TworzymyGłos Regionu

Koncerty w ramach Królewskiego Festiwalu Muzyki

Środa, 16 września 2020 o 20:40, aktualizacja Poniedziałek, 21 września 2020 o 14:52, autor: 4 1131
Koncerty w ramach Królewskiego Festiwalu Muzyki

Zapraszamy na ucztę muzyczną w dniach 10-11 października 2020 r. 10 października 2020 r. godz. 19:00, Kościół pw. Św. Królowej Jadwigi wystąpi dla Państwa Capella Caelestis - zespół muzyki sakralnej. Koncert pt.: „Ad Maiorem Dei Gloriam - Na większą chwałę Bożą”

Poprzez koncert oddajemy cześć wielkim mistrzom duchowym Narodu Polskiego: św. Janowi Pawłowi II i sł. bożemu kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. Ich teksty będą przywoływane pomiędzy utworami. Repertuar muzyczny koncertu obejmie muzyka Jana Sebastiana Bacha. W ten sposób oddajemy również muzyczny hołd kompozytorowi w 270. rocznicę jego śmierci. W programie znajdą się wybrane arie sopranowe z kantat Bacha. Na koncercie usłyszymy również utwory Ennio Morricone np. „Obój Gabriela” z filmu Misja.
 
Skład zespołu Capella Caelestis:
Magdalena Makowska-Pabich– sopran
Zuzanna Niedźwiecka – flet
Łukasz Wilczura – obój
Adam Kędzierski – fagot
Ewelina Korczakowska – skrzypce
Malwina Maławy – wiolonczela
ks. Mateusz Szerwiński- organy/ teksty
 
11 października 2020 r. o godz. 16:00 zapraszamy na wspaniały koncert od opery do operetki!
Najpiękniejsze arie z najwspanialszych dzieł scenicznych w wykonaniu młodych i zdolnych wokalistów: Sylwii Gorajek oraz Bartosza Nowaka - zwycięzca IV Bitwy Tenorów na róże (W TVP). Solistom będzie akompaniować Książęca Orkiestra
Symfoniczna pod batutą Marka Kudry. Młodzi symfonicy wprowadzą publiczność w magiczny świat opery wykonując uwertury do dzieł Mozarta i innych mistrzów!
 
Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa: zakrywamy usta i nos, utrzymujemy dystans społeczny, dezynfekujemy ręce, nie wychodzimy z domu jak pojawią się objawy chorobowe, dbajmy o siebie i innych!
 
(CKiR Wschowa)
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Urszula Chudak
17.09.2020 10:26

Jakże się cieszę, że powoli wracamy do nowej, ale jednak, normalności. Królewski Festiwal Muzyki zawsze cieszył się ogromną popularnością i był bardzo potrzebny. Jednak teraz, w tych trudnych czasach, szczególnie. Zarówno nam słuchaczom jak i artystom. Repertuar też urozmaicony - nawet wybredny słuchacz, znajdzie coś ciekawego dla siebie. W tę tendencję powrotu, wpisuje się również wydarzenie 23 października, które wraz z Panią Hanią przygotowujemy. Na podanie szczegółów, przyjdzie niebawem czas.

avatar
~Meloman nie z przypadku
22.09.2020 21:04

Kończ Waść, wstydu oszczędź. Co to ma być????

avatar
~Czytelnik
28.09.2020 08:49

Znam malzenstwo z zielonego rynku ktore sie zachwyca taką muzyką ja tu nic ciekawego nie widze ale skoro u nas mieszka hrabiostwo niech sluchaja ja na to nie pojde gdyby nawet placili

avatar
~Hrabia
29.09.2020 22:04

Polecam przecudowne koncerty disco polo w pseudotelewizji. Ja w tym czasie wybiorę się na koncert.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl