„Koroniarze” w finale wojewódzkim o Puchar Tymbarku

Piątek, 27 października 2017 o 09:52, aktualizacja Środa, 01 listopada 2017 o 16:17, autor: 0 1081
„Koroniarze” w finale wojewódzkim o Puchar Tymbarku

W środę, 25.10.2017 r. na stadionie miejskim we Wschowie, odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej w XVIII edycji „ Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W nie sprzyjającej aurze (zimno, wietrznie i deszczowo), na grząskiej murawie, rywalizowało ze sobą w eliminacjach  kategorii U – 12 chłopców sześć zespołów z powiatu wschowskiego: dwa zespoły z SP w Sławie, SP  z Ciosańca, SP z Siedlnicy, SP nr 1 we Wschowie oraz Korona Wschowa z rocznika 2006. Rozegrano 15 spotkań „każdy z każdym”, w których najlepsi okazali się „koroniarze” wygrywając wszystkie mecze. Tym samym awansowali do rozgrywek finałowych województwa lubuskiego, które odbędą się na wiosnę.

Koronę Wschowa reprezentowali: Kolman Patryk, Dworkiewicz Maksymilian, Czyż Adrian i Szymon, Kąkalec Filip, Subocz Miłosz – bramkarz, Grabarski Filip, Kudła Kajtek i Sosnowski Natan. Niestety ze względów zdrowotnych nie mógł być z nami Kornel Bandura, którego pozdrawiamy i życzymy powrotu do zdrowia.

Końcowa klasyfikacja turnieju (od miejsca I do VI): Korona Wschowa, SP Sława I zespół, SP nr 1 Wschowa, SP Ciosaniec, Sp Sława II zespół, Sp Siedlnica.

Gratulacje dla wszystkich zespołów, za to że potrafią „fair play” konkurować ze sobą.  Wielu dorosłych mogłoby się od nich uczyć  „dobrych obyczajów” na boisku. Mimo, że ubłoceni od stóp do głów, byli roześmiani i uradowani, a „sprawczynią” tej radości była przyjemność grania w piłkę nożną. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy dyplom, które wręczał pan Marek Krembuszewski – koordynator i organizator zawodów powiatowych w tej kategorii.

W nawiązaniu do tytułu turnieju, życzę uczestnikom rozgrywek wspaniałej drogi z podwórka na największe stadiony świata, a w szczególności moim „koroniarzom”. Powodzenia!

Zbigniew Filipowski

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl