TworzymyGłos Regionu

II Bieg Witosławy - film

Wtorek, 06 sierpnia 2019 o 08:57, aktualizacja Poniedziałek, 19 sierpnia 2019 o 16:50, autor: 0 926
II Bieg Witosławy - film

W sobotę (tj. 02.08) podczas obchodów tegorocznych Dni Sławy punktualnie o godz. 9.00 na Nowym Rynku w Sławie wystartował II Bieg Witosławy. Coroczny bieg organizowany z okazji Lata bez Granic 2019 podobnie jak wcześniejsze odsłony współfinansowany był ze środków unijnych. Dokładnie w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia - Polska 2014-2020 w ramach projektu: „Integracja bez granic – Sława 2019” / Integration ohne Grenzen – Sława 2019. Rekrutacja na bieg trwała od połowy lipca, a pakiety startowe z racji tego, że bieg był darmowy, rozeszły się w niespełna tydzień. .

Na bieg zaproszeni zostali również zawodnicy z Niemiec, dokładnie z miasta partnerskiego Luckau. Biegacze, którzy pojawili się na starcie przy fontannie Witosławy na Nowym Rynku, mieli do pokonania dystans 10 km. Trasa biegu przewidziana była głównie drogami gruntowymi Parku Miejskiego i po utwardzonych Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku. Meta biegu wyznaczona została podobnie jak start nieopodal fontanny, tam też miała miejsce dekoracja najlepszych zawodników.

(WG)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl