TworzymyGłos Regionu

Mała książka - wielki człowiek. Rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych

Wtorek, 17 września 2019 o 10:31, aktualizacja Piątek, 20 września 2019 o 21:48, autor: 0 454
Mała książka - wielki człowiek. Rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych

Od 16 września Biblioteka Publiczna we Wschowie bierze udział w kolejnej edycji programu czytelniczego dla najmłodszych "Mała książka - wielki człowiek". Program przygotował Instytu Książki, a sfinansowało ze swoich środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja skierowana jest do dzieci w wieku 3-6 lat (2013-2016). Mogą otrzymać wyprawke czytelniczą. Co się znajduje w wyprawce? Co trzeba zbierać w Karcie Małego Czytelnika, aby zdobyć dyplom?

W wyprawce dla dzieci znajdzie się książka "Pierwsze czytanki dla...", która jest dostosowana pod względem formy i treści dla przedszkolaka. Znajdują się tam utwory wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych. Ilustracje wykonał Józef Wilkoń. Wyprawka zawiera też Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wypożyczoną książę z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzyma naklejkę. Gdy uzbiera ich 10, otrzyma imienny dyplom.

W wyprawce dla rodziców znajduje się broszura z informacjami o wielkiej roli czytania w rozwoju najmłodszych. Rodzic dowie się z niej o korzyściach z częstego odwiedzania biblioteki. Projekt "Mała książka - wielki człowiek" ma poprawić stan czytelnictwa w całym kraju. Przez wiele lat ma promować edukację czytelniczą. Ma zachęcać rodziców do odwiedzania bibliotek oraz wyrobić w dzieciach nawyk czytania. Książka jest ciekawą alternatywą dla komputera i telewizji.

Jak przystąpić do projektu? Informacja dla rodziców.

  1. Przyjdź do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie.

  2. Przystąp do projektu "Mała książka - wielki człowiek".

  3. Zapisz dziecko do Biblioteki, wybierzcie i wypożyczcie książkę. Odbierzcie wyprawkę małego czytelnika. Do Karty Małego Czytelnika zbierajcie naklejki za każdą wizytę z wypożyczeniem książki.

  4. Niech dziecko samo wybierze książkę. Na pewno chętnie po nią sięgnie po powrocie do domu. 

  5. Rodzicu - poświęć czas na wspólne czytanie. Niech będzie to dla was przyjemność. Na ten moment odłóżcie wszystkie sprzęty (radio, TV, komputer). 

  6. Po skończonej lekturze, oddajcie w terminie książkę i wypożyczcie kolejną. Nie zapominajcie o wklejaniu naklejek do Karty Małego Czytelnika. 

(Źródło: Biblioteka Publiczna we Wschowie)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl