TworzymyGłos Regionu

Julita Kostka-Twór dyrektorem Biura Organizacyjnego

Czwartek, 21 marca 2019 o 14:57, aktualizacja Poniedziałek, 25 marca 2019 o 13:17, autor: 31 3282
Julita Kostka-Twór dyrektorem Biura Organizacyjnego

Julita Kostka-Twór, przewodnicząca Rady Nadzorczej Spółki Komunalnej we Wschowie została dyrektorem Biura Organizacyjnego w Urzędzie Miasta i Gminy Wschowa. Taką informację podała dzisiaj strona internetowa UMiG Wschowa.

Jak pisaliśmy dokumenty na stanowisko dyrektora Biura Organizacyjnego złożyła tylko jedna osoba. Okazuje się, że jest to przewodnicząca Rady Nadzorczej Spółki Komunalnej we Wschowie - Julita Kostka-Twór.

- Kandydatka przystąpiła do drugiego etapu naboru jakim była rozmowa rekrutacyjna. Pani Julita Kostka – Twór wykazała się odpowiednimi kwalifikacjami, znajomością przepisów prawnych do zatrudnienia na kierowniczym stanowisku urzędniczym - Dyrektora Biura Organizacyjnego. Kandydatka posiada wykształcenie wyższe prawnicze – stopień naukowy doktor nauk prawnych. Mając powyższe na uwadze stwierdza się, że ubiegająca się kandydatka spełniła oczekiwania pracodawcy - czytamy na stronie Urzędu.

REKLAMA

Komentarze (31)

avatar

avatar
~Krzyś
21.03.2019 15:16

Proszę przybliżyć historie zawodową tej pani ?

avatar
~Koleżanka z osiedla
21.03.2019 15:39

Ojej, jaki zbieg okoliczności

avatar
~Ja
21.03.2019 15:56

Była psiapsiółka, jest sąsiadka. Ciekawe co dalej?

avatar
~Mieszkaniec
21.03.2019 16:09

Szkoda komentowac tą całą sytuację. "Bardzo dobra zmiana" pogratulowac 4500 osobom. Brawo.

avatar
~do powyżej
21.03.2019 16:21

A co na to specjalistka od Bizancjum ?

avatar
~do Mieszkańca
21.03.2019 20:04

Ojej, no przecież był "konkurs".....

avatar
~Podobno
21.03.2019 16:50

Od teraz będą przyjmować z doktoratami. Jest taka Pani niedoszła radna z doktoratem. To może coś się skapnie, wszak pracowała już w urzędzie. Jestem za. Czy ktoś wie czy nasze nowe elity porobiły doktoraty normalnie ,zostając na uczelni czy odbyły płatne studia doktoranckie ? Tak jak poprzednia elita robiła studia płatne na PWSZ i innych cudach/ p .Giezek p.Kuryłło itd/

avatar
~Do podobno
21.03.2019 17:57

Czemu czepiasz się do osób które pracowały i studiował? Życie każdemu piszę inny scenariusz,skąd wiesz może nie mieli możliwości iść na dzienne,bo musieli pracować!!

avatar
~TRANSPARENTNOŚĆ w WYBORZE?
21.03.2019 17:30

Transparentność w wyborze Przewodniczącego RN, Kierownika Komórki Organizacyjnej UMiG przejawia się w dwóch formach organizacyjnych: - jako nadzór sprawowany przez Rady Nadzorcze i indywidualnie, przez wspólnika - w tym przypadku Burmistrza i za pośrednictwem komórek organizacyjnych Urzędu Miasta i Gminy; # wybór do Rady Nadzorczej, nadto jest poprzedzony - nie zawsze- zdawkową weryfikacją, tj. sprawdzeniem kompetencji poprzez rozmowę kwalifikacyjną lub konkursem .... ( nie jest wykluczone, że tak było i za tego burmistrza); # Kandydat, obok wymagań ustawowych musi posiadać wiedzę w zakresie gospodarki komunalnej .... ( pytanie czy ta pani takową posiada ?); # czy takiemu wyborowi - jednocześnie Przewodnicząca Rady nadzorczej SK i obecnie Dyrektor Biura Organizacyjnego MiG Wschowa - NIE BĘDZIE towarzyszyć NIEPRAWIDŁOWOŚĆ stwarzająca ZAGROŻENIE osłabieniem mechanizmów kontrolnych i KONFLIKTEM interesów ???, # ZAGROŻENIE to wynika z racji tego, iż członek Rady Nadzorczej jakim jest pani Przewodnicząca RN SK reprezentująca interesy MiG Wschowa jest jednocześnie pracownikiem URZĄD MIAST i GMINY Wschowa pełniąc obecnie funkcje Dyrektora Biura Organizacyjnego????, # czy to nie jest w czystej formie KONFLIKT INTERESU ???; # czy aby tym nie powinna zając się NIK ???, bowiem z realizacji swych obowiązków RADA NADZORCZA sporządza sprawozdanie , które jest przez burmistrza oceniane i weryfikowane jako organ poprzez instytucję absolutorium ???. Co na to prawnicy zewnętrzni do SK i UMiG Wschowa ???, no i NIK ???

avatar
~do powyżej
21.03.2019 21:11

No to macie problem, ani to "psiapsiólka" ani "sąsiadka", jest ze Wschowy a nie z "teczki" z Wrocławia, wykształcona - wystarczyło posłuchać sesji (po ekonomi, po prawie, później doktorat z prawa w trakcie pracy zawodowe), a na domiar złego jest spoza układu polityczno-biznesowego. A zaciekawiły mnie wywody "~TRANSPARENTNOŚĆ w WYBORZE?", i niestety źle trafiłeś z tym konfliktem interesów, widać że nie masz pojęcia o tym co piszesz, a do łez rozbawił mnie NIK, jak jesteś taki niezły w prawie to walnij sobie taki doktorat.

avatar
~do powyżej
22.03.2019 20:16

Sąsiadka-jak najbardziej właśnie!!! Kontrole NIK już bywały w urzędzie, są przecież delegatury NIK, nie musi być z Warszawy.

avatar
~alla
21.03.2019 22:18

Nareszcie zmiany wygrala kompetencja i mam nadzieje bedzie wreszcie porzadek z urzednikami ktorzy mysla ze kpiac z petentow nie odpowiadajac na pisma sa nie do ruszenia. Wyplenic z urzedu niekompetencje i arogancje

avatar
~Marek
22.03.2019 08:59

Jak w tym momencie wygląda sprawa z przetargami? Skoro Pani Julita będzie odpowiadać m.in. za przetargi w UMiG i jest jednocześnie Przewodniczącą Rady Nadzorczej SK, czy nie zajdzie tutaj w jakiś sposób konflikt interesów? Czy SK nie będzie faworyzowana w przetargach kosztem pieniędzy podatnika? I jeszcze odnośnie tytułów naukowych - mieliście przykład doktora ekonomii z poprzedniej kadencji. Tytuł nie zawsze świadczy o kompetencji. Doświadczenie i umiejętne kierowanie zespołem już owszem. Dajmy szansę na wykazanie się Pani Julicie.

avatar
~Adaś
22.03.2019 11:29

Zdecydowanie zmieniłbym tok myślenia Państwa ? To nie o to chodzi czy p. Julita Kostka-Twór została powołana na stanowisko prawidłowo, czy ma wystarczające kompetencje, czy zachodzi konflikt interesów czy aż NIK jest potrzebny Wschowie aby to niewielkie miasteczko mogło być np. dobrze pozamiatane …… bo o jakich tu wielkich inwestycjach mowa, chyba na poziomie 2-5mln np. docieplenia i to jeszcze spaprana robota ? Stawiam sprawę od podstaw, tak po gospodarsku z naciskiem na oszczędności. Gmina o budżecie rocznym coś pod 30mln, jej organ wykonawczy - burmistrz, bezwzględnie i twardo musi katońską ręką ściskać grosz gminny tak aby podział był w maxie najefektywniejszy. I tu i teraz, jest konflikt interesów, …… Pan tworzy nadbudowę niepotrzebnej administracji w znaczeniu wielkich kosztów,... czy te tworzone wakaty są w ogóle potrzebne tej gminie przy tak np. niskim progu inwestycyjnym …… po co ?!!! Ludzie za te pieniądze oczekują drogi i chodnika. Pan zbuduje "twierdzę" za murami ale bez pieniędzy, bez narzędzi i środków do działania. Będzie "król" bez wasala. Tak nabrzmiała administracja według Pańskich planów zamiast dawać komunalne produkty miastu to zeżre nam cały budżet inwestycyjny ….. nasze drogi i renowacje całych ciągów ulic. Temu miastu jeszcze nie jest potrzebna architektura Dubaju temu miastu potrzebny jest racjonalny styl zarządzania bez "wytrysku" …. tanio, dobrze i z głową . Nie tworzę żadnej kampanii przeciwko p. Julita Kostka-Twór, ta Pani ma tak dobre wykształcenie, że w miejsce prawników nowosolskich mogłaby doskonale i taniej przysłużyć się temu miastu aż nadto. Adaś

avatar
~do Adasia
22.03.2019 12:39

W tym komentarzu dałeś przykład sporej mądrości obywatelskiej. Musisz wiedzieć, że większość mieszkańców jest zbulwersowana nadęciem niepotrzebnych etatów. Proponuję ujawnij się, zbierz grupę "starszych" i udaj się z misją specjalną do burmistrza, bo trzeba rozmawiać. Powiedzieć mu o tym. Nawet widzę w mieście kilka osób idealnych do tego. Ty na tej liście jesteś pierwszy i nie jest to żart.

avatar
~zc
22.03.2019 13:05

po owocach (słowo owoc źle mi się kojarzy) ją poznacie

avatar
~Wyborca
22.03.2019 13:27

A jednak "Transparentność ...." tu bez kontroli z zewnątrz nikt z tymi od burmistrza i burmistrzem się nie dogada..... Popieram - że NIK jest konieczna !!!!!, a nie żaden "Adaś" czy do "do Adaś". To wcześniej , czy później "walnie" jak G w WC !

avatar
~Adaś
22.03.2019 14:27

Ad. "Wyborca " - forumowiczu...…… usiądź, wypij dużo wody ……. jeszcze raz, bo piłeś bez lodu ……. jakby takimi sprawa miał zajmować się p. Krzysztof Kwiatkowski - NIK ( weź pod uwagę skalę kraju) i istotność sprawy to przy Twojej nadwrażliwości i "subtelnym" smaku w takiej Wschowie NIK mógłby otworzyć filię ? Pan Kwiatkowski gdyby tylko jeden dzień poświęcił na jedno polskie miasto powiatowe ( 380) to roku by mu nie wystarczyło na objazdówkę ……. tylko po jednym dniu p." Wyborco" - nie bądź fatyczny. Adaś

avatar
~Poplątane z pomieszanym
22.03.2019 13:29

Jak to możliwe "doktor prawa" w SK i "doktor prawa" w UMiG - to po jaka chol........ zatrudnili wysoko płatna kancelarię prawną z Nowej Soli .....?????. Czy to, to trzyma się "kupy" !?.

avatar
~do powyżej
24.03.2019 15:19

Mamy już "doktora prawa" w osobie prezydenta i.... efekty wiemy jakie są..

avatar
~Ja cię ...
22.03.2019 13:31

To znaczy, że magister prawa / zatrudniona kancelaria/ ma większą wiedzę od naszego/naszej doktor prawa ?.

avatar
~Do -Adaś
22.03.2019 16:32

Przykro mi, ale będę Ci musiała zwrócić uwagę to to, że nie masz w tym temacie racji !!!. Po czytaj w tym temacie w internecie - zastrzegam bez tej wody; co wiesz? - tam są przykłady na łamanie w ten sposób prawa samorządowego przez takie pipidówki jak nasza Wschowa ( bo im się wydaje, że na dole to ciemny lud) i wkroczyła tam NIK i zrobiła z nimi porządek !!!!. Łamanie prawa nie usprawiedliwia tych co to są w dużych aglomeracjach czy cay małych !!!. Łamanie prawa to łamanie i wymaga ścigania odpowiednich służb, jak np. NIK !!!. Popieram w całej rozciągłości spostrzeżenia forumowicza " TRANSPARENTNOŚĆ w WYBORZE" - to jest strzał w DZIESIĄTKĘ !!!!!. Pytanie tylko: - kto wpadła na taki "PROSTACKI" pomysł ????.

avatar
~Adaś
22.03.2019 17:41

Ad. "Do Adasia" - forumowiczu...…, wiesz co mi się u Ciebie podoba, to że masz swoje zdanie i że jesteś do tej racji przekonany . Ja nie słyszałem aby we Wschowie teraz, za obecnej kadencji p. burmistrza Antkowiaka był aż taki problem z prawem o randze interwencji NIK ? Skoro masz taką wiedzą to ja mówię basta. Poczytam jak radzisz ale nie zabraniaj, b ł a g a m …..., "wody" się napić . Adaś

avatar
~do powyżej
22.03.2019 17:24

O czym wy piszecie, jakie łamanie prawa, jaki NIK, forumowicza " TRANSPARENTNOŚĆ w WYBORZE" wydumał konflikt, ale już nie dostrzegł że według jego toku myślenia konflikt dotyczy także SK i Burmistrza. To nie jest strzał w dziesiątkę, to kapiszon medialny. A Pani Julita w UMIG jest od innych zadań, a nie w dziale prawnym. A że posiada takie wykształcenie i jako mieszkanka Wschowy chce pracować w naszym urzędzie to tylko idzie na jej plus. Zobaczymy efekty jej pracy i wtedy oceniajmy, kto miał z tą Panią do czynienia to już współczuje pracownikom w urzędzie, kompromisów i obijania się nie będzie.

avatar
~DO-do powyżej
22.03.2019 22:06

Czy używanie określenia "..to kapiszon....." TO ZNAK ROZPOZNAWCZY z tzw. Srebnej i dotyczący Srebnej ?. Zauważyłam, że forumowicz "do powyżej" ni w ząb nie zrozumiał tekstu do którego się raczył odnieść - tu nie chodzi o osobę tej Pani ale o konflikt interesu w jakim ona uczestniczy będąc szefową RN w Spółce Komunalnej i obecnie obejmując Kierownicze stanowisko w UMiG i to jest kwintesencja tego BUM. Co do wykształcenia tak w ogóle ( nie czepiam się tej pani, O NIE) to nadmieniam, iż wykształcenie nie zawsze idzie w parze z mądrością danej osoby....... co ostatnio widać u naszych tzw. profesorów ( co niektórzy z nich w tym rządzie pracują jako "eksperyment").......... Oby - Oby z tą panią nie było podobnie, bo to w Radzie Nadzorczej SK, bo to w Urzędzie Miasta i Gminy - takie stanie w rozkroku swoich obowiązków !!!!!

avatar
~odp
23.03.2019 19:43

Zrozumiał, zrozumiał. Przeanalizuj sobie zakres kompetencji i obowiązków rady nadzorczej i stanowiska pracy tej Pani, brak jakichkolwiek konfliktów, jeżeli to cię nie przekonuje to dlaczego przy poprzedniej radzie nadzorczej nie wzywałeś NIK. Władzą SK jest Zgromadzenie Wspólników czyli Burmistrz, czy tu też jest konflikt interesów i stanie w rozkroku, na ten moment widzę pozytywne strony tych zmian. Wymiana P Janik na osobę na pewno lepiej doświadczoną i wykształconą, zatrudnienie kolejnej osoby z doświadczeniem i wykształceniem do UMiG, tam są potrzebne zmiany, poczekajmy na takowe. Początki nowej rady nadzorczej są o niebo lepsze od poprzedników 5 obecnych w sumie nie zarabia tyle co 3 poprzednich, chyba że jesteś jednym z nich i utrata przychodu boli i musisz się wyżalić.

avatar
~DO-""odp""
24.03.2019 10:53

Po pierwsze strzał w DZIESIĄTKĘ forumowicza "TRANSPARENTNOŚĆ w WYBORZE" !!!. Co do pana "odp" to totalna niewiedza w temacie na przykładzie pisanie dla pisania, jak ktoś kiedyś wybełkotał w Sejmie: .." coś tam, coś tam....". KRÓTKO i na temat : - ""konflikt interesów wchodzi w grę nie tylko wtedy, gdy urzędnik samorządowy w danej sprawie działa w osobistym interesie, ale także wtedy, gdy ISTNIEJE TAKA OBAWA i z GÓRY WYNIKA TO Z ZAŁOŻENIA, że tak może działać, gdyż wchodzi w grę choćby tylko TEORETYCZNA MOŻLIWOŚĆ, że troska o osobisty interes przeważa pod troskę o interes publiczny..." . Co słusznie zauważył i zaakcentował forumowicz w swoim tekście, iż Przewodnicząca Rady Nadzorczej z jednej strony podlega pod organ jakim jest Burmistrz wobec SK, a z drugiej strony jako urzędnik tego organu w stopniu Dyrektora Wydziału !!!!. Takie stanie w rozkroku jednej i tej samej osoby wobec tego samego przełożonego - to RN, tu UMiG - jest właśnie tym KONFLIKTEM INTERESU !!!!!. I w takich sprawach wkracza NIK, czy się komuś to podoba czy nie !!!. W skali kraju było na przestrzeni ostatnich lat takich spraw multum!!!. Dla hejterów typu jak "odp" i jemu podobnych ignorantów praworządności podaję, iż w tych sprawach wypowiada się taka ustawa jak, np. - Ustawa Antykorupcyjna z 1997 roku, która między innymi zakazuje innym urzędnikom łączenie funkcji w administracji samorządowej z pełnieniem funkcji stwarzających zagrożenie powstania konfliktu interesów!!!!. ( Dz.U. nr 106, poz. 679, z późn. zmianami); - Ustawa z dnia 22.03.1990 roku ( Dz. U. nr 142, poz. 1593). Ponadto szeroko mówią o tym przepisy KPA - Kodeksy Postępowania Karnego ( dla przykładu art. 25 par. 1 , itd.). Jest jeszcze coś takiego jak zdrowy rozsądek, który powinien wynikać z wiedzy ludzi wykształconych w stopniu magistra, a co najmniej z tytułem doktora prawa ....!!!. - samo zachowanie urzędnika samorządu lokalnego i jego podwójnej podległości w trakcie wykonywania swoich obowiązków w czystej formie stwarzających KONFLIKT INTERESU !!!!. Pytanie: I po co wam to było ...????.

avatar
~@/odp
24.03.2019 12:00

Świadomość tematu przez hejtera "odp" jest na poziomie pewnego polityka, który tak się zna na współczesnym sprzęcie, że myli powszechnie znany SMARTFON nazywając go " swartfonem" .....!. Taka jest i wiedza tego forumowicza w temacie, w którym próbuje nieudolnie zabrać głos !

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl