TworzymyGłos Regionu

Małgorzata Kidawa-Błońska we Wschowie [VIDEO]

Wtorek, 27 lipca 2021 o 09:22, aktualizacja Wtorek, 27 lipca 2021 o 11:59, autor: 31 2889
Małgorzata Kidawa-Błońska we Wschowie [VIDEO]

W poniedziałek (26 lipca) w sali widowiskowej CKiR odbyło się spotkanie Wicemarszałek Sejmu RP Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z mieszkańcami gminy Wschowa. Poruszono m.in. kwestię szczepień, ochrony zdrowia, telewizji publicznej, polityki emerytalnej oraz ochrony środowiska.

W spotkaniu udział wzięli Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak, Posłowie na Sejm Waldemar Sługocki, Grzegorz Rusiecki, Katarzyna Osos oraz Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak.

26 lipca Wicemarszałek oprócz Wschowy odwiedziła Krobię, Krzemieniewo, Kościan i Leszno. 

REKLAMA

Komentarze (31)

avatar

avatar
~cytat dnia
27.07.2021 11:00

"Gdyby natura chciała to" wyborcy PO byli by madrzejsi

avatar
~Hahaha
27.07.2021 11:05

Pusta sala

avatar
~do - hahaha
27.07.2021 12:12

Bo nie jak w PiS, mieszkańcy nie dostali "rozkazu" bycia obecnym. Pełna swoboda i dobrowolność a zagłosujemy i tak za naszymi, czyli zmianami.

avatar
~Hihihi
31.07.2021 08:20

PUSTA GŁOWA TROLLA.

avatar
~EEE
27.07.2021 13:24

No i policzyła się wschowska platforma. Oprócz "funkcyjnych", pracowników CKIR , radnych gminnych i innych uzależnionych posadami od Antkowiaka, było 3 mieszkańców . POkazali moc. Wybory macie wygrane

avatar
~do powyzej
27.07.2021 14:04

W Drzewcach klawiatura aż czerwona od hejtu . Ile jeszcze razy kobieto wstawisz swój komentarz ?

avatar
~Brawo
27.07.2021 14:40

Prosimy o więcej takich spotkań. Czas uwolnić Wschowę od tych ludzi. Dość propagandy i dzielenia

avatar
~Wschowianin
29.07.2021 22:55

Głupota nadal w cenie ? :)))))

avatar
~lechwoj
27.07.2021 15:17

Czy pracownicy Urzędu uczestniczyli w tym spotkaniu służbowo czy prywatnie? Widzę na zdjęciach sekretarz Gminy Dębską i zastępcę burmistrza. Wszyscy pracownicy ratusza mogli w nim uczestniczyć czy tylko wybrańcy?

avatar
~Ochłoń trolu
28.07.2021 12:19

Czy Witek, Morawiecki, Kaczyński i cały rząd jeżdżący po Polsce z propagandą jeździ tam prywatnie czy służbowo

avatar
~Tacy oni
27.07.2021 15:39

Ciekawe czy Pani Marszałek dostała ochronę policji? Gdyby tu prezes przyjechał pewnie zamknęliby miasto

avatar
~Adaś
27.07.2021 15:39

Zrozumiałem to już dawno, a teraz tylko to potwierdza, że p. marszałek Kidawa-Błońska nie mogła zostać prezydentem kraju będąc z usposobienia kobietą zbyt ugrzecznioną i życzliwą ....... świat męskich szowinistów pewnikiem by ją zdeptał i spodlił bez użycia "białej chusteczki" więc stało się jak dla mnie dobrze, że nastąpiła zamiana. Dla Polski jeszcze nie ten czas aby kobieta stała się prezydentem ? Co do samego spotkania i jej zachowania, to plus, ....... ani razu nie wykonała "nalotu " na PiS , super decyzja i wyraz osobistej kultury. A jeśli ktoś był w oczekiwaniu, że jako "figura" PO, zacznie budować woj. lubuskie na nowo, wystawiać czeki lub rysować obwodnice ( coś ja po "Stodole") na mapie to naiwność i frajerstwo swoje musi jeszcze trochę mocniej ściągnąć do posadzki. KO to nie rząd. Odnośnie frekwencji.... mała, ale na pewno nie przymuszona a sama forma bliskiego kontaktu jak najbardziej potrzebna. Ci ludzie rozmawiali bez "kartki" i bez uzgodnionych odpowiedzi....... cuda, jeszcze trochę a bym zapomniał, że tak jeszcze wolno i można ? Byli też bez obstawy-ochrony rzecz jak na dzisiaj nie tak oczywista. No i niezastąpiona p. Ula jako o pośle "ziomku" bez słodyczy......... prawda i bez litości społeczna ocena, wartość i kompetencje obniżone posła do jego zaangażowania. Też i słowo o p. marszałek Polak ......... chyba nie ma wątpliwości jak to się robi, ujawniła mały rąbek "zawodowej polityki" z poziomu województwa. Jaka jest współpraca na poziomie wojewoda & marszałek ? Mnie to się wydaje, że każdy z nich ma co innego do ugrania, że problemy regionu to żaden priorytet, preferencje to władza a władza to przywileje. A co cz. II, już po wyjściu p. K-B ? To mi się już mniej podobało........ poseł Sługocki niepotrzebnie zabrał się za "rozliczanie" np. p. Sasina . To każdy wie nawet ten co siedzi i tylko "na rybach" więc nie tego oczekiwałam . Chciałem poczuć ( tak przez skórę) , że powie coś konkretnie na temat np. oświaty, służby zdrowia czy koniecznej zmiany czasu pracy, w zamian za godziwą emeryturę, dla wieku przejścia na emeryturę ? Czy planie "Morawieckiego" na nowe , wyższe podatki dla przedsiębiorców są też i ich zamiarem ? Czy benzyna za 6zł/l ma być normą a niedostępność urzędów do 15h stałą praktyką, bo "prywaciarz" do oporu, nawet i 14h dziennie aby było z czego ściągnąć ? Pierwsze słowa p. K-B - w ciekawych czasach żyjemy....... . Adaś

avatar
~Pusto
27.07.2021 15:52

Pusta sala o czymś świadczy. O ilości zwolenników PO w naszym mieście przez pryzmat ich przedstawiciela w terenie Pana Antkowiaka.

avatar
~BAJECZnE JEST@/@
27.07.2021 22:26

Tak !!!!- jakie to Bajeczne jest jak lokalna brać pisowska "..." na wieść, że do Wschowy zagości, a już na sto procent jak gości we Wschowie przedstawiciel OPOZYCJI PARLAMENTARNE!!!!!. Lud pisowski z zakazem krytyki ich "ładu", który kupują jak KOTA w WORKU tak przebiera nóżkami, że jak tylko na naszym terenie pokaże się opozycja to jak hieny na mięso - padlinę rzucają się by się pokazać w akcji !!!!!!!.

avatar
~Pisende
28.07.2021 09:11

Wolę kilku uczciwych, niż pełne autobusy dowożonych na wiece pisu klakierów

avatar
~TREŚCIWIE
31.07.2021 08:23

TO JEDNAK MIEJSCE KULTURY i POZIOM TAKICH LUDZI a nie jak u was STODOŁY i WYSELEKCJONOWANI wg LIST !!!!!

avatar
~Troszkę miał dość słuchając monologu jak wszystko jest źle przez ludzi inaczej myślących niż liberalna lewica
27.07.2021 22:22

Trochę miałem dość recept na rozwój polski podanych przez liberalna lewicę

avatar
~MONOLOG+
28.07.2021 06:00

Zapewne jesteś z tych co uwielbiał słuchać nagrania z płyty ... " Polki i Polacy przez ostatnie osiem lat ......" i tak bez końca, aż ja prezes zamienił na Morawieckiego - ..." człowieka SYU zawodów i coś tam, coś tam ...." !. Zapewne jesteś z tych co to kocha TOTALNIE rządzących nazywanych przez własnego prezesa ..."TŁUSTYMI KOTAMI...: !. Zapewne jesteś z tych co ..." Polskę widzieli w ruinie" ...", a następnego dnia po wygraniu zapoczątkowali nam TOTALNE UWŁASZCZENIE się na MAJĄTKU SUWERENA i rozbudowali masowo NARODOWY NEPOTYZM i Partyjne Kolesiostwo !!!!!. Zapewne jesteś z tych co to kocha i odpowiada ci ..." polityka Janosika pis+ " i życie w myśl ideologii bis socjalizm pis+ z propaganda tvp na czele !!!!. czy ty chociaż wiesz co to jest ta Liberalna Lewica???? - jak żyjesz obecnie socjalizm bis + !!!.

avatar
~Lechoslaw
28.07.2021 07:11

Właściwy gość ! Dziękuję.

avatar
~MONOLOG++/@
28.07.2021 08:51

Jak widać mamy odkrywcę tak zwanej *** liberalnej lewicy*** - pytanie czy ten ktoś co używa tego określenia zna jego pojęcie, bowiem tak zwany pis "zjednoczonej prawicy" przez ostatnie sześć lat swoich totalnych rządów, a la "bis socjalizm" o znamionach późnego Gierka, czyli totalne rozdawnictwo kasy Suwerena w myśl ówczesnego powiedzonka *** czy się stoi czy się stoi czy się leży STÓWKA się należy....itd.*** ???. Forumowiczowi jak widać nie przeszkadza TOTALNY NEPOTYZM TŁUSTYCH KOTÓW z Nowogrodzkiej oraz ich totalne uwłaszczenie się na Kasie Suwerena jak również totalna nacjonalizacja prywatnych mediów na wzór mediów ówczesnej komuny !!!. Szok jak po trzydziestu latach tak zwanej Polskiej Demokracji po upadku Komuny wraca nam do łask NEOKOMUNA !!!!.

avatar
~Błoński-Kidawek
28.07.2021 08:55

A maski u szanownej marszałek nie uświadczysz. W sejmie ganiają ludzi za ich brak, a na wyjeździe hulaj dusza covida nie ma. To samo Rusiecki i Sługocki... obłuda jakich mało !

avatar
~Brak słów
28.07.2021 12:09

Nie czepiaj się, jest szczepiona więc jęk wolno

avatar
~ JAKI pi....s ?
28.07.2021 12:25

Radzę się zastanowić i wyciągnąć wnioski z tego co opowiadają pisowcy na spotkaniach z własnymi wyborcami; taki premier Morawiecki dla przykładu zapewnia nas o darmowych lekach dla Seniorów, bezproblemowych rejestracjach do specjalistów lek..itd., taka marszałek Witek również o darmowych lekach dla seniorów, o bezproblemowych wizytach do specjalistów lek....i takie tam inne bzdety dla "ucha pisowskiego", a prawda jest taka, że Seniorzy 80, 90+ płacą za leki 100 %, dla przykładu do specjalisty Okulisty na NFZ zapisują panie Morawiecki, pani Witek ( bez Obłudy) na 2024 ROK !!!!!!. Szok -- czy ktoś w świecie ma taką władzę jak obecnie nasz Kraj ?????. BEZWSTYD, BEZKARNOŚĆ i TOTALNA OBŁUDA !!!!!

avatar
~dziadBorowy
29.07.2021 18:30

Jak upewnić się żeby opozycja przegrała z PiSem we Wschowie? Pokazać Kidawę razem z Antkowiakiem. I to mówię ja, wyborca Platformy.

avatar
~DZIAD coś tam ...
29.07.2021 19:07

Taki z ciebie wyborca Platformy jak ci postkomuniści co za Judaszowe grosze wspierają tych z Nowogrodzkiej !!!. Jeśli Twoja inteligencja nie przyjmuje informacji o DZIESIĄTKACH AFER, TŁUSTYCH KOTACH, TŁUSTYCH MISIACH, MILIONÓW ZMARNOWANYCH z KASY SUWERENA, a la Sasiny i Suskie i im podobni w Spółkach skarbu Państwa i to wszystko przez ostatnie sześć lat Polki i Polacy ich pisowskich rządów to co ci przeszkadza Pani Kidawa i jej spotkanie we Wschowie !!!!!> Jesteś Żenujący jako postać po takim wpisie ----- to może wg Ciebie miała się spotkać nie w Domu KULTURY, ale w STODLE jak ich premier co przybył do Wschowy na spotkanie z HZZ ?????. To cię zadowoli ????.

avatar
~aa
29.07.2021 21:48

A co robią "wyznawcy religii pisowskiej" na tym spotkaniu?

avatar
~Wschowianin
29.07.2021 23:14

Drodzy Wschowianie :) kiedy wam w końcu zabłyśnie w głowach że te wszystkie obietnice i plany już przerabialiśmy !!!!!!. Nam trzeba dobrego gospodarza który zacznie myśleć o Wschowie a nie kto z kim ma układy . Osobiście mam gdzieś politykę bo nic nie wnosi pozytywnego do naszego miasta . Tylko się kłucicie i kopiecie sobie doły . Chodzi tylko o stołki i kasę na którą się rzucają jak sępy . Co oni potrafią jeszcze robić ?????. Czy PiS czy PO ! Niech się po zagryzają a My mieszkańcy bądźmy mądrzejsi i postawmy przy następnych wyborach na kogoś kto nie obieca ?????. A będzie realnie chciał Wschowę postawić na nogi !

avatar
~"POLCY i POLACY..../ BSz/"
01.08.2021 11:14

W środku lata, tylnymi drzwiami, bowiem nie Ustawą ale zwykłym Rozporządzeniem pisowska władza pod płaszczykiem tzw. "ładu" dała sobie PODWYŻKI , a to dla Ministrów, a to dla Posłów by w ten sposób CICHACZEM ukryć przed Polakami swoją "pazerność", a nie tak dawno ich prezes w trakcie wyborów na kolejną kadencję krzyczał do nich cos o "ograniczenie Tłustych Kotów" --- gdzie tu Uczciwość, gdzie tu szacunek do wyborców i Suwerena III RP ?????. Bezwstyd i Bezkarność ciąg dalszy !!!!!!!!

avatar
~Bednar
02.08.2021 23:24

Według mnie, takie partie typu pis i Po nie powinny być w naszym rządzie, nic nie potrafią, tylko się kłócą na skalę światową i osłabiają nasz kraj wobec innych. Proszę PiS i Po jak macie dumę i honor odejdźcie i dajcie sobie spokój z polityką. Żal patrzeć na Was. Pozdrawiam normalnych

avatar
~KULTURA ...
05.08.2021 07:50

Jak widać po wpisach trolle lokalnego pisu i ich poplecznicy lokalnego nepotyzmu i kolesiostwa partyjnego na widok jakiegokolwiek przedstawiciela opozycji parlamentarnej i pozaparlamentarnej we Wschowie i powiecie Wschowskim robią w """g .........""" !. Tak bezczelnych wpisów z ich strony nie widziałem na naszej Wschowskiej ziemi od czasów walki z komuną. To jak wiemy o czymś o nich świadczy , a w dodatku ten ich plan "bezład" o totalnym wyzysku człowieka przez elity polityczne obecnie nam panujące czego dowodem jest JEGO TOTALNA KRYTYKA przez ich wiceminister od przemysłu z ugrupowania pana Gowina, którą niezwłocznie niejaki premier Morawiecki za jej krytykę zdymisjonował !!!!!. To jest ten ich "roz-ład" pis+ !. I nie dziwota, że lokalna brać pisowska tak wściekle atakuje najbardziej kulturalna KOBIETĘ w Polskim Sejmie !!!!!!!.

avatar
~USA....!
05.08.2021 08:25

ODPOWIEDZIĄ DLA TROLLI PISU N IECH BĘDZIE TREŚĆ LISU WIELKIEGO PRZYJACIELA POLSKI SENATORÓW DEMOKRATÓW i REPUBLIKANÓW z TOTALNĄ KRYTYKĄ OBECNEJ WŁADZY W POLSCE !!!!!. Niech to wam do do myślenia !!!!!!. Jak również niech wasz nepotyzm i totalne uwłaszczenie się na Polskich Spółkach Skarbu Państwa i podobnie co chcecie zrobić z Polskimi Wolnymi Mediami da wam do myślenia !!!!!!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl