TworzymyGłos Regionu

Kilkanaście metrów w jezioro. Atrakcje nowej, sławskiej plaży

Piątek, 08 lutego 2019 o 17:24, aktualizacja Czwartek, 14 lutego 2019 o 11:13, autor: 2 1342
Kilkanaście metrów w jezioro. Atrakcje nowej, sławskiej plaży

Nowa plaża, która powstanie na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku będzie łączyć dotychczasową promenadę z zabudowaniami Sławskiego Klubu Żeglarskiego. Plaża ma być atrakcyjnie zagospodarowana. W porównaniu do tego, jak wygląda ten teren dzisiaj, wiadomo już, że dobrych kilkanaście metrów nowa plaża wejdzie w jezioro.

Umowa na zabudowę brzegu jeziora została podpisana 4 lutego. Koszt tej inwestycji wynosi 4 miliony 700 tysięcy złotych. Teren budowy zostanie przekazany już w przyszłym tygodniu.

- Najcięższe prace powinny być wykonane jeszcze przed tegorocznym sezonem - mówi Tomasz Krzymiński, dyrektor SCKiW - chcemy to tak zorganizować, żeby podczas sezonu letniego, nie jeździły tutaj ciężarówki. 

Dyrektor Krzymiński podkreśla, że plaża będzie atrakcyjnie zagospodarowana.

- Plaża będzie wyglądać trochę inaczej niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni - mówi - nie będzie tutaj wielkiego placu z piachem. Tutaj, gdzie prowadzimy rozmowę, znajduje się lód, a za kilka miesięcy będzie tędy biegła kamienna promenada, łączącą dotychczasową promenadę przy Sun Resort (dawny pensjonat Słoneczko) z zabudowaniami Lubuskiego Klubu Żeglarskiego i Sławskiego Klubu Żeglarskiego. 

Zagospodarowane będzie zatem około 200 metrów nabrzeża. 

- Oprócz promenady będą także różnego rodzaju piesze ciągi, które ułatwią komunikację. Są planowane trzy takie komunikacyjne przejścia, które będą łączyć promenadę z terenem SCKiW, położonym poziom wyżej.

Koniec prac zaplanowany jest na marzec 2020 rok.

(rak/wideo: olek)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar
~GOSIA
10.02.2019 22:06

Będzie super

avatar
~Mieszkanka Wschowy
11.02.2019 14:36

Jeszcze tylko żeby pole kempingowe było trochę tańsze. Byłabym tam całe trzy miesiące, ale cena powala.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl