TworzymyGłos Regionu

Dziś rano zmarł Ksiądz Kanonik Zenon Prętki. 

Wtorek, 24 marca 2020 o 20:59, autor: 2 2035
Dziś rano zmarł Ksiądz Kanonik Zenon Prętki. 

Przez ćwierć wieku pełnił posługę jako proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła. Duszpasterz w Sławie spędził w sumie 35 lat, najpierw jako proboszcz, później przez dekadę jako ksiądz rezydent, przez ten czas bardzo zżył się z naszymi stronami. Na jego naukach i wiedzy kapłańskiej wychowały się pokolenia mieszańców naszej gminy. 

Po zakończeniu posługi w naszej parafii przeprowadził się do Domu Seniora w Zielonej Górze. Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła i Przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Mazur składają na ręce rodziny najszczersze kondolencje.

(fb.slawa.pl)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~as
25.03.2020 07:53

RIP Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie!

avatar
~liw
25.03.2020 22:27

Nie tylko burmistrz i przewodniczący rady, ale wszyscy mieszkańcy Sławy żegnają Księdza Zenona Prętkiego i składają kondolencje jego rodzinie

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl