TworzymyGłos Regionu

Lato Bez Granic czyli Dni Sławy 2018 - dzień pierwszy

Sobota, 04 sierpnia 2018 o 00:22, aktualizacja Piątek, 10 sierpnia 2018 o 12:28, autor: 0 1966
Lato Bez Granic czyli Dni Sławy 2018 - dzień pierwszy

3 sierpnia wystartowało Lato Bez Granic czyli Dni Sławy. Już pierwszego dnia obchodów święta miasta organizatorzy nie mogli narzekać na brak zainteresowania atrakcjami jakie przygotowali. A przecież wszyscy zdają sobie sprawę, że to dopiero początek i to co najbardziej widowiskowe dopiero przed nami.

Oficjalną inaugurację Dni Sławy poprzedziło otwarcie wystawy fotograficznej Dietricha Krauze z Drezna. O godzinie 17:00 w auli Szkoły Podstawowej w Sławie, burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła dokonał otwarcia Lata Bez Granic. Uroczystość uświetnił występ zespołu kameralnego Orfeus. Zgromadzeni byli również świadkami nadania trzech tytułów Honorowego Obywatela Gminy Sława oraz godności “Sławski Laur”. Tym ostatnim został wyróżniony Zdzisław Siemczyk - człowiek jednoznacznie kojarzony ze sportem w gminie Sława oraz radny powiatu wschowskiego.

Do planowanej premiery książki “Sława dawniej i dziś” nie doszło z powodu opóźnień wydawniczych.

O godz. 20:00 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Sławie w ramach “Muzycznej uczty u św. Michała Archanioła” odbył się koncert zespołu kameralnego Orfeus pn. “Przeboje wszechczasów - szalone czasy rewii, filmu i musicalu”. Prosto od Michała Archanioła udaliśmy się na sławską plażę, gdzie o 21:30 rozpoczął się koncert Roberto Zucaro i jego zespołu. Publiczność miała okazję usłyszeć najgorętsze włoskie hity. Po koncercie na scenie pojawił się kabaret Czwarta Fala.

To jednak dopiero początek. Przed nami m.in. zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Sławy, korowód ulicami miasta, koncert zespołu Afromental i wiele innych atrakcji.

(Iks)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl