TworzymyGłos Regionu

Elżbieta Rafalska: Wschowa to miasto zwycięskie

Poniedziałek, 01 października 2018 o 18:26, aktualizacja Piątek, 12 października 2018 o 15:32, autor: 104 6258
Elżbieta Rafalska: Wschowa to miasto zwycięskie

Na Zamku Królewski we Wschowie odbyła się dzisiaj konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości powiatu wschowskiego. Wśród obecnych była Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, poseł Marek Ast oraz samorządowcy PiS. Konwencja poświęcona była prezentacji kandydatów w wyborach samorządowych.

Prawo i Sprawiedliwość jeszcze w maju tego roku, jako pierwsze, ogłosiło kandydata na burmistrza Wschowy, Przemysława Glińskiego. Dzisiaj, 1 października, na Zamku Królewskim we Wschowie odbyła się konwencja struktur powiatowych partii, podczas której zaprezentowano kandydatów do Sejmiku Województwa Lubuskiego, Rady Powiatu, Burmistrzów Wschowy i Szlichtyngowej oraz Rady Miejskiej we Wschowie i Sławie. Wśród gości konwencji obecna była Mister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Elżbieta Rafalaska, która wspomniała, że Wschowa to miasto królewskie, ale i zwycięskie.

- Pomyślałam, że Wschowa jest oczywiście miastem królewskim i zawsze się szczycimy jej piękną historią. Ale jest też miastem zwycięskim. Pokażcie niewielkie miasto, które ma dwóch posłów. Marek my jesteśmy ze Wschowy, pamiętamy o tym – zwróciła się do posła Marka Asta pani minister. – Proszę państwa stajemy przed najważniejszymi wyborami, bo to co dzieje się tu na miejscu, jest najważniejsze dla społeczności lokalnej. Tu są nasze małe ojczyzny, nasze gniazda, ciągle obecne w naszej pamięci. One powinny być dumne ze swojej historii, ale powinny się też rozwijać.

Jak podkreślała pani minister rząd Prawa i Sprawiedliwości jest w jej ocenie pierwszym, który widzi i dba o Polskę małych miejscowości. Zdaniem Elżbiety Rafalaskiej Wschowa nie wykorzystała należycie szans, jakie do tej pory stawiane były w perspektywach Unii Europejskiej i kandydat PiS na burmistrza, Przemysław Gliński musi wykorzystać wszystkie szanse dwa razy szybciej niż inni. Po Elżbiecie Rafalskiej głos zabrał poseł na Sejm RP Marek Ast, Przewodniczący struktur wojewódzkich PiS w województwie lubuskim.

- Za chwilę przedstawimy naszych kandydatów, ale najważniejsze co w najbliższym czasie mamy do przekazania naszym mieszkańcom, Wschowy, Szlichtygowy i Sławy jest nasz program, program dobrej zmiany. Rzeczywiście we Wschowie potrzeba wiele wysiłku, żeby wykorzystać potencjał jaki drzemie w naszym mieście – mówił poseł. – Jestem przekonany, że nasza drużyna, która zgromadziła się tutaj na Zamku Królewskim, jest gwarancją realizacji programu. Nasze propozycje są przygotowane dla Wschowian, a nie jest przeciwko komukolwiek. My w kampanii nie będziemy krytykować naszych przeciwników politycznych, nie będziemy wytykali im błędów. My pokażemy pozytywne przesłanie w przeciwności do tych, którzy nas atakują, którzy wypisują na Faecebooku czy innych forach rozmaite bzdury.

Następnie Marek Ast przedstawił kandydatów z terenu powiatu wschowskiego, którzy wystartują w wyborach do sejmiku województwa lubuskiego. Będą to liderka listy, aktualna radna Małgorzata Gośniowska – Kola, radny klubu PiS, należący do Polski Razem Jarosława Gowina, Klaudiusz Balcerzak oraz asystentka posła Patrycja Borkowska. Po kandydatach do sejmiku przedstawieni zostali kandydaci na burmistrzów Szlichtyngowej, Elżbieta RAhnefeld oraz Wschowy, Przemysław Gliński. W trakcie konwencji zaprezentowano także kandydatów do Rady Miejskiej we Wschowie, Sławie, a także kandydatów do Rady Powiatu Wschowskiego. Listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w poszczególnych okręgach zamieszczamy poniżej.

(olek)

Rada Miejska we Wschowie:

Okręg nr 1:

1             WIDERA Wiesław Piotr                 

2             ORŁOWSKI Andrzej Marek                         

3             BUDZISZEWSKA Jolanta Barbara              

4             ANIOŁA Marek 

5             MROZKOWIAK Zenon Marian   

6             MAĆKOWIAK Stefan Tadeusz                    

7             PIETRZCZYK Magdalena Angelika             

8             BARĆ Danuta

Okręg nr 2:

1             WIELAND Piotr                 

2             ŚLIPKO Jakub Mariusz                   

3             FALUTA Dariusz                

4             BADKE Mieczysław Stanisław

5             HUZAR Lesław                  

6             RESZEL Małgorzata Katarzyna                   

7             BURAS Zofia      

8             BIERUTA Marlena Katarzyna

Okręg nr 3:

1             GLIŃSKI Przemysław Grzegorz                  

2             SADOWSKI Stanisław Edward                    

3             ŚLIWIŃSKI Tomasz Grzegorz      

4             OLEŚNIEWICZ Anna       

5             HILARSKI Mariusz           

6             OLSZUK Mirosława                        

7             GAŁKA Anna Katarzyna                

8             JĘDRZYCHOWSKI Dariusz Krzysztof

Rada Miejska w Sławie:

Okręg nr 1: MAZURKIEWICZ Robert

Okręg nr 2: CHAREWICZ Krzysztof

Okręg nr 3: LECHOWICZ Tomasz

Okręg nr 4: MUCHA Mieczysław Piotr

Okręg nr 5: URBAŃSKA Zofia

Okręg nr 8: KANIA Małgorzata Czesława

Okręg nr 10: MARZEC Grzegorz Jan

Rada Powiatu Wschowskiego:

Okręg nr 1:

1             PŁOŃCZAK Danuta Janina           

2             SZADEL Wojciech                            

3             OTTO Józef Zdzisław                     

4             ALEFIEROWICZ Robert                  

5             PRZYJEMSKI Bronisław                 

6             KOSIŃSKI Zbigniew                        

7             BARANOWSKA Anna Małgorzata                            

8             PABIEROWSKA Danuta Maria                    

9             KOTWICA Szymon                          

10           KŁOSOWSKA Anna

Okręg nr 2:

1             LENARCZYK Leszek Andrzej                        

2             BIELAWSKI Andrzej Marian        

3             KULIŃSKA Krystyna Irena            

4             SZUMAN Halina                               

5             DUDZIAK Roman                             

6             KLIBER Dariusz Marek                   

7             KAMIŃSKI Grzegorz Paweł         

8             MAZURKIEWICZ Dorota Sabina 

9             JAGODA Dorota

 

REKLAMA

Komentarze (104)

avatar

avatar
~Marek
01.10.2018 18:36

Kochani Wschowianie błagam zróbmy wszystko, aby ta mafia PiSiorów nas nie przejęła !

avatar
~Były Wschowianin
01.10.2018 19:43

Moje miasto obroni się przed pislamem

avatar
~Gekon
02.10.2018 00:08

Wojciech Szadel na Starostę!

avatar
~Ktoś
02.10.2018 06:28

Jaki cienki pisk ? strach ? .Polakom już starczy tych wszystkich kłamstw , oszustwa , cwaniactwa . Macie tylko szczęście że oni nie chcą się bawić w brudy i marnować czas .Zaczną od początku tak jak ma być .

avatar
~PIS
01.10.2018 18:39

O tak wprowadźmy jeszcze nasze miasteczko w tą najbardziej apolityczną zakłamaną na świecie i w EUROPIE partię ! Zero rozwoju, jak można na burmistrza wystawić osobę, która zarządzała w sposób WYKONAĆ a nie dyskutując czy omawiając tylko MIŁOSZ !

avatar
~Igor
01.10.2018 18:43

Zero zaskoczenia, słaby wybór z tej partii zostały tylko dwa konkretne ugrupowania ciekawe co z tego będzie....

avatar
~Wschowianin
01.10.2018 18:53

Pytanie do kandydatów: Pani Doroto ucząc w Gimnazjum nie była Pani czasem przeciwnikiem dobrej zmiany i PiS? Panie Wiesławie a Pan to ile razy jeszcze ugrupowanie zmieni aby tylko zasięgnąć stołka? Panie Marku "nie należę do PiS ale popieram ich program dla Wschowy" to ja zapytam do kogo Pan należy ? Panie Stanisławie czy Pan czasem nie mieszka w mieście? Nie było już gdzie upchnąć ? Panie Stefanie nie spodziewałabym się tego po Panu przykro, że zmarnuje się Pan u nich :( nie było innego rozwiązania?

avatar
~Obserwator
01.10.2018 19:38

Jesli siegam pamieciom to pan Wiesław startował z listy pisu w 2014 w wyborach i nie zmienił listy chociaż z tego co wiem miał propozycje .To jest radny który się nie sprzedał . Ten wpis robi jego konkurent w wyborach i proszę pisać prawdę bo ja mam zamiar wygrać uczciwie bez chamstwa Proszę pisać sprawiedliwe

avatar
~Obserwator
01.10.2018 19:45

Znam pana Wieslawa to nieprawda że zmienia ugrupowania to jest za bardzo uczciwy człowiek miałam problem w gminie nie odmówił bardzo mi pomógł. Proszę go nie obrażać

avatar
~o_O
01.10.2018 19:12

Też mi zwycięzkie. Ma dwoje posłów w sejmie, w tym ministra i jakoś korzyści z tego nie widać, jak i samych zainteresowanych.

avatar
~1234
01.10.2018 19:51

A z kim ma współpracować Ast,Rafalska,Balcerzak i Kola. Z czopkiem?, przecież on swoim ego przerasta ich wszystkich o głowę. Przecież to on, Czopek wybudował 200 mieszkań ,po 100 w TBS-ach i drugie 100 mieszkanie+,to on przywrócił połączenia kolejowe Leszno-Głogów , to on sam otworzył zakład z ukraińskim kapitałem w nowych ogrodach który będzie zatrudniał 100 ludzi, to on położył 432 metry asfaltu na ścieżce do Lginia. To on własnoręcznie przyciągnął inwestorów z Niemiec bo niemiecki język zna perfekt/ z polskim jest nie za bardzo/. I wreszcie to on osobiście stworzył nam bubel samorządowy pod tytułem Bórmiśżćz Patalas. PANU JUŻ DZIĘKUJĘMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

avatar
~wschowa
01.10.2018 19:29

Lista jak lista, są lepsi i gorsi . Ale jest parę nazwisk które powinny się znależć w radzie. Proszę o głos dla okręg 1 .Widera-radny,Orłowski-trener Błękitnych,Budziszewska-super niania okręg 2.KUba Ślipko,Piotrek Wieland- sport ponad wszystko okręg 3. Śliwinski i Ania GAłka

avatar
~do wschowa
01.10.2018 21:11

B...a-to jakiś ponury żart!!!

avatar
~AS
01.10.2018 19:40

Miło poczytać wpisów "mądrych ludzi". Jednak mamy we Wschowie dużo pożytecznych idiotów rodowodem z peło. Trolle PO do boju.

avatar
~Były Wschowianin
01.10.2018 19:42

Ziomale Wschowianie każdy tylko nie (...) bo spadniecie na dno szamba Ruda nie uczyni cuda

avatar
~Do wychowania
01.10.2018 19:49

Nieklam stuknij sie w czoło i pisz prawde mocno Cię pozdrawiam i proszę nie pisz głupot

avatar
~SiP - sip...
01.10.2018 19:53

Po tych uśmiechach, które bardziej przypominają ironię niż radość z czegokolwiek już na wstępie widać, że mamy do czynienia z układem bzdur i powtórki z rozrywki...." ale to już było pani Minister - historie Wschowy to my znamy wszyscy, a gdzie pani była przez te cztery lata?, co pani z posłem Astem zrobiliście dla Wschowy i naszego powiatu?, jak widać nadchodzące wybory spowodowały, że trzeba "żebrać" o NASZE GŁOSY !!!, czy na tym polega wasza pobyt w Sejmie ?...., po niektórych nazwiskach na listach można podejrzewać,że mamy do czynienia z pospolitą "łapanką", a nie potencjalnymi wykwalifikowanymi kandydatami na Radych, czy to do Rady Powiatu, czy to do Rady Miasta i Gminy !. A już lista do Rady Powiatu z takimi nazwiskami jak A. Kłosowska i D.M. Pabierowska to już szczyt parodii i kpina z normalnego wyborcy!. Kandydat na Burmistrza i to zawodowy strażak, a obecnie ponoć emeryt Straży Państwowej to OBCIACH na całej linii i nadużycie władzy pisowskiej do poddanych resortowych !. Prawie na poziomie partii słusznie minionego okresu z przed 1990 roku....... Przez cztery lata waszej arogancji w stosunku do ludzi chorych i niepełnosprawnych / to co pani minister wyprawiała z nimi w Sejmie/ to już na wystarczy na kolejne wasze wyczyny, krótko mówiąc mówimy mówimy WAM -NIE!

avatar
~b/Dyrektor
01.10.2018 20:05

Panie Prezesie HZZ Osowa Sień , czy w ten sposób spłaca pan swój dług wdzięczności za stanowisko wystawiając swoją żonę na liście PIS, partii która w ubiegłej kadencji zdołała wprowadzić jedną i tylko jedna osobę, i to emerytkę - zero kompetencji o samorządzie do Rady Powiatu ???. Pani Danusiu i pani dała sobą w taki sposób zmanipulować ???. Żał.......... .

avatar
~inna wschowa
01.10.2018 20:06

Moja wymarzona rada miejska;Szmania,Buczek,Ziemek,Sobczuk,Dobrowolski, Frąckowiak,Drobnik,Brambor,Rękoś, Świątek,Orłowski,Ślipko,Wieland,Budziszewska, Gałka,Giezek,Sliwiński,Stasiak,Brzechwa,Antkowiak,Czopek.

avatar
~Obserwator
01.10.2018 21:13

Czopki dajecie sobie na luz nie obrazajcie innych

avatar
~wPIS kontrolny
01.10.2018 20:46

No to mamy już 3, słownie trzy konwencje komitetów które walczą władzę w mieście. Konwencja numer 1 KW Antkowiak. Jak na speca od PR cieniutko.Pomysł z balonikami z obietnicami wyborczymi które lecą w chmury to strzał w stopę, a poza tym ten oddech świeżości Kola,Wojcieszak, Baśczyn,Kraśny, owszem oddech jest ale nieświeży.Antkowiakom polecam Halitomin. Konwencja numer 2 .Pani Urbaniak jest ok, ale to zaplecze? Widziałbym panią Urbaniak jako prezesa SK Wschowa . No i konwencja numer 3. Mój faworyt. Nie dość że ludzie wyrózniają się kulturą osobistą to mają wykształcenie przynależne stanowiskom które piastują.Dla mnie absolutnym numerem jeden wśród kandydatów na radnych jest Andrzej Orłowski. Skromny jak mało kto,kompetentny jak mało kto.Porównajcie sobie osiągnięcia kogokolwiek z radnych obecnej rady z sukcesami Orłowskiego. Jako "zorientowany" powiem wam że jeśli #plandlaWschowy się powiedzie tzn. odpowiedni zagłosujecie to mamy we Wschowie OSA i bieżnie tartanową.

avatar
~wschowianin
01.10.2018 20:55

Pis - Lobo.Caly pis

avatar
~do 1234
01.10.2018 20:56

No to Szlichtyngowska dama winna ściągnąć dużo kapitału do gminy bo zna niemiecki(...)

avatar
~Ja
01.10.2018 21:06

Od dziś będę odmawiała różaniec dwa razy dziennie mając nadzieję ,że Pan Bóg będzie miał nas w opiece i nie dopuści do tego tego ,aby w naszym miasteczku rozpanoszył się pis. Wszyscy od prawa do lewa ,byleby nie pisowcy ,niszczyciele Ojczyzny.

avatar
~Anonimus
02.10.2018 06:13

Czas najwyższy odmówić różaniec , choć wątpię czy go masz . Każda intencją jest dobra o ile się wierzy ? Ale tobie lepiej wychodzi klepanie na zw .Pisz sobie te głupoty i bądż szczęśliwy .byle co aby było ?

avatar
~NASZA DRUŻYNA
01.10.2018 21:51

A!, Nasza Drużyna - czyli Wolna Wschowa mówi Wam NIE...NIE,NIE,NIE !!!. Dość obłudy i ściemy, dość kłamstwa i obiecanek, które spełniacie - BO WAM SIĘ TO NALEŻ, jak powiedziała w Sejmie b/premier Szydło - za nasze pieniądze ciężką pracą i potem wypracowanych!, wobec naszego wyborcy - może i ta Wschowa ma dwóch posłów, ale z jakim bagażem obciachu dla naszych mieszkańców..... - wystarczy tylko przypomnieć zachowanie się posła Asta przy rozwalaniu Trybunału Konstytucyjnego, SN i KRS!, - wystarczy tylko przypomnieć zachowanie się posłanki Rafalskiej wobec osób chorych i niepełnosprawnych protestujących w Sejmie!.... Pytamy się posłów woj. lubuskiego ( bo nie Wschowy), co państwo robicie teraz w Naszej Wschowie w trakcie kampanii wyborczej do samorządu, a nie do Sejmu ???. Co nuda w Warszawie ???. Już nikt poważny w naszej Wschowie nie nabierze się na te Wsze "ironiczne" uśmieszki .........

avatar
~@@/obserwator
01.10.2018 22:19

Człowieku jeśli możesz to nie obrażaj mieszkańców Wschowy, bo puki co jesteśmy w większości do "pisowskich moherów"...., bierz przykład z takich forumowiczów jak szanowny/ni: - "Ja", "do 1234","b/Dyrektor/, "sip-sip" i im podobnym......itd. w tym temacie!. OBY.....oby! ci z pisu nie zrobili nam ze Wschowy RADOMIA - a dla czego?, proszę na ten temat poczytać, co za numeranty oni w tym Radomiu są ???????/??/

avatar
~Anonimus
02.10.2018 06:39

Wracaj do Radomia , Wschowiane nie gęsi swoje zdanie mają , jestem też obserwatorem a te strony są mi bliskie .Nie usprawiedliwiaj POwskich afer atakiem na mochery .Za Pisem idzie dobra zmiana . To wasze ego tostaje w łeb .Jak ktoś nie liczy się z ludźmi idzie na zielony trawnik , to samo będzie z Pisem ale ludzie chcą dać im szansę ,bo wszystkie opcje już były niestety i z tym już nie wygrasz

avatar
~Obserwuje
01.10.2018 22:24

Ale gdzie relacja z konferencji PiS.. To wydarzenie, rozmach na skalę metropolii.. Tylko pytanie za czyje to pieniądze jakoś samo się nasuwa. A kandydaci na radnych, odpowiednio wyselekcjonowani.. Śmieszą

avatar
~Ktoś
02.10.2018 06:18

Zawsze mówię że dobry żart to jak dwie osoby się śmieją ,PO twoim spadły mi tylko kapcie .

avatar
~AWF
01.10.2018 22:26

Brawo Piotr Wieland

avatar
~Do Lista P...
02.10.2018 07:01

Czy pani Dorocie J.nie jest wstyd? Tak dac się omamic za kawałek korytka i to jeszcze jakiego. Dyrektorka dobrej zmiany.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl