TworzymyGłos Regionu

Loty w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu to gwarancja emocji.

Na czym polega latanie w aerotunelu?

Poniedziałek, 27 lipca 2020 o 22:19, autor: 2 343
Loty w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu to gwarancja emocji.

Szukasz nowych wyzwań? Lubisz dobrą zabawę? Chcesz przeżyć coś całkowicie innego niż do tej pory? Zapisz się na lot do aerotunelu we Wrocławiu!

Niesamowite uczucie latania w przestworzach nie jest zarezerwowane jedynie dla osób skaczących ze spadochronem. Takie przeżycia zapewnia także tunel aerodynamiczny, który umożliwia uzyskanie efektu podobnego do swobodnego spadania w przestworzach. Taka atrakcja dostępna jest także na Dolnym Śląsku, a dokładnie w miejscowości Sobótka koło Wrocławia.

Na czym dokładnie polega lot w tunelu aerodynamicznym? Kto może wziąć w nim udział? Ile kosztują loty w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu?

 

Tunel aerodynamiczny – symulator swobodnego spadania

Pionowy tunel aerodynamiczny to konstrukcja dedykowana do stworzenia warunków swobodnego spadania, dlatego też często nazywany jest on jego symulatorem. Posiada formę szerokiego, przeszklonego tunelu, do którego podłączone są duże wentylatory. Potrafią one wprowadzić powietrze w ruch nawet na poziomie powyżej 300 km/h. Wewnątrz tunelu znajduje się także siatka, która zabezpiecza uczestników lotu.

Ze względu na swoje działanie tunel aerodynamiczny często bywa nazywany także symulatorem swobodnego spadania. Wynika to z faktu, że warunki, jakie panują w jego wnętrzu, są bardzo podobne do warunków podczas swobodnego spadania przy skokach spadochronowych. Dochodzi wtedy do swobodnego spadania przed otwarciem czasy spadochronu.

W tunelu aerodynamicznym taki efekt można uzyskać znacznie łatwiej i dodatkowo taniej – bez potrzeby wylatywania samolotem na konkretną wysokość i odbywania skoku. Jednocześnie wewnątrz aerotunelu można przebywać przez dłuży czas i to w znacznie niższej cenie niż skakanie ze spadochronem.

 

Jak przebiega lot w tunelu aerodynamicznym?

Uczestnik lotu musi wcześniej przejść krótkie szkolenie wraz z instruktorem, a także odebrać potrzebne wyposażenie – to kask z goglami, kombinezon oraz zatyczki do uszu, ponieważ w tunelu jest bardzo głośno.

Całkowity czas trwania lotu to 3 minuty. Jest on dzielony na dwie sesje trwające po 1,5 minuty. Wielu osobom wydaje się, że to bardzo mało, ale to idealny wybór dla początkujących, którzy chcą zapoznać się ze specyfiką takich lotów. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykupić dłuższe loty według swoich potrzeb.

Podczas przebywania w środku tunel aerodynamicznego uczestnik lotu zawsze znajduje się pod opieką instruktora. Razem z nim można nauczyć się, jak utrzymywać się w powietrzu, a także przybierać różne figury, które pozwalają na efektowne akrobacje, na przykład na szybki lot w górę i w spadnie w dół.

 

Kto może polatać w tunelu aerodynamicznym?

Generalnie, tunel aerodynamiczny nie posiada żadnych specjalnych przeciwwskazań, dlatego też jest to atrakcja dostępna niemalże dla każdego, kto chciałby przeżyć coś wyjątkowego.

Loty nie mają ograniczeń wiekowych, wobec tego dedykowane są one zarówno dla osób dorosłych, jak również poniżej 18. roku życia, dla których tunel we Wrocławiu ma także specjalną, niską cenę.

Nie trzeba brać udziału w czasochłonnych szkoleniach, treningach, a także posiadać zaświadczenia od lekarza o stanie zdrowia. To powoduje, że loty w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu mogą być także tak świetnym pomysłem na prezent! Można wtedy wykupić specjalny voucher upominkowy i wręczyć go na różne okazje, na przykładna urodziny, wesele czy też na Dzień Ojca.

 

Ile trzeba zapłacić za lot w tunelu aerodynamicznym?

Wbrew pozorom, tunel aerodynamiczny wcale nie jest bardzo drogą rozrywką. Za tego typu zabawę trzeba zapłacić naprawdę niewiele w porównaniu z emocjami, jakie gwarantuje.

Cennik lotów w aerotunelu we Wrocławiu:

  • 3-minutowy lot dla uczestnika do 18. roku życia – 229 złotych
  • 3-minutowy lot dla uczestnika dorosłego – 259 złotych

Wobec tego loty w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu to znakomita propozycja przeznaczona dla każdego, kto chciałby przeżyć coś niesamowitego. Dzięki nim można poczuć się jak ptak i doświadczyć wyjątkowych emocji okraszonych sporą dawką adrenaliny!

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Trhrill
29.07.2020 10:37

Nie byłem przekonany do takiego lotu ale namowił mnie mój brat, bo chciał spróbować, jak to jest. Tak więc powiedziałem ok, nie próbowałem, nie jest to takie drogie I nie żałuję, wrazenia ciekawsze Niemniej dobrze jest wybrac więcej niż jeden lot bo podczas pierwszego człowiek jest trochę skołowany.

avatar
~Aleksandra
30.07.2020 11:07

Osobiście latałam w tunelu w wielkopolsce, lot był pełen emocji. Nigdy nie doświadczyłam tego uczucia, gdy człowiek się unosi w powietrzu aż do wizyty w tunelu. To świetna zabawa. Tylko uwaga później trzeba rozczesać potargane przez wiatr włosy :)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Chirurg przyjmuje
Chirurg przyjmuje
Oferuje usługi
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl