TworzymyGłos Regionu

Kompletnie pijany 22-latek rozbił samochód na słupie [ZDJĘCIA]

Poniedziałek, 23 listopada 2020 o 10:44, aktualizacja Piątek, 27 listopada 2020 o 22:09, autor: 3 3967
Kompletnie pijany 22-latek rozbił samochód na słupie [ZDJĘCIA]

W minioną sobotę (21 listopada) późnym wieczorem wschowscy policjanci zatrzymali 22 - latka, który swój rajd zakończył na słupie wysokiego napięcia i ogrodzeniu posesji na terenie jeden z miejscowości w gminie Szlichtyngowa. Mężczyzna chciał uciec, ujęła go 24-latka, która usłyszała potężny huk i wybiegła z domu. Jak się okazało lekkomyślny mieszkaniec powiatu głogowskiego, po spożyciu wysokoprocentowego trunku udał się w podróż ze Wschowy do Głogowa. Wykonane przez mundurowych badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Dyżurny wschowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednej z miejscowości w gminie Szlichtyngowa kierowca osobowego VW nie zachował należytej ostrożności i z dużą prędkością swój rajd zakończył na słupie wysokiego napięcia i uszkodził ogrodzenie posesji.

Z relacji zgłaszającej kierowca jechał sam po czym wysiadł z auta i chciał uciec z miejsca zdarzenia. Ujęty został przez 24 - latkę. Wschowscy policjanci podjęli szybko interwencję. Po chwili mundurowi byli już na miejscu. Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który miał widoczne zadrapania na całej głowie.

Słup wysokiego napięcia i ogrodzenie zostały bardzo mocno uszkodzone.

Policjanci zaalarmowali straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Z uwagi na wyczuwalną silną woń alkoholu mundurowi przeprowadzili badanie trzeźwości 22 latkowi. Jak się okazało swoją podróż ze Wschowy w kierunku Głogowa rozpoczął po spożyciu wódki i w jego organizmie znajdowało się ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został przewieziony do głogowskiego szpitala.

(KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Wschowianin
24.11.2020 06:48

Aż strach gdyby ktoś tą drogą akurat szedł . Za to bezwzględna kara 2 lata bez zawieszenia . Areszt , szybka rozprawa i odsiadka

avatar
~autor
24.11.2020 12:31

ma więcej szcześcia niż rozumu a tak swoją drogą to sam nie pił, co koledzy dumni jesteście z siebie?

avatar
~Zbyszek
26.11.2020 11:07

Już myślałem, że ktoś uderzył w ten słup na środku drogi na 17 Pułku Ułanów. W sumie w słup na środku drogi, to łatwiej uderzyć. Ten słup elektryczny na 17 Pułku Ułanów powinien pozostać i nosić imię "23 głosów Marka K".

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl