TworzymyGłos Regionu

II Przegląd Twórczości Teatralnej Przedszkoli - CAŁY FILM

- "Mówię, bo mogę. Mówię, bo chcę"

Środa, 20 listopada 2019 o 16:05, aktualizacja Piątek, 22 listopada 2019 o 10:31, autor: 5 2374
II Przegląd Twórczości Teatralnej Przedszkoli - CAŁY FILM

Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera "Bliżej Autyzmu" już drugi zorganizawał w Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie przegląd Twórczości Teatralnej Przedszkoli.

Wszystkich zebranych przywitała pani Małgorzata Wojnarowska oraz pani Prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera Lucyna Kowalczykowska. W przeglądzie wzięły udział, dyrektorzy, nauczyciele i przedszkolaki z ze wschowskich placówek przedszkolnych. 

Gdy trzy lata temu napisała projekt "Mówię, bo mogę, Mówię bo chcę: myślałam o dzieciach z wieloraką niepełnosprawnością, które mają problemy z komunikacją - powiedziała prezes Lucyna Kowalczykowska. Obecnie już wiem, że ponad 50-tka dzieci w Ośrodku ma  wczesne wspomaganie rozwoju dziecka. Wszyscy oni potrzebują wsparcia logopedów. Dzieci bardziej reagują na słowo, które dociera do nich z telewizji, z tabletów. To dla nas wyzwanie. Dlatego musimy budować nowe systemy komunikacji, zarówno dla dzieci jak i osób starszych, które nie mówią. Mowa to rozwój - brak mowy to brak pełnego rozwoju - podsumowała i wyraziła wielką radość z powodu tego integracyjnego spotkania. 

Zaproszonymi gośćmi byli Przewodnicząca Rady Miasta Hanna Knaflewska-Walkowiak, dyrektor PPP we Wschowie Anna Gbiorczyk, dyrektor CKiR Piotr Kokorniak, dyrektor Przedszkola nr 1  Beata Stachowska, dyrektor Przedszkola nr 3  Sylwia Bąkiewicz, dyrektor Przedszkola nr 5 Lidia Toś, dyrektor Przedszkola Happyland Alicja Śliwińska, przedstawiciel niepublicznego Przedszkola Złota Rybka - Agnieszka Feliczak, dyrektor Przedszkola Kraina Tęczy - Lucyna Kowalczykowska oraz zastępca dyrektor Karolina Jędrzychowska.

Jury konkursu wyłoniło zwycięzców:

III miejsce - Przedszkole nr 3 - Wesoła Trójeczka

II miejsce -  Kraina Tęczy

I miejsce - Przedszkole nr I - Tu Mieszka Bajeczka

REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Ja
21.11.2019 16:46

Przedszkole nr 1 zajęło I miejsce a zdjęć i filmu z występu brak! Czyżby zabrakło taśmy dla zwycięzców?

avatar
~smutna
22.11.2019 13:50

Czy jest jakaś szansa na zobaczenie materiału ostatnich przedszkoli ?

avatar
~do smutnej
22.11.2019 14:00

wszystkie występujące i biorące udział w wydarzeniu przedszkola są zarejestrowane i do obejrzenia w materiale filmowym

avatar
~od smutnej
23.11.2019 11:31

super dziękujemy za dodanie :)

avatar
~Mieszkaniec
22.11.2019 16:42

Brawo dzieciaki z Przedszkola nr 1. Reakcja widowni mówi sama za siebie ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl