TworzymyGłos Regionu

Jak radzić sobie z nadmiernym wypadaniem włosów?

Sobota, 08 maja 2021 o 12:58, aktualizacja Niedziela, 09 maja 2021 o 13:36, autor: 0 165
Jak radzić sobie z nadmiernym wypadaniem włosów?

Nadmierne wypadanie włosów jest problemem, który szczególnie często dotyka mężczyzn. Większość panów poszukuje skutecznych metod i produktów, które mają im pomóc w zahamowaniu wypadania włosów oraz zagęszczeniu fryzury. W niniejszym artykule przedstawiamy kilka uniwersalnych sposobów. Jednocześnie wspominamy o popularnych środkach hamujących nadmierne wypadanie włosów takich jak minoxidil oraz wyciąg z Saw Palmetto.

Profilaktyka wypadania włosów

Jak wiadomo z wszystkim jest tak, że łatwiej jest zapobiegać niż leczyć. W większości przypadków problem z nadmiernym wypadaniem włosów jest dziedziczony i tak czy inaczej prędzej czy później się objawi jednak to nie oznacza, że profilaktyka nie ma znaczenia. Niestety w innych przypadkach bywa tak, że nadmierne wypadanie włosów może oznaczać pojawienie się chorób (np. związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem tarczycy lub związanych z niedokrwistością). Jeśli wypadanie włosów nie jest ani dziedziczone, ani nie jest wywołane przez choroby to najprawdopodobniej wpływ na taki stan rzeczy ma prowadzony tryb życia. Przykładowe czynniki jakie powodują problemy z łysieniem to: zła dieta, stres lub nadmiar witaminy A. W wielu przypadkach za problemy z wypadaniem włosów odpowiadają nieumiejętnie dobrane kosmetyki. Dlatego też warto pamiętać o tym, żeby nie używać zbyt dużej ilości kosmetyków obciążających włosów (np. lakierów lub nie naturalnych szamponów). 

Jak radzić sobie z nadmiernym wypadaniem włosów? 

Na rynku medyczno-kosmetycznym jest wiele specyfików pomagających radzić sobie z wypadaniem włosów. Wybierając kosmetyki warto stawiać na produkty bogate w aminokwasy, peptydy, kreatynę i witaminy. 

Poza tym, trzeba pamiętać, że niebagatelne znaczenie ma dieta. Żeby włosy były utrzymane w dobrej kondycji trzeba im dostarczyć produkty bogate w witaminę E, B, C, A, cynk, żelazo oraz białko. Innymi słowy warto odżywiać się zdrowo i w sposób odpowiednio zróżnicowany. Jednocześnie pamiętając o tym, żeby unikać spożywania kawy, białego cukru oraz wszelkiej wysoko przetworzonej żywności. 

Jeśli problem z nadmiernym wypadaniem włosów jest naprawdę kłopotliwy można spróbować takich specyfików jak Minoksydyl lub wyciąg z Saw Palmetto. Minoksydyl to medykament, który wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych jednocześnie pozytywnie wpływa na hamowanie łysienia. Podobne skutki są widoczne w przypadku wyciągu z Saw Palmetto, jednak w tym przypadku mówimy o środku, który blokuje DHT, a więc substancje bardzo negatywnie wpływającą na kondycje włosów. 

Podsumowując, stosowanie substancji tego typu jest rozwiązaniem, które u wielu osób może okazać się zabawienne. Jednak przed sięgnięciem po Minoxidil, Saw Palmetto lub jakikolwiek inny środek warto najpierw taką decyzję przekonsultować z doświadczonym lekarzem trychologiem.

Źródło zdjęcia: Barabasa / Shutterstock.com

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl