TworzymyGłos Regionu

Jest taka droga - zaproszenie na spotkanie podsumowujące działania wokół Drogi św. Jakuba

Środa, 02 stycznia 2019 o 13:02, aktualizacja Piątek, 04 stycznia 2019 o 12:53, autor: 0 502
Jest taka droga - zaproszenie na spotkanie podsumowujące działania wokół Drogi św. Jakuba

Zapraszamy na spotkanie podsumowujące działania wokół Drogi św. Jakuba w Roku 2018 we Wschowie. Na spotkanie zaprosiliśmy Panią Lidię Matuszewską, która w roku 2017 przeszła 630 km najstarszym odcinkiem Camino, tzw. Drogą Francuską z Saint Jean Pied de Port i dotarła do Santiago. Chętnie opowie nam o swoim Camino. Na spotkaniu pojawią się również pielgrzymi ze Wschowskiej Grupy Męskiej, którzy pielgrzymowali do Santiago Drogą Portugalską z Porto w lipcu 2018 roku i podzielą się z nami swoimi doświadczeniami.

Rok 2018 był bogaty w wydarzenia na wschowskim odcinku Camino. Wielkopolska Droga św. Jakuba biegnąca przez Wschowę została oznakowana prze Stowarzyszenie Przyjaciół Dróg św. Jakuba w Polsce w 2007 roku. Od 2015 roku Stowarzyszenie Czas A.R.T. ze Wschowy prowadzi działania wokół Drogi św. Jakuba w powiecie wschowskim. Konsekwencją działań promujących Camino jest pojawienie się w roku 2016 opiekunów Drogi św. Jakuba we Wschowie. W tym roku z pozyskanych przez  Czas A.R.T. środków od Zarządu Województwa Lubuskiego, Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz Zarządu Starostwa Powiatowego we Wschowie wydano zaktualizowany informator i folder "Wschowa na Drodze św. Jakuba", przygotowano skrzynkę z okazjonalną pieczęcią i ceramiczne artystyczne ręcznie robione muszle, które wyróżniają obiekty na wschowskim odcinku.  Udało się również opracować kolejną tablicę informacyjną, tym razem dedykowaną dla wsi Zamysłów w gminie Szlichtyngowa.

W czasie spotkania poznamy laureatów konkursu fotograficznego "Znajdź symbol Drogi św. Jakuba na ziemi wschowskiej".

Najbardziej cieszy to, że do tych działań włącza się coraz więcej osób i instytucji z terenu powiatu wschowskiego, a także z sąsiednich województw. Ten Europejski Szlak Kulturowy biegnący przez województwo lubuskie staje się tym samym coraz bardziej interesujący a pojawiające się działania przystosowujące infrastrukturę dla potrzeb wędrowców sprawiają, że coraz chętniej i liczniej pojawiają się na nim zarówno pielgrzymi jak i turyści. Pojawiły się nowe bardzo ciekawe inicjatywy, o których opowiemy i przedstawimy osoby, które te działania zainicjowały.

Na spotkanie zapraszamy do miejsca przyjaznego pielgrzymom we Wschowie, do Muzeum Ziemi Wschowskiej, Plac Farny 3 w niedzielę 27 stycznia 2019 roku na godzinę 15:00. Już dzisiaj zaplanuj sobie czas w ostatnią niedzielę ferii zimowych w lubuskiem.

Wstęp wolny

Zapraszają

Stowarzyszenie Czas A.R.T. oraz opiekunowie Drogi św. Jakuba we Wschowie

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl