Inauguracja XVI edycji „Bezpiecznej kobiety”

Czwartek, 12 października 2017 o 16:58, aktualizacja Wtorek, 17 października 2017 o 10:50, autor: 1 2423
Inauguracja XVI edycji „Bezpiecznej kobiety”

Wtorkowego wieczoru (10 października) równocześnie na salach sportowych I Zespołu Szkół we Wschowie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie odbyły się spotkania inicjujące kolejną edycję bezpłatnego kursu samoobrony „Bezpieczna Kobieta”. Zainteresowane Panie, które chciałyby przyłączyć się do zajęć zapraszamy w przyszły wtorek (17 października) na godzinę 19.00 na sale gimnastyczne we Wschowie i Sławie.

To już XVI edycja „Bezpiecznej Kobiety”, której ideą jest przybliżenie płci pięknej naszego powiatu zasad zachowania się w sytuacjach zagrożenia, oraz nabycie umiejętności odparcia ataku w przypadku zetknięcia się z czyhającym na nie niebezpieczeństwem.

Z inicjatywy szefa wschowskiej Komendy Policji insp. Tomasza Kłosowskiego od 16 lat prowadzone są kursy samoobrony dla kobiet. W trakcie spotkań uczestniczki kursu nabywają także wiedzę z zakresu tematyki przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Przez prowadzenie tego rodzaju działań profilaktycznych wschowska Policja ma zamiar kształtować właściwą postawę społeczności lokalnej, a w szczególności poprawić poczucie bezpieczeństwa kobiet.                          

Zajęcia z technik samoobrony prowadzone będą przez emerytowanego policjanta mł. asp. Macieja Kaczorowskiego w Sławie, oraz sierż. szt. Arkadiusza Krajewskiego we Wschowie.

Zainteresowane Panie, które chciałyby przyłączyć się do zajęć zapraszamy w przyszły wtorek (17 października) na godzinę 19.00 na salę sportową I Zespołu Szkół we Wschowie, oraz salę sportową Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie.

Prosimy o zabranie obuwia i stroju sportowego.

Serdecznie zapraszamy zainteresowane Panie do udziału!!

(KPP)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar
~,...
13.10.2017 09:02

coś tak malutko bez Pawełka.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaSławaOSP Konradowo wygrało Międzygminne Zawody Prądopiłki Strażackiej
16.07.20180 591
W sobotę (14 lipca) odbyły się Międzygminne Zawody Prądopiłki Strażackiej w Przybyszowie. Na stawach pojawiło się 7 jednostek. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl