TworzymyGłos Regionu

Jarosław Kaczyński we Wschowie.

Czy słowa Prezesa po 7 latach są nadal aktualne?

Czwartek, 13 sierpnia 2020 o 15:34, aktualizacja Czwartek, 13 sierpnia 2020 o 16:21, autor: 40 2268
Jarosław Kaczyński we Wschowie.

W kwietniu 2013 r. na spotkanie z mieszkańcami Wschowy przyjechał prezes Prawa i Sprawiedliwości - Jarosław Kaczyński. Na sali CKiR w ponad godzinnym występie poruszał kwestie związane m.in. ze służbą zdrowia, demokracją w Polsce, zagadnieniami społeczno-ekonomicznymi, czy katastrofą pod Smoleńskiem. Odpowiadał także na pytania odczytywane przez posła Marka Asta. 

Spotkanie z Prezesem Kaczyńskim odbyło się na ponad dwa lata przed wyborami samorządowymi w 2015 r. Wówczas PiS stanowiło opozycję względem rządzącej koalicji PO-PSL.

O czym mówił Prezes Kaczyński?

Społeczeństwo

„Świat jest taki, że ludzie są różni, z tego powodu można powiedzieć, że nie są zupełnie równi, ale szanse muszą mieć wszyscy”

Demokracja

„Demokracja polega na tym, że decydujemy wspólnie, a nie decydujemy na zasadach arbitralnych. Nie decydujemy na takich zasadach jakimi w istocie kieruje się ten obecny rząd – że są silni, mocne grupy, wewnętrzne i zewnętrzne, z nimi się liczymy, bo oni nam mogą krzywdę zrobić. Natomiast dla społeczeństwa mamy propagandę (…), która wmówi ludziom, że w środku gorącego lata jest zima”.

Służba zdrowia

„Prywatna służba zdrowia będzie oznaczała, że będzie to służba zdrowia dla bogatych, a dla tych którzy nie jest w stanie płacić dużo bardziej ułomna niż jest w tej chwili. (…) Ja rozumiem i akceptuję, że lekarze powinni zarabiać dobrze (…) Nie może być tak, żeby niektórzy lekarze zarabiali po 80 tys. miesięcznie. (…) Pewne bariery być muszą (…) Polska jest za biedna, żeby tak płacić”.

Polityka

„Nie ma niestety dzisiaj normalnych relacji między władzą a opozycją. Platforma je zniszczyła, bo ogłosiła, że jesteśmy opozycją antysystemową, z którą nie można nic zrobić. To jest zły model uprawiania polityki, kiedyś tak nie było. Muszę przyznać z bólem, bo jestem antykomunistą, że nawet za czasów rządów SLD tak nie było”.

Smoleńsk

„My walcząc o prawdę bronimy elementarnych interesów Polski”

Pytania od publiczności.

Co pan sądzi o dyktaturze relatywizmu i ofensywie środowisk homoseksualnych?

„Sądzę, że należy bronić związków heteroseksualnych, rodziny, małżeństwa. Broni ich na szczęście polska konstytucja.

 

Czy należy zmniejszyć liczbę województw?

„Na razie to zostawmy”

 

Czy jako potencjalnie przyszły premier, dysponujący większością parlamentarną, zamierza pan przeprowadzić zmiany ustrojowe, strukturalne, również konstytucję, aby możliwe było uniknięcie sporów kompetencyjnych na linii prezydent-premier.

„W Polsce ta konstrukcja prezydentury i rządu jest rzeczywiście taka, że albo bliźniacy są na czele, albo jest spór”

 

Z kim pan premier widzi możliwość zawarcia koalicji po przejęciu władzy prze PiS.

„My stawiamy na władzę jednopartyjną, wszystko inne to jest sianie defetyzmu"


Wystąpienia liderów partii politycznych we Wschowie to rzadkość. W lipcu br. do głosowania w wyborach prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego namawiał Borys Budka - przewodniczący Koalicji Obywatelskiej [LINK].

REKLAMA

Komentarze (40)

avatar

avatar
~zza winkla
13.08.2020 16:29

Szkoda, że nie padło pytanie - kiedy pan odejdzie na emeryturę ?

avatar
~KLASYK może WSZYSTKO....?
13.08.2020 16:51

Przecież to są czasy kiedy ich "GURU" propagandy medialnej tvppis+ mówił o nich tych co to ich popierają, cytat ...." ciemny lud to kupi...."""" i jak wdać po 6-ciu ostatnich latach ich rządów i ich prezydenta ten "ciemny lud" to kupił .....?. I o czym tu dyskutować mają co chcieli, a chcieli co mają, a kolejne 3-y lata MY NORMALNI mówimy S P R A W D Z A M Y , na ile ten "ciemny lud" to wytrzyma ????. ŁYKAĆ w ciemno można wszystko, ale czy ich "żołądki" to wytrzymają ....?. Ta KASTA ludzi jest w stanie dla utrzymania władzy ( koryta władzy) obiecać, powiedzieć wszystko co im ślina na język przyniesie !!!!. Należy zauważyć, że czegoś się cholernie BOJĄ!!!!!, bowiem w dniu dzisiejszym ich "kasta" opracowała w parlamencie projekt ustaw z " NIEKARANIEM ICH za przewinienia ekonomiczne, gospodarcze, nadużycia itd.. ,......""". Pytanie czego się oni tak boją i przygotowują swoje Ustawy pod siebie ?????. Lekarzy chcą karać na max za ich błędy przy pracy, a siebie ta tak zwana "pisowska kasta" chce wyłączyć z karania !!!!!. To jest ta ich sprawiedliwość i równość wobec Polskiego Prawa i Polskiej Konstytucji !!!!!. Klasyk myśli i kombinuje jakby tu nie być w przyszłości pociągniętym do odpowiedzialności nie tylko politycznej , ale i karnej !!!!!.

avatar
~Adaś
13.08.2020 17:11

Wyraźnie widać sezon "ogórkowy," ulica Wschowy cichnie, Zw chce sprowokować do "wojenki" ? Ale do rzeczy - cyt. " „Demokracja polega na tym, że decydujemy wspólnie, a nie decydujemy na zasadach arbitralnych. ..." + " Natomiast dla społeczeństwa mamy propagandę (…), która wmówi ludziom, że w środku gorącego lata jest zima”. Zasadę arbitralną zamieniłbym na autokrację a lato/zima na białe jest czarnym, a czarne jest białym i wszystko jest "ok". Zafrapowały mnie też i te słowa - cyt. SOLEŃSK - " My walcząc o prawdę bronimy elementarnych interesów Polski” - mógłby się i z tym zgodzić gdyby jeszcze p. Kaczyński był tak uprzejmy i poinformował Polaków ile Komisja p. Macierewicza kosztowała każdego podatnika przez te 7lat, w konfrontacji z jej opracowaniem ? Taką uczciwością należy się podzielić z nami jeśli przyzwoitość wypowiadana tak często przez PiS jest podobnie rozumiana jako cnota . A tak poza tym...... zmarniał Pan . Adaś

avatar
~do Adasia
14.08.2020 07:41

Panie Adaś niech posłuży nam za odpowiedz pewien cytat który to jest na ustach zwolenników pisu . " Poznacie go po owocach " . Nic dodać nic ująć piękny cytat ale cóż z tego że te owoce są wszystkie robaczywe i zgniłe . Pasowało by raczej inne przysłowie " góra urodziła mysz " to niestety pasuje jak ulał do obecnej sytuacji . Żadne " reformy " nie uzdrowiły w wykonaniu pisu niczego w tym kraju a wręcz pogorszyły byt społeczeństwa , tyle było " afer " porażających i aresztowań a ja czytam że umorzyli od zarzutów byłego komendanta z Kalisza z braku dowodów przestępstwa . A było kilkadziesiąt " mocnych " oskarżeń a okazały się tylko pomówieniami . Jedno w tym jest pewne że to my społeczeństwo zapłacimy za błędy prokuratury i ich mocodawców . Co gorsze jest to że " reformę " zdrowia przeprowadza ktoś kto nie ma zielonego pojęcia jak ją dobrze wykonać a efekt jest taki że wozi się karetką od szpitala do szpitala żeby łaskawie przyjąć pacjenta na oddział co w efekcie kończy się zgonem młodej dziewczyny w ciąży . Te zabawy pisu krajem zaczynają być już bardzo niebezpieczne ,a co będzie dalej ? . Ja osobiście swojemu dziadkowi nie przekazałbym rodzinnego majątku w zarządzanie bo wiadomo że On na inne priorytety niekoniecznie zgodne z moimi . A taka sytuacja jest dzisiaj w rządzeniu .

avatar
~Czy redaktor
14.08.2020 10:51

ZW nie ma poważniejszych tematów, tylko odgrzewa stare kotlety?. Mamy dość tego Kaczyńskiego, dość tych jego wojenek, dość podziałów. Niech ten stary człowiek zostawi Polskę i Polaków w spokoju

avatar
~DO-"czy redaktor"-
14.08.2020 11:56

Podejrzewam, że tego wpisu, a dot, cyt. ..." ZW nie ma poważniejszego tematu......" jest zapewne wyborca pisu i OBECNIE JEST MU WSTYD za to co czyni GURU pisu po wyborach prezydenckich???, bowiem ta pisowska kampania od premiera po przez kandydata Dudę, a na marszałek Witek skończywszy mówili nam, iż w Polsce nie ma co się bać koronawirusa !!!! - a co mamy teraz po wyborach, TOTALNY WZROST ZAKAŻEŃ !!!!. Rzecznik M. Zdrowia tłumaczy nam, że to wina ludzi - Suwerena bo chodzi na wesela, imprezy. albo pracuje w kopalni, itd. ONI - rządzący umywają ręce od takiego stanu i stopnia zakażeń !!!!. TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ z tym tematem ZW.pl, bowiem widzimy jak na dłoni pisowską OBŁUDĘ, FAŁSZ i CYNIZM !!!!. W kampanii wyborczej ONI - rządzący mówili o OCHŁAPACH plus dla Suwerena, Seniora, itd. A MAMY !!!!, Mamy projekt Ustawy "Kasty" pisowskiej o PODWYŻKACH NA MAX DLA NICH !!!!! - podkreślam i zaznaczam, iż jest to czynione w dobie kryzysu gospodarki państwa, spadku PKB 8,2% !!!!. A MAMY!!!!, Mamy projekt Ustawy "Kasty" pisowskiej , który zakłada ich TOTALNĄ NIEWINNOŚĆ za łamanie prawa, za czynienie stanu niegospodarności w podejmowaniu decyzji, i tak dalej !!!!!. Czy to jeszcze jest Polska Demokratyczna, czy To Państwo Prawa ????, czy tylko Pisowski Skansen BEZPRAWIA i BEZWSTYDY co czynią nam SUWERENOWI ????. A kiedyś ten co jest prezydentem krzyczał do nas w odwecie do PO i PSL-u :::: """ OJCZYZNĘ DOJNĄ RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE!!!!!!"""" - I jak widać modlitwa pisowska się spełnia i to w TOTALNYM TEMPIE !!!!- Czyli będzie powyborcze " KORYTO PIS PLUS"" !!!!. Dzięki panu redaktorowi za ten temat i przywrócenie dla wyborców pisu ich BEZWSTYDU w tym co nam Polakom czynią i szykują w najbliższym czasie !!!!!!

avatar
~Urszula Chudak
14.08.2020 13:21

Skoro już mowa o aktualności słów prezesa, przypomnę, że dwa lata temu na wyraźne jego życzenie, obniżono pensje, między innymi parlamentarzystom, o 20 %. Jak dzisiaj można przeczytać w sieci, na najbliższym posiedzeniu sejmu, ma być procedowany nie tylko powrót do stanu poprzedniego, ale jeszcze znaczący ich wzrost. Mówi się też o wielkiej zgodności koalicji i opozycji w tej sprawie! Czyli głosowanie ponad podziałami. Można? Można. Ma nastąpić też spory wzrost kwot otrzymywanych przez partie z budżetu państwa. Wybrańcy wiedzą co robią, wszak do wyborów parlamentarnych jeszcze trzy lata, a więc jest czas na "przyschnięcie" tematu".

avatar
~Strzał w 10!
14.08.2020 14:01

Co do wpisu forumowicza - """"DO-"czy redaktor" -"", lepiej bym jako emerytka l. 85 nie ujęła, wielkie moje uznanie, że w naszym mieście są tacy forumowicze !. Do słów wypowiedzianych ongiś przez kandydata na prezydenta w poprzedniej jego kampanii, a mianowicie Ojczyznę Dojną Racz Nam Wrócić Panie !!!!, osobiście dodałabym słowa cyt. """ Tak Nam Dopomóż Bóg !!!!'', bo jak widać po tych wyborach BARONOWIE z ugrupowania Zjednoczonej Prawicy, tj. pis+Ziobro+Gowin nie mają żadnych już ZAHAMOWAŃ co do kontynuacji swojego Bezwstyd i Bezkarności >>> już przez najbliższe trzy lata ich bycia przy KORYCIE WŁADZY nic i nikt im nie zagrozi !!!!!. Pytanie; - jak ten Bezwstyd i Bezkarność przeżyją ich wyborcy ????, bowiem po raz kolejny spełniło się Staropolskie Powiedzonko ...Polak Mądry Po Szkodzie" , bądź " Obudziłem się z ręką w nocniku """" !!!!!. Bezwstyd > Bezkarność ciąg dalszy na trzy lata ich rządów !!!!!.

avatar
~zza winkla
14.08.2020 14:17

Do p. JCH, czyli słowa p. Gajosa wcale, a wcale nie odbiegają stricte od "teatralnego" panującego sejmowego zakłamania ? Kasa to nr 1, nawet po raz pierwszy pierwsza dama woła o swoje, dla tzw. harmonii z Securite Sociale ?

avatar
~Rozczarowany
14.08.2020 18:17

Z tego wnioskując co mówił 7 lat temu a co jest i się dzieje obecnie. Kłamstwo i hipokryzja.

avatar
~14.08.2020 - ZAPAMIĘTAJ....!
15.08.2020 06:39

ZAPAMIĘTAJ SUWERENIE ten dzień, bowiem przejdzie on do historii współczesnej jako HISTORYCZNY DZIEŃ SKOKU Polskich pseudo polityków ( pisowskiej kasty) na KASĘ SUWERENA !!!!, EPOKA DZIADOSTWA TEGO ŚRODOWISKA - OBECNEJ WŁADZY i POLSKIEGO PARLAMENTARYZMU !!!! . Utworzyli sobie na oczach Polskiego Suwerena LICENCJĘ NA BEZKARNOŚĆ i NIESPOTYKANY NA PRZEŁOMIE ostatnich STU LAT TOTALNY BEZWSTYD w tym co ROBIĄ NAM - OBYWATELOM TEGO KRAJU !!!!!!/ @.pl > MY MŁODZI IM TEGO NIE ZAPOMNIMY !. OJCZYZNĘ NIE DAJ NAM PANIE.....itd. ! --- TYLKO ONI SOBIE TYMI MAŁYMI ŁAPAMI ZAGARNĘLI JAKO WŁASNA DOJNĄ KROWĘ nIE PYTAJĄC SUWERENA, ani PANA BOGA !!!!!!.

avatar
~D)-Rozczarowany-
17.08.2020 08:22

To nie rozczarowanie to ZŁOŚĆ Nas Wszystkich z PAZERNOŚCI, BEZWSTYDU, BEZKARNOŚCI obecnej władzy w Naszym Kraju !!!. Wystarczyła im jedna kadencja w trakcie, której pokazali swoje prawdziwe oblicze i swoją prawdziwą twarz łącznie z tym z Nowogrodzkiej, tak więc "Rozczarowany" to jest zbyt łagodnie powiedziane, tu należy im i temu z Nowogrodzkiej W Y K R Z Y C Z E Ć !!!!! WSTYD, OBŁUDA, BEZWSTYD, BEZKARNOŚĆ wobec Polskiego Suwerena poprzedzona BEZCZELNĄ PAZERNOŚCIĄ w czasach, kiedy wielu z nas straciło miejsca pracy, obniżają nam pensje do 50 - 80 %, gdzie padają prywatne firmy, kończą się pseudo pomoce z ich tak zwanych obłudnych Ustaw , a la "Tarczepis+" !!!!. A oni kilka dni po zakończonych wyborach z niewielkim poparciem dla ich kandydata zafundowali sobie POPIS na MAX !!!!. POPIS kosztem Nas Wszystkich !!!!. Wstyd !. Emerytka, która czeka na likwidacje podatku od własnej i innych emerytów, a nie na jednorazowy OCHŁAP WSTYDU pis+ zwany przez nich obłudnie "13 emeryturą". Wstyd , że opozycja dała się sprzedać jak ten "Judasz" za srebrniki wstydu !!!!.

avatar
~Witold
15.08.2020 13:16

Tu niestety mamy klasyczny przykład tego że rządzenie powinno trwać niestety tylko jedną kadencję . A dlaczego tylko jedną ktoś zapyta ? . Bo tylko tyle wybrani pamiętają o społeczeństwie i co obiecali przed wyborami . Dalej to my już doświadczamy co " wybrańcy narodu " myślą o nas i o zrealizowaniu obietnic przedwyborczych . Mają nas za masę głupich i ciemnych którzy nic nie zrozumieją jak zostali wykiwani .

avatar
~obserwator
15.08.2020 13:59

No i co, suwerenie? Jak teraz się zapatrujecie na piękne opowieści naczelnika kraju po wczorajszej podwyżce uposażeń? Wam zabierają pensje, bo jest COVID, a sobie podwyższają nawet o 100%..... ludzie ocknijcie się z tego letargu+ i popatrzcie, co się dzieje. Ważne, że dostaliśmy 500 plus bon na wakaje i jest spoko, a to, że oni uwalają was na większe kwoty, to już was nie obchodzi, suweren stał się żenujący i tępy jak ta przysłowiowa dzida. Gratuluję durniom plus.

avatar
~W.L
16.08.2020 00:06

postawić pomnik albo tablicę pamiątkową

avatar
~Dzień 14 SIERPNIA 2020 roku
16.08.2020 12:02

Przejdzie do Historii jako dzień Hańby Polskich Parlamentarzystów !!!!Pazerność, Pazerność psi + !!!! Osiągnął Szczyt Bezwstydu wielkości Himalajów !!!. A w tle ich """Ciemny Lud""" z ręką w nocniku , w dobie kiedy "zwykli" Ludzie tracą masowo pracę, padają firmy, rośnie PKB oni - przez małe "o" chełpią się w SZMALU POLSKIEGO SUWERENA !!!!. Wstyd - jak długo będzie trwała hipokryzja i obłuda tych od 6 lat rządzących???. Jak długo ????.

avatar
~PARADOKSALNIE .....!
16.08.2020 12:09

Czternastego sierpnia pis+ postawił tą "Dziadowską" Ustawą KROPKĘ nad swoją Hipokryzją i Fałszem i przypomniało nam Wszystkim słowa ich byłe premier , cyt. "" Bo nam się to po prostu wszystko należy ....."" i na trzy lata przed kolejnymi wyborami i STRACHEM, iż STRACĄ WŁADZĘ i tak zwane ich Koryto dostępu do wysoko płatnych stanowisk uczynili nam to co uczynili ZAGRALI NAM NA NOSIE , a w tle ten ich symbol palca środkowego ....... Tylko jest pytanie, komu oni ten palec teraz pokazali ....???? - - swoim wyborcom czy nam wszystkim ????.

avatar
~Prawy Polak
17.08.2020 07:10

Jarosław Kaczyński to jedyny polski polityk którego można nazwać mężem stanu . O jego uczciwości krążą już legendy a opozycja nie może znaleść na niego nie tylko haków ale nawet małego haczyka.

avatar
~@/@-prawy jak ...?
17.08.2020 12:51

Taki z ciebie " prawy polak " jak ten twój z pożal się z łaski "mąż stanu" . Jak te twoje haczyki mają się do słynnej już na całym świcie "KOPERTY Kaczyńskiego"???, wieżowców ze Srebrnej ???, co do nieznanych dochodów i przychodów ...?, pracy za plecami "pacynek" pociąganych za sznurki ze znamionami łamania Polskiego Praw, Polskiej Konstytucji, spotkań z tak zwanym odkryciem towarzyskim ( jak sam śmiał nam oznajmić) z Szefową Trybunału Konstytucyjnego , itp. itd...... Jak widać nadmiar pisowskich plusów ZMINUSOWAŁ ci mózg !!!!!.. Młoda - ciężko mi się rozmawia z kimś takim jak ty i ten wasz był Tow. , a obecnie zasiadający w TK !!!!. Mając na uwadze piątkowy BEZWSTYD przyznania sobie podwyżek na MAX z "kieszeni" Suwerena - a twój "guru" jak zwykle w takich tematach milczy i udaje że się nic nie stało ...." POLACY NIC SIĘ NIE STAŁO.......""" to tylko my Kasta pisowska wzięliśmy sobie bo nam się to po prostu należy !!!!!!.

avatar
~x
17.08.2020 14:17

Bzdury piszesz.

avatar
~do " Prawdziwy Polak "
19.08.2020 17:20

Po pierwsze aby być mężem stanu trzeba mieć przynajmniej urząd i to oficjalnie a nie za pleców innych wdawać się w intrygi . Po drugie trzeba być mocnym i nie kierować się emocjami i koniunkturą tylko własnym do,świadczeniem . Po trzecie mężem stanu można nazwać obecnie tylko Mariana Banasia albowiem tylko on w tym " rządzie " rządzi tak jak on sam chce i przepisy które realizuje . Mimo że przeszłość ma taką jak większość w tym rządzie to jest stanowczy , nieugięty i niezatapialny . To jest panie " prawdziwy polak " mąż stanu w tym całym zbiorowisku .

avatar
~Urszula Chudak
17.08.2020 13:28

Na pytanie dziennikarza największego lubuskiego dziennika, skierowane do P. Posła Asta, czy to dobry czas na podwyżki uposażeń, padła odpowiedź - "Koronawirus to nie jest powód do blokowania tej ustawy". A co gorszego mogło by was, Panie Pośle powstrzymać? Troje naszych posłów było jednak przeciw. To Tomasz Aniśko {KO], Jolanta Fedak {PSL] oraz Krystian Kamiński [Konfederacja]. Jednak największy żal mamy do opozycji za tak zgodne głosowanie. I jak tu nie wierzyć, że poszli tam dla pieniędzy?

avatar
~Adaś
17.08.2020 14:24

Ad "U.Ch." - forumowiczu....., możemy sobie p. Ulu wspólnie tyko zdać pytanie, czy przyzwoitość lub etyka zawodowa polityka zawodowego jeszcze jest "widzialna" w gąszczu całkowitego kitowania obywateli ? Ściema na tworzenie państwa równego i sprawiedliwego już nie drażni np. przykład proponowanych podwyżek dla emerytów na poziomie 3,5% z zestawieniem dla posła powyżej 50% , prezydenta powyżej 100% i jego żony powyżej wynagrodzenie ministra ok. 18tys./m . Ta irytacja przechodzi w kolejną fazę ..... zmęczenia i gniewu, poruszenia i rozwścieczenia. Polska jest młodą demokracją, politycy z PO-PiS, mam taką nadzieję, że są ostatnim "półbutem" do zakończenia jak najszybciej tej drogi . W czasach trudnych i nieprzewidywalnych dla jednych to walka o byt a dla tych drugi to tylko krótka chwila do bezwzględnego powiększania majątku. Mają na to tylko 3 lata, maski opadły, cel jest jeden....... przykra puenta. Adaś

avatar
~DO powyżej...
17.08.2020 17:40

Proszę mi podać chociaż jeden przykład w skali bycia tego posła przy korycie parlamentarnym aby kiedykolwiek w przestrzeni medialnej, publicznej powiedział coś mądrego, konkretnego, odpowiedzialnego za wyjątkiem coś tam, coś tam na wzór ich "Przekazów Dnia z Nowogrodzkiej" ????. Odpowiadając samej sobie : = że jest taki poseł to my z Ziemi Wschowskiej wiemy z tak zwanych przed kampanijnych spotkań wyborczych, a la "biesiady rodzinne", dożynki, pikniki z kiełbaską wyborczą """"" !!!!. Pytanie; - kim są ci co na tych posłów Naszej Wschowskiej Ziemi głosują ???. Narka !

avatar
~do UCh i Adaś
17.08.2020 23:13

Z PO odchodzą działacze, Partia Razem myśli o zerwaniu z SLD a Kukiz posprzeczał się z PSL. A to wszystko dzięki projektowi podwyżek złożonemu przez partię Naczelnika, który rozgrywa opozycję jak małe dzieci.

avatar
~INFORMACJA TYGODNIA!!!
17.08.2020 17:42

Pierwszy Bezwstyd ucieka z pokładu, ale co z BEZKARNOŚCIĄ ????

avatar
~Lechoslaw
17.08.2020 18:54

Kto to zaprosił ?!!! I po co ....

avatar
~Prawy Polak
18.08.2020 08:17

jarosław Kaczyński po raz kolejny upokorzył opozycję rozgrywając nimi sprawę podwyżek dla posłów . Dali się kupić za parę groszy i wyszło na to ,że to wina opozycji , która napluła w twarz swoim wyborcom . Podwyżek nie będzie a opozycja pozostanie ze smrodem. JK MISTRZ.

avatar
~DO-"prawy......"
18.08.2020 13:07

Jak sam się przyznałeś - was nie jest w stanie nikt upokorzyć, bowiem u was nie ma czegoś takiego jak osobiste poczucie wstydu i honoru !!!!. Jak się pomylisz to i prawdę o sobie i takich jak ty podporządkowanym ślepo swojej Nowogrodzkiej napisze !!!!!. Szczytem jest, że klas rządząca pis+ uwłaszczyła się na Spółkach Skarbu Państwa, a ich posłowie dublują etaty w ministerstwach i administracji państwowej !!!!. To jest ten SMRÓD o którym piszesz nie do wywietrzenia z szeregów polityków dublujących ETATY NA STOŁKACH SKARBU PAŃSTWA !!!!. Prawy od łamania prawa i praworządności !!!!!

avatar
~"RYMPAŁ>>>"
18.08.2020 15:57

Jeszce kurz nie opadł po pierwszej dymisji tego ministerstwa, gdzie jest wzorem, a la "prawego Polaka...." pis+, a mamy kolejna ucieczkę bezwstydu z pozostawieniem w tym ministerstwie tak zwanej bezkarności co do nieczystych zakupów maseczek ochronnych, respiratorów, szczepionek....... PYTANIE: - kto kolejny z tego rozpasanego do niewyobrażalnych rządu pis+ poleci .....? i powie, że to on sam się podał do dymisji, a nie jest to UKRYTA CZYSTKA niewygodnych już ministrów i wiceministrów - nie wspomnę o armii niekompetentnych dyrektorach poszczególnych resortów ????. Czy ktoś z takich prawych jak ten forumowicz co ma czelność się tak podpisywać wie ilu ministrów, wiceministrów liczy rząd pis ?+??????. Co , a la "na Rympał......"

avatar
~MOŻNA - MOŻNA +
19.08.2020 06:48

Nie udało się im oszukać Wyborców Ustawą w Sejmie o TOTALNYCH PODWYŻKACH PIS+, to jak widać po ich prezydencie (D), UDAŁO się im uchwałą plus - I O DZIWO DZIAŁAJĄCĄ WSTECZ O 9 miesięcy !!! - podwyżką dla wszystkich ponad 400 pracowników Gabinetu prezydenta !!!!. MOŻNA - MOŻNA + wdrażać jako powyborcze zobowiązania wg swoich !!!!. Tak się rozdaje pieniądze Suwerena w czasie szalejącej epidemii w naszym kraju i w czasie kiedy setki tysięcy Polaków traci swoje miejsca pracy, a ich pensje nierzadko są obniżane i to od 50 do 80 % !!!!. MOŻNA - MOŻNA + wdrażać dla swoich !!!!. Czy o to ich wyborcy tak zaciekle walczyli w tej ich kampanii pis+ ????

avatar
~Urszula Chudak
19.08.2020 14:00

Proponuję Państwu zaprzestanie udowodniania, które ugrupowanie jest lepsze, uczciwsze, które bardziej dba o interesy nasze i naszego kraju. Szkoda zdrowia! Z przykrością stwierdzam, że "walka" o te wartości kończy się tam, gdzie zaczynają się "konfitury". Jeżeli chcecie Państwo znać konkrety, proponuję wpisanie w internetową wyszukiwarkę hasła "Kulisy negocjacji". Powiedzieć, że skóra cierpnie, to jakby nie powiedzieć nic.

avatar
~KONFITURKA
19.08.2020 14:51

I oto objawiła się nam "uczycielka" internetowa !

avatar
~do UCh
20.08.2020 23:01

Po czymś takim to się skóra powinna Pani złuszczyć! "Niemiecki urząd zabrał 22-letniej Polce z Wadowic, katoliczce, trzyletnią córkę i dwuletniego syna. Jugendamt rozdzielił dzieci i oddał je pod opiekę muzułmańskim rodzinom z Turcji." A Pani tu się podnieca "pierdami" niemieckiego Onetu dla polskich lemingów!

avatar
~wschowa
19.08.2020 22:03

nie uczycielka a autorka bardzo ciekawych komentarzy. skorzystałem z podpowiedzi, przeczytałem o kulisach negocjacji podwyżek uposażeń. rzeczywiście nóż w kieszenie się otwiera. wszyscy są siebie warci.

avatar
~do wschowa
20.08.2020 11:09

Ty se chłopie uważaj jakie szmatławce czytasz, bo się ani obejrzysz jak klejnoty rodowe stracisz.

avatar
~OTO jest pytanie ...?
20.08.2020 13:21

Jak długo ktoś może być EKSPERYMENTEM na poważnie w niby prawdziwym rządzie pis+ ????, a teraz odchodzi nie jako "eksperyment" MSZ tylko jako minister ???. Co tu jest grane...?. Jak widać tak zwany eksperymentalny rząd Morawieckiego pis+ - o dziwo ongiś on był "eksperymentem" w Poważnym Rządzie Pana Tuska - sypie się jak szef na marnej spódnicy, marnej tancerki jeszcze przed planowaną Eksperymentalną KONSTRUKCJĄ !!!!!. Jak tu żyć w okresie Pandemii Koronawirusa, Niepewnych czasach na Wschodzie - Białorusi z tak chwiejącym się rządzie pis+ ????. Jak żyć ???? z takim zaplanowanym DEFICYTEM pis+ ????.

avatar
~Nowe po Staremu ...!
20.08.2020 19:01

Był EKSPERYMENT z ministrem w ministerstwie spraw zagranicznych i jak to się skończyło widzimy po dzisiejszej jego przedwczesnej DYMISJI, a teraz mamy podobny EKSPERYMENT w ministerstwie zdrowia z nową nominacją na ministra w wykształceniem EKONOMICZNYM !!!!. czyli mamy dalszy ciąg po 6 latach pisowskich rządów tak zwany CIĄG EKSPERYMENTÓW !!!!!. Pociągający za sznurki z nowogrodzkiej bawi się z nami w E K S P E R Y M E N T Y zarządzaniem naszym państwem i naszymi finansami!!!!!. Jeszcze nie tak dawno wszem i wobec OBWIEŚCILI, że to pierwszy rząd z ZEROWYM DEFICYTEM - na maksa kadzili nam tym w swojej kampanii wyborczej ----- a teraz Wyszło Powyborcze Szydło z Worka i Rachu - Ciachu # Fiku - Miku mamy ponad 100 miliardów DEFICYTU pis + !!!!!. I komu ta ciemnota wyszła bokiem ....?????.

avatar
~TMMP22
21.08.2020 10:12

Na ósmą rocznice pobytu tego pana postawić obelisk dla upamietniena dotyku stóp na Wschowskiej ziemi

avatar
~DO POWYŻEJ....
21.08.2020 13:11

OBYŚ NIE WYKRAKAŁ >>>> U nich to jak u ortodoksów !. Nie długo będzie tak, że powstanie o nich ideologia jak po "wiecznie żywym Leninie" !. Historia lubi toczyć się KOŁEM - a zwłaszcza w Polsce i u Polaków !. Niby robią wszystko w formie EKSPERYMENTU, a w efekcie pozostaje to na trwale zapisane w zależności od ich widzi mi się !!!!. Miał być ZEROWY DEFICYT, a mamy ponad 100 miliardów DZIURY w tym ich EKSPERYMENTALNYM BUDŻECIE!!!!. Miało być koniec z ministrami "eksperymentalnymi", a tu proszę mamy nowy eksperyment w ministerstwie zdrowia - nie będzie dbał o nasze zdrowie i życie tylko leczył BUDŻET pis+ z DZIURĄ 100 miliardowego !!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl