TworzymyGłos Regionu

Informacja dla mieszkańców m. Jędrzychowic i Kowalewa w sprawie przydatności wody do spożycia.

Piątek, 20 września 2019 o 12:36, aktualizacja Piątek, 20 września 2019 o 12:49, autor: 3 667
Informacja dla mieszkańców m. Jędrzychowic i Kowalewa w sprawie przydatności wody do spożycia.

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Nowej Soli informuje, że woda w wodociągu administrowanym przez Zakład Usług Wodny we Wschowie na terenie m.in. wsi Kowalewo i Jędrzychowice nadaje się do spożycia tylko po przegotowaniu.
Powodem zmniejszenia się jakości wody jest występowanie w sieci pojedynczych bakterii z grupy coli. Zakład Usług Wodnych we Wschowie, który odpowiada za stan sieci i wody na tym terenie, informuje, że podjęte zostały już działania naprawcze i następuje płukanie sieci. Planuje się ponowne pobranie próbek wody w poniedziałek.

Do czasu zmiany oceny jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowej Soli zaleca przegotowywanie wody wykorzystywanej do celów konsumpcyjnych, tj. do picia, przygotowania posiłków i potraw, do mycia i płukania warzyw i owoców, do produkcji żywności, mycia naczyń i powierzchni mających kontakt z żywnością, a także do kąpieli noworodków i małych dzieci.

Poniżej zamieszamy Komunikat Nr 42 Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowej Soli z dnia 19 września 2019 r. w sprawie warunkowej przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego w Kandlewie (gm. Wschowa, pow. Wschowski), zaopatrującego miejscowości: Kandlewo, Kowalewo, Konradowi i Jędrzychowice.

// gmina Szlichtyngowa

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Gienia
20.09.2019 13:16

Skandal!!!

avatar
~Jadwiga
20.09.2019 19:55

Czy to ta sama awaria, o której w gminie Wschowa wiedzieli wczoraj??? Skandal, że nasze władze tego wcześniej nie wiedziały !

avatar
~romeorr
26.11.2019 17:04

władza jest zajeta sobą

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl