TworzymyGłos Regionu

Dzielnicowy na urlopie pomógł uniknąć tragedii

Sobota, 05 września 2020 o 11:13, autor: 2 1565
Dzielnicowy na urlopie pomógł uniknąć tragedii

Już po raz kolejny w tym roku mł. asp. Marek Łaszczyński, dzielnicowy gminy Szlichtyngowa, przebywając na urlopie zainteresował się problemami mieszkańców swojego rejonu służbowego. Tym razem w Internecie zwrócił uwagę na wpis młodej kobiety, która informowała, że planuje odebrać sobie życie. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonym policyjnym działaniom i udzielonej pomocy medycznej historia ta zakończyła się szczęśliwie.

Mł. asp. Marek Łaszczyński na co dzień dzielnicowy monitorujący gminę Szlichtyngowa z Posterunku Policji w Szlichtyngowej swoim zaangażowaniem w służbie, empatią i ogromnym profesjonalizmem wykazał się już niejednokrotnie.

Będąc na urlopie, 3 września br., na jednym z komunikatorów społecznościowych odczytał informację o tym, że młoda kobieta nie widząc sensu życia planuje popełnić samobójstwo. Policjant podjął skuteczną próbę odwiedzenia kobiety od tego zamiaru. Prowadząc z nią rozmowę, uzyskał szczegółowe informacje dotyczące miejsca, w którym przebywała i zawiadomił dyżurnego wschowskiej Policji. Ten we wskazane miejsce skierował  będących na służbie policjantów, jak również załogę ratownictwa medycznego. Już po kilku minutach pojawili się tam policjanci, lekarz oraz rodzina młodej kobiety. Dzięki szybkiej reakcji trafiła ona pod specjalistyczną opiekę.

(KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~R
05.09.2020 11:28

Brawo !!!

avatar
~WOW!!!
05.09.2020 12:47

Ponoć każdy mundurowy jest w służbie 24 na 24 h .......... !-?.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl