TworzymyGłos Regionu

Jak uzyskać status Partnera Google?

Wtorek, 05 grudnia 2017 o 16:55, autor: 0 560
Jak uzyskać status Partnera Google?

Status Partnera Google przyznawany jest tym agencjom reklamowym, które spełniają wymagania i ponoszą największe nakłady na kampanie promocyjne w sieci, jednocześnie mogąc pochwalić się najlepszymi wynikami. Status Partnera Google w znacznym stopniu podnosi prestiż agencji reklamowej, czyniąc ją bardziej wiarygodną i profesjonalną w oczach przyszłych i obecnych klientów. Dowiedz się jak uzyskać status Partnera Google i jakie korzyści daje agencji interaktywnej posiadanie takiego statusu.

Jak zostać Partnerem Google?

Google oferuje agencjom reklamowym dwa poziomy partnerstwa: Partner Google oraz Partner Google Premium. Przyznanie tego drugiego statusu wiąże się ze spełnieniem szeregu dodatkowych wymogów na poziomie certyfikatu oraz wykazaniem efektów prowadzonych działań. Agencje reklamowe zgłaszają się do programu Google Partners, tworząc swój profil z podstawowymi informacjami o firmie. Do utworzenia profilu firmowego niezbędne jest posiadanie strony internetowej, a także konto menedżera AdWords. Konto firmowe musi być połączone z kontem o najmniej jednej osoby, posiadającej certyfikat AdWords. Do uzyskania statusu Partner Google Premium niezbędne jest połączenie konta z co najmniej dwoma profilami osób z ważnym certyfikatem AdWords. Więcej informacji o przyznawaniu certyfikatu znajdziesz wchodząc na stronę https://www.internetum.com/the-road-to-becoming-a-google-authorized-adwords-analytics-consultant/.

Kryteria finansowe i korzyści

Istotne jest również spełnienie kryterium finansowego, związanego z nakładami finansowymi ponoszonymi na kapanie reklamowe. Aspirująca do miana Partnera Google agencja reklamowa powinna w ciągu ostatnich 90 dni wydać na reklamę Google minimum 10 000 dolarów (lub równowartość tej kwoty w lokalnej walucie). W przypadku ubiegania się o status Partner Google Premium muszą przedstawić większe wydatki na kampanie reklamowe, jednak ich wysokość uwarunkowana jest wieloma czynnikami, np. położeniem geograficznym.

Posiadanie statusu Partnera Google zapewnia szereg atrakcyjnych korzyści. Najważniejsze to: dostęp do szkoleń i certyfikatów, aktualne informacje o usługach Google, wsparcie techniczne i szkolenia, konsultacje dotyczące strategii pozyskiwania nowych klientów, konkursy i promocje dla agencji czy udział w dorocznym Szczycie Google Partners.

 

REKLAMA
Komentuj Podziel się

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl