TworzymyGłos Regionu

Jubileusz małżeństw

w Gminie Sława

Piątek, 08 listopada 2019 o 17:36, aktualizacja Piątek, 08 listopada 2019 o 17:48, autor: 2 1557
Jubileusz małżeństw

Dziś tj. 8 listopada w Domu Weselnym Amorre w Łupicach, Zastępca Burmistrza Sławy Krzysztof Gruszewski, wręczył, nadawany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę „Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, który to ustanowiono jako nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.

Uroczystość poprowadziła Małgorzata Hetmańska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Sławie. Życzenia jubilatom, kwiaty oraz pamiątkowe dyplomy wręczali oprócz ww również Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej Bożena Wojciech, oraz pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich w Sławie. W dzisiejszej ceremonii wzięły udział 22 małżeństwa, które wspólnie przeżyły pół wieku oraz 4 pary, które w związku małżeńskim są od 60 lat. Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólny toast lampką szampana oraz odśpiewanie sto lat. Dla jubilatów oraz ich rodzin przygotowany został obiad, kawa i ciasto, podczas których wysłuchali występu Henryka Cyrana z Zespołu Piosenki Biesiadnej „Sławianie”. My również serdecznie gratulujemy i życzymy zdrowia, pomyślności i radości z każdego wspólnie przeżytego dnia życia.

(WG)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Ela
09.11.2019 10:18

Pieknie uczcili i ugoscili Jubilatów.Wiele zdrowia Sławianom

avatar
~ja
14.11.2019 16:29

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” a co z rodzicami którzy samotnie wychowali swoje dzieci bo współmałżonek zmarł? im się nic nie należy" jakoś tego medalu nie trawie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl