozszerzoną z języka polskiego. Wtorek i środa to kolejno matematyka i język angielski. Maturzyści, oprócz obowiązkowych egzaminów podstawowych, mają obowiązek przystąpić do co najmniej jednego rozszerzenia. Do wyboru m.in. mają: biologię, chemię, historię, historię sztuki, geografię, filozofię czy wiedzę o społeczeństwie. Całość potrwa do 29 czerwca.

Sesja maturalnych egzaminów w tym roku jest inna niż wszystkie. Po pierwsze termin został przesunięty o ponad miesiąc. Ponadto, uczniowie zostali zwolnieni z egzaminów ustnych - z języka polskiego i angielskiego (z wyjątkiem osób, dla których egzamin jest niezbędny podczas rekrutacji na zagraniczną uczelnię).

Przed przystąpieniem do pisania, uczniowie zobligowani są do dezynfekcji rąk. Uczniowie powinni zachowywać 1,5 metra odstępu od siebie. Pomieszczenia, w których odbywają się egzaminy, powinny być wietrzone. Przed wejściem i po wyjściu muszą zakrywać usta i nos. Podczas egzaminu uczniowie są zwolnieni z takiego obowiązku i mogą w pełni skupić się na wypełnianiu arkusza.

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia. Dacie radę!

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl