TworzymyGłos Regionu

Małe Muzeum pełne skarbów – finał projektu już w piątek

Czwartek, 22 listopada 2018 o 13:40, aktualizacja Poniedziałek, 26 listopada 2018 o 10:29, autor: 0 1036
Małe Muzeum pełne skarbów – finał projektu już w piątek

Lew z Muzeum Ziemi Wschowskiej tym razem stał się bohaterem i narratorem przewodnika po Muzeum i Lapidarium Rzeźby Nagrobnej – miejscach opowiadających o historii i kulturalnym dziedzictwie Wschowy.

23 listopada 2018 roku, w piątek o godz. 17:00, zapraszamy na plac Farny 3 wszystkich, którzy chcą poznać Lwa – Muzealnika.

Odbędzie się wtedy finał projektu, którego realizację rozpoczęliśmy wiosną. Na warsztaty malarskie, ceramiki i kaligrafii, a także spotkania z muzealnikami zaprosiliśmy dzieci z rodzicami, seniorów, osoby z niepełnosprawnościami i zuchy. Jednocześnie powstawała książeczka i audio-video przewodnik, który pozwoli młodszym i starszym zwiedzać wschowskie Muzeum i poznawać zgromadzone w nim skarby.

Projekt „Małe muzeum pełne skarbów – kreatywne warsztaty i przewodnik po Muzeum Ziemi Wschowskiej” odbył się w ramach programu Patriotyzm Jutra prowadzonego przez Muzeum Historii Polski. Wkład własny zapewnił Bank Spółdzielczy we Wschowie. Realizacja została objęta patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

(Magdalena Birut, MZW)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl