TworzymyGłos Regionu

Jakub Syc zremisował w debiucie w lethwei!

Wtorek, 21 września 2021 o 13:25, autor: 2 893
Jakub Syc zremisował w debiucie w lethwei!

Wschowianin - Jakub Syc - zadebiutował w formule boksu birmańskiego (do 71 kg) na gali Federacji A1 odbywającej się w Jarocinie. Walka z Kamilem Siemaszko zakończyła się remisem.

Jakub Syc (27 l.) pochodzi ze Wschowy, na co dzień trenuje w klubie Legion Głogów. Zdobył tytuł Mistrza Polski Muay Thai IFMA. Na gali A1 zawalczył w odmianie kick-boxingu - lethwei (boks birmański).

- Według zasad Lethwei walkę można wygrać tylko przez KO lub TKO. Pomimo tego, że całą walkę dominowałem nad przeciwnikiem i doprowadziłem do liczenia to niestety nie udało się tego skończyć przed czasem. Debiut w tej formule uważam za udany i pozostaje teraz tylko zaleczyć kontuzje i jedziemy dalej z kolejnymi wyzwaniami - komentuje Jakub.

Za przygotowania do walki odpowiedzialny był trener Maciej Domińczak z klubu Legion Głogów. W narożniku zawodnika stanęli Rafał Król i Bartek Słomiak.

W przygotowaniach do walki pomogli:

Fel-Gum Wschowa Błażej Telicki

Lavello Polska Krzysztof Adamski

KONIK CENTRUM JĘZYKOWE Magda K-cz

Trener sportów walki Kamil Szymański

- Dziękuję wszystkim którzy kibicowali na żywo, przyjechali dopingować lub kupili PPV i oglądali walkę. Za wszystkie wiadomości, smsy telefony. Dziękuję za wsparcie, LECIMY DALEJ - pisze zawodnik.

Źródło/foto: Jakub Syc

 

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Kubek
21.09.2021 18:15

Jak nie umiał wypowiadać tak dalej jest tragedia. Brak słów. Co do walki to była ok.

avatar
~Karola Wschowa
23.09.2021 15:38

GRATULACJE! ? Dążyć do celu !?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl