TworzymyGłos Regionu

Jak uporządkować dom?

Zdradzamy sprawdzone sposoby

Piątek, 20 listopada 2020 o 11:33, autor: 0 720
Jak uporządkować dom?

Walka z bałaganem to wyczerpujące zajęcie, a każdego dnia w zasadzie można zaczynać je od nowa. Sterty ubrań, wszechobecne papiery, chaos w szafkach i szufladach, rozrzucone zabawki. By poskromić ten nieporządek potrzeba wiele czasu i wysiłku lub… kilku sprytnych metod. Zdradzamy sprawdzone sposoby, które pomogą ci zaprowadzić ład w twoim domu. 

Zacznij od… wyrzucania

Jeśli zdecydowałeś się zawalczyć z bałaganem, wbrew pozorom wcale nie powinieneś zaczynać od odkurzacza i szczotki, ale od… kosza na śmieci. Każdy z nas ma w swoim domu mnóstwo niepotrzebnych rzeczy: stare faktury, figurki, ozdoby, nieużywane ubrania i sprzęty. Te wszystkie przedmioty jedynie zabierają miejsce, więc czym prędzej należy się ich pozbyć. W tym celu wybierz rzeczy, które są już niepotrzebne i podziel je na dwie grupy: te, które nadają się do użytku oraz rzeczy do wyrzucenia. Pierwsze z nich możesz oddać potrzebującym lub wystawić na aukcji. W ten sposób zapewnisz sobie podwójne korzyści z przeprowadzenia domowej inwentaryzacji. Pamiętaj, że w pewnych przypadkach należy pozbyć się nie tylko drobnych rzeczy i ubrań, lecz także niektórych mebli. Jeżeli masz małe mieszkanie, lepiej zrezygnować z dodatkowego masywnego fotela lub komody i zyskać w ten sposób trochę miejsca. Pomieszczenia z minimalistycznym wyposażeniem wydają się bowiem większe i uporządkowane. 

Pochowaj drobiazgi i rzeczy, których używasz sporadycznie

Drobne przedmioty sprawiają niekiedy najwięcej problemów. Rozrzucone w widocznych miejscach mogą zagracić każde mieszkanie, zwłaszcza małe. Dlatego musisz się z nimi uporać i wygospodarować miejsce do ich przechowywania. Dobrym rozwiązaniem jest zakupienie kartonów, w których umieścimy m. in. kable, przybory do szycia, pamiątki z wakacji i innego rodzaju akcesoria. W sklepie Kartony24.eu znajdziesz pudełka w różnych rozmiarach, więc możesz kupić kilka wariantów, które będą nadawać się do przechowywania zarówno małych, jak i nieco większych przedmiotów. W niewielkich pomieszczeniach idealnie sprawdzi się zwłaszcza pudło fasonowe. Jest płaskie więc z łatwością można wsunąć je na szafę lub ustawić kilka takich kartonów jeden na drugim. Wystarczy tylko włożyć do nich zawartość i je podpisać, by w razie potrzeby szybko odnaleźć wszystkie rzeczy. 

Korzystaj z organizerów

Chaos w szufladach poskromisz za pomocą różnego rodzaju organizerów. Plastikowe pojemniki z przegródkami idealnie sprawdzą się chociażby w kuchni. Włożysz w nie przyprawy i sztućce. Do sypialni lepiej wybrać organizery materiałowe, w których mogą znaleźć się: skarpetki, bielizna czy rajstopy. W sklepach znajdziesz także organizery na torebki. Wystarczy zawiesić je w szafie lub na ścianie, a zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo miejsca. Warto zastanowić się także nad zakupem specjalnych organizerów na obuwie. Taki gadżet umożliwia przechowywanie butów jeden na drugim, dzięki czemu zyskasz aż 50% więcej przestrzeni. Co ważne, w organizerach na bytu zmieścisz nawet wysokie szpilki. 

Kup worki próżniowe

Jeśli masz problem z przechowywaniem ubrań, powinieneś zakupić worki próżniowe. Dzięki nim zaoszczędzisz nawet ¾ miejsca! Jak to możliwe? Należy włożyć do worka ubrania sezonowe, kołdry lub koce, a potem odessać powietrze odkurzaczem. Pakunek natychmiast się skurczy. Potem wystarczy wsunąć go do szafy.

Posegreguj dokumenty

Wiele osób ma problem z uporządkowaniem papierów. Kartki leżą dosłownie wszędzie: na biurku, na stole, w szufladach, na szafce w przedpokoju. Należy wreszcie je posegregować. Wyrzuć więc stare faktury, instrukcje i inne niepotrzebne papiery. Pozostałe podziel na kilka grup tematycznych np. szkoła, rachunki, pisma urzędowe itp. Następnie włóż każdą grupę w oddzielny segregator, teczkę lub karton archiwizacyjny. Teraz trzeba tylko opisać zawartość i umieścić teczki w jednym miejscu np. w szufladzie lub na półce. 

Utrzymywanie porządku nie należy do najłatwiejszych zadań, ale istnieją sposoby, dzięki którym stanie się to znacznie prostsze. Kluczem do sukcesu są w tym przypadku odpowiednie akcesoria i systematyczność. Tylko tyle wystarczy, by cieszyć się czystym uporządkowanym mieszkaniem. 

 

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl