TworzymyGłos Regionu

Kantory internetowe czy platformy społecznościowe - co wybrać?

Czwartek, 13 września 2018 o 18:22, aktualizacja Czwartek, 13 września 2018 o 18:24, autor: 0 482
Kantory internetowe czy platformy społecznościowe - co wybrać?

Wymiana walut w znaczonym stopniu przeniosła się już do sieci. Internetowe serwisy wygrywają szybkością transakcji, wygodą, funkcjonalnością i przede wszystkim niskimi spreadami. Nie wszystkie serwisy w sieci działają jednak tak samo. Wyróżniamy tu kantory internetowe i platformy społecznościowej wymiany walut.

Kantory internetowe działają na takiej samej zasadzie jak placówki stacjonarne, czyli istnieją tam spready - różnice kursowe między sprzedażą a kupnem waluty. Na tym spreadzie zarabia kantor. Z tą różnicą, że spready w kantorach internetowych wynoszą maksymalnie kilka gorszy, a w stacjonarnych kantorach nawet kilkadziesiąt. W największych kantorach nie ma innych opłat za wymianę waluty. Do mniej popularnych banków mogą być pobierane niewielkie opłaty za przelew środków.

W platformach internetowych, gdzie użytkownicy sami ustalają kursy, po których chcą sprzedać/kupić walutę, nie ma spreadów, ale pobierana jest prowizja. Jest to opłata za pośrednictwo w wymianie walut pomiędzy użytkownikami. Nie jest ona znaczna, w Walutomat.pl, największej platformie tego typu wynosi ona maksymalnie 2 zł od każdego wymienionego 1000 zł.

Inne rozliczenia to główna różnica między tymi rodzajami serwisów wymiany walut. Ma to wpływ na wysokość kursów, bo z racji, że na platformach wymiany walut nie ma jako takiego spreadu, kursy tam są z reguły korzystniejsze niż w kantorach internetowych. Wysokość kursów w Walutomat.pl można sprawdzić na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/.

Ważne, by dana platforma wymiany społecznościowej skupiała dużą liczbę użytkowników. Wtedy możemy liczyć na atrakcyjne kursy i większą liczbę ofert. W Walutomat.pl, który ma już 270 tys. zarejestrowanych klientów, istnieje możliwość samodzielnego ustawienia kursu, po którym chcemy kupić/sprzedać walutę, lub skorzystania z automatycznego dobrania najlepszych aktualnie kursów.

Wybór między kantorem i platformą zależy więc od preferencji użytkownika i wygody. Warto zwrócić też uwagę na funkcjonalności serwisu, takie jak przelewy zagraniczne, czy szybkie wpłaty do serwisu. To czynniki, które mogą zdecydować o wyborze platformy wymiany walut.

REKLAMA
Komentuj Podziel się

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl