TworzymyGłos Regionu

I Lubuska Noc Belfrów za nami [RELACJA]

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 o 03:39, autor: 2 947
I Lubuska Noc Belfrów za nami [RELACJA]

W miniony piątek (15 stycznia) odbyła się Lubuska Noc Belfrów, którą zorganizowały dwie polonistki i blogerki z naszego województwa - Agata Karolczyk-Kozyra ze Wschowy (Kreatywny polonista) i Agata Sieńczak z Zielonej Góry (Ster Edukacyjny). Obie panie są także administratorkami grupy Poloniści z pasją, która zrzesza ponad 11 tysięcy nauczycieli języka polskiego i jest największą grupą istniejącą w mediach społecznościowych.

Lubuska Noc Belfrów odbyła się online pod hasłem "Na Zachodzie czas zmian", skierowana jednak była do nauczycieli z całej Polski, bez względu na poziom edukacyjny oraz nauczany przedmiot. Wśród prelegentów znaleźli się blogerzy edukacyjni, youtuberzy, członkowie grupy Superbelfrzy RP, ambasadorzy wielu programów edukacyjnych.

Warto dodać, że jednym z mówców był nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie, pan Andrzej Orłowski, który opowiedział o swojej pracy nauczyciela wychowania fizycznego podczas zdalnego nauczania. Jego wypowiedź zachwyciła uczestników wydarzenia i wzbudziła wiele pozytywnych emocji.

Wydarzenie swoim patronatem objęli: Wiosna Edukacji, Plan daltoński, Irmina Żarska - Rysunkowy język polski oraz wydawnictwo SENSOR. Jego celem było promowanie nowoczesnej edukacji oraz wsparcie nauczycieli nowymi pomysłami na zdalne nauczanie przed nowym semestrem.

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~wschowianka
18.01.2021 10:42

"Obie panie są także administratorkami grupy Poloniści z pasją, która zrzesza ponad 11 tysięcy nauczycieli języka polskiego i jest największą grupą istniejącą w mediach społecznościowych" - eeee, no ale bez jaj. Grupa "Lekcje z wychowawcą" liczy 32tyś. osób. Chyba, że chodzi tylko o grupę dla polonistów, to może i jest to największa grupa.

avatar
~Agata Karolczyk-Kozyra
18.01.2021 11:44

Tak, chodzi o grupę dla polonistów. Z materiałów udostępnianych w grupie "Lekcje z wychowawcą" też bardzo chętnie korzystamy. A warto wiedzieć, że jej administratorkami są też polonistki. Jedna z nich to Anna Konarzewska, która była jedną z prelegentek LNB.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl