TworzymyGłos Regionu

Królewski Festiwal Muzyki [RELACJA]

Niedziela, 11 października 2020 o 10:57, aktualizacja Niedziela, 11 października 2020 o 11:23, autor: 1 717
Królewski Festiwal Muzyki [RELACJA]

Za nami pierwszy dzień Królewskiego Festiwalu Muzyki. W Kościele pw. Św. Jadwigi Królowej wystąpił zespół muzyki sakralnej - Capella Caelestis. Koncert nosił tytuł „Ad Maiorem Dei Gloriam - Na większą chwałę Bożą”. Dziś (11 października) o godz. 16:00 wystąpią Sylwia Gorajek oraz Bartosz Nowak - zwycięzca IV Bitwy Tenorów na róże (W TVP).

Poprzez koncert oddano cześć wielkim mistrzom duchowym Narodu Polskiego: św. Janowi Pawłowi II i sł. bożemu kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. Ich teksty były przywoływane pomiędzy utworami. Repertuar muzyczny koncertu objął muzykę Jana Sebastiana Bacha. W programie znalazły się wybrane arie sopranowe z kantat Bacha. W czasie  koncertu zagrano również utwory Ennio Morricone min. znany wszystkim utwór „Obój Gabriela” z filmu Misja.
 
Skład zespołu Capella Caelestis:
Magdalena Makowska-Pabich– sopran
Zuzanna Niedźwiecka – flet
Łukasz Wilczura – obój
Adam Kędzierski – fagot
Ewelina Korczakowska – skrzypce
Malwina Maławy – wiolonczela
ks. Mateusz Szerwiński- organy/ teksty

11 października 2020 r. o godz. 16:00 zapraszamy na wspaniały koncert od opery do operetki!
Najpiękniejsze arie z najwspanialszych dzieł scenicznych w wykonaniu młodych i zdolnych wokalistów: Sylwii Gorajek oraz Bartosza Nowaka - zwycięzca IV Bitwy Tenorów na róże (W TVP). Solistom będzie akompaniować Książęca Orkiestra
Symfoniczna pod batutą Marka Kudry. Młodzi symfonicy wprowadzą publiczność w magiczny świat opery wykonując uwertury do dzieł Mozarta i innych mistrzów!
 
Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa: zakrywamy usta i nos, utrzymujemy dystans społeczny, dezynfekujemy ręce, nie wychodzimy z domu jak pojawią się objawy chorobowe, dbajmy o siebie i innych!
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Gosc
15.10.2020 09:34

Ale pianie jakiego dawno nie bylo

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl