TworzymyGłos Regionu

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP we Wschowie pozyskała plecak medyczny

Sobota, 20 lutego 2021 o 10:02, autor: 2 314
Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP we Wschowie pozyskała plecak medyczny

Z inicjatywy st.bryg. Patryka Maruszaka Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. zostały zakupione plecaki medyczne dla każdej jednostki ratowniczo-gaśniczej z terenu woj. lubuskiego z przeznaczeniem do wykorzystania przez strażaków posiadających kwalifikacje ratowników medycznych.

Decyzja o zakupie plecaków medycznych została podjęta na podstawie wzrostu interwencji medycznych w tym również do tzw. izolowanych zdarzeń ratownictwa medycznego.

Zakupiony plecak medyczny przy wykorzystaniu wiedzy strażaków – ratowników medycznych pełniących służbę w jednostkach ratowniczo-gaśniczych będzie dużym wsparciem dla Państwowego Ratownictwa Medycznego (PRM).

Tekst/foto: KP PSP we Wschowie

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Gość
20.02.2021 10:38

To już nadeszły takie czasy że musimy chwalić się plecakiem za 2 tys zł? Przecież to wyposażenie powinno być normą w jednostkach PSP i OSP

avatar
~Wschowianin
21.02.2021 16:08

Torba nie jest standardem, jest to sprzęt uzupełniający ze względu na zwiększoną ilość wyjazdów Straży do działań medycznych w zastępstwie za ZRM. Jest to spowodowane przede wszystkim czasem pandemii. Torba jest przeznaczona dla ratowników medycznych będących również strażakami w strukturach Państwowej Straży Pożarnej.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl