TworzymyGłos Regionu

Kredyt gotówkowy na spłatę innych zobowiązań

— poznaj 4 jego zalety

Czwartek, 14 maja 2020 o 12:58, autor: 0 183
Kredyt gotówkowy na spłatę innych zobowiązań

Kredyty ratalna oraz gotówkowe cieszą się aktualnie dużą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro banki zachęcają do ich zaciągania niskim oprocentowaniem oraz minimalną ilością dokumentów. Jeżeli więc planujemy zakup mebli, sprzętu, a nawet wycieczki możemy skorzystać z tego rodzaju rozwiązania. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy tego rodzaju niewielkich zadłużeń mamy coraz więcej. Ilość rat oraz terminów spłat może być tak duża, że utrudnia to planowanie miesięcznych wydatków. Z tego artykułu dowiesz się, jak radzić sobie z tego rodzaju sytuacjami. Zapraszamy do lektury.

Kredyt gotówkowy na spłatę innych zobowiązań to jedna z najpopularniejszych form radzenia sobie z wieloma mniejszymi zadłużeniami. Płacenie kilku rat do różnych banków potrafi być uciążliwe, a nawet powodować, że o którejś pożyczce zapomnimy, co z kolei znajdzie swoje odzwierciedlenie w historii kredytowej. Chcesz wiedzieć, czym dokładnie jest kredyt konsolidacyjny? Informację na ten temat znajdziesz w dalszej części tekstu.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Przede wszystkim warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest kredyt konsolidacyjny. Głównym założeniem tej pożyczki jest spłata w imieniu kredytobiorcy innych, mniejszych pożyczek. W wyniku tego dłużnik, zamienia kilka zobowiązań na jedno, dzięki czemu nie musi się obawiać, że o którymś zapomni. Co więcej, decydując się na tego rodzaju rozwiązanie, może okazać się, że otrzymamy lepsze warunki spłaty niż dotychczas. Płacenie jednej raty pozwala także znacznie lepiej zaplanować domowy budżet, co również ma znaczenie dla kredytobiorców.

Jak sprawdzić, czy dostanę kredyt gotówkowy na spłatę innych zobowiązań?

Wiele osób zastanawia się, czy w ogóle dostanie kredyt konsolidacyjny. W tym wypadku może pomóc kalkulator kredytowy. Jego głównym zadaniem jest oszacowanie, o jaką mniej więcej kwotę możemy starać się w danej instytucji finansowej. Dodatkowo w ciągu kilku sekund otrzymamy porównanie ofert z różnych banków. Dzięki temu możliwe jest sprawdzenie, jakie jest oprocentowanie oraz jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z kredytu gotówkowego na spłatę innych zobowiązań finansowych. Poznamy także wysokość raty. Dzięki temu będzie można oszacować, w jakim stopniu dane rozwiązanie jest dla nas korzystne finansowo.

Jak wyglądają formalności?

Proces otrzymania kredytu konsolidacyjnego wiele osób rozpoczyna od skorzystania z kalkulatora. Dzięki temu poznajemy wstępną ofertę banków i możemy zdecydować, do których instytucji złożymy wniosek o pożyczkę. Co więcej, do procesu uzyskania kredytu możemy się znacznie lepiej przygotować. Wyszukiwarka pożyczek podpowie nam bowiem, jakie dokumenty powinniśmy złożyć razem ze wnioskiem. Dzięki temu możemy udać się do banku w pełni przygotowani, co znacznie skróci czas decyzji. Oczywiście w każdym wypadku instytucja finansowa może wymagać dodatkowych dokumentów, jednak posiadając już te obowiązkowe i tak sprawiamy, że cały proces przebiega sprawniej.

Co zyskuję w przypadku decyzji pozytywnej

Pozytywna decyzja w przypadku kredytu gotówkowego na spłatę innych zobowiązań to przede wszystkim jedna rata, która zazwyczaj jest niższa niż suma kilku mniejszych. Dodatkowo zyskujemy pełną kontrolę nad wydatkami oraz własną historią kredytową w danej instytucji finansowej, co może procentować także w przyszłości. Spłacanie należności w terminie znacznie ułatwia zaciągnięcie większej pożyczki na przykład na generalny remont, zakup działki, czy własnego mieszkania.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl