TworzymyGłos Regionu

Dyrektor Ilona Ratajczak z tytułem Lubuskiego Bibliotekarza Roku. Wkrótce wyniki ogólnopolskiego konkursu

Piątek, 12 kwietnia 2019 o 10:18, aktualizacja Wtorek, 16 kwietnia 2019 o 12:19, autor: 3 895
Dyrektor Ilona Ratajczak z tytułem Lubuskiego Bibliotekarza Roku. Wkrótce wyniki ogólnopolskiego konkursu

Trwa IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Bibliotekarz Roku 2018. Ilona Ratajczak, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Wschowa zdobyła tytuł Lubuskiego Bibliotekarza Roku 2018 i znalazła się w doborowym towarzystwie 16 finalistów, z których zostanie wyłoniony ogólnopolski zwycięzca. Wyniki poznamy 26 kwietnia.

Ilona Ratajczak w zawodzie bibliotekarza pracuje już 21 lat. W tym roku wojewódzka kapituła przyznała pani dyrektor Ratajczak tytuł Lubuskiego Bibliotekarza Roku 2018. Teraz bierze udział w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Bibliotekarz Roku 2018. Zwycięzca zostanie wyłoniony po głosowaniach Kapituł ze wszystkich okręgów Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Sylwetki poszczególnych dyrektorów są prezentowane od 9 kwietnia na profilu facebookowym Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Warto śledzić ten profil, ponieważ można tutaj wyrazić poparcie dla Ilony Ratajczak, zostawiając komentarze lub udostępniając post, prezentujący sylwetkę pani dyrektor. Bibliotekarz, który zdobędzie najwięcej reakcji od internautów zostanie dodatkowo wyróżniony.

Przypomnijmy, że pani dyrektor Ilona Ratajczak prowadzi Bibliotekę Publiczną w zabytkowej Rezydencji Jezuickiej. Biblioteka co roku organizuje szereg imprez, z których chętnie korzystają dzieci i młodzież. To między innymi Owocowy Piknik z Książką i Zabawą, Strojenie Bibliotecznej Choinki organizowane z Państwową Szkołą Muzyczną we Wschowie. Mieszkańcy korzystają ze spotkań autorskich, organizowane są konkursy, wystawy – w tym ubiegłoroczna ,,Historia Straży Pożarnej na Ziemi Wschowskiej”, czy tegoroczna wystawa fotografii reporterskiej Krystyny Pruchniewskiej i Marka Argenta.

Warto też przypomnieć, że od kilku lat z inicjatywy pani dyrektor biblioteka nagradza statuetkami najlepszych czytelników w poszczególnych kategoriach wiekowych, a sama biblioteka jest znana w regionie ze współpracy z instytucjami i stowarzyszeniami.

W 2018 r. Ilona Ratajczak w wystąpieniu: „Nowoczesna biblioteka w zabytkowym obiekcie” zaprezentowała wschowską placówkę na ogólnopolskiej konferencji „Biblioteki multimożliwości. Nowe technologie i nowe przestrzenie” w Zielonej Górze.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Adaś
12.04.2019 14:03

Tylko pogratulować p. dyrektor Ratajczak i BPMiGW . Należycie Państwo do tego nielicznego "szwadronu" wschowskich "ułanów" sukcesu którzy naprawdę trzymają należyty i odpowiedni poziom dzięki wielkiej , własnej pracy. Sukces ma zawsze wielu ojców ale nie tym razem. Pani Ratajczak, p. Małkus i paru innych nie dawali się wciągnąć burmistrzom w żadne knowania …. Oni pracowali na siebie (MZW, Czas Art., TH , UTW, BPMiGW, mażoretki ) , na swój własny image i dobrą markę . To jeszcze nie jest tak, .. Wschowa jeszcze nie jest lubuskim "chacharem" ….. mamy świetnych ludzi i trzeba im tylko burmistrzu zaufać i dać wolną ręką w działaniu. Bezpieczeństwo budżetowe, sprawdzona karda i racjonalny plan działania to ich prywatne szczęście ale i nasze wielkie zadowolenie z ich produktu, bo przecież ten wysiłek to dla nas. Serdeczności życzę. Adaś

avatar
~Jot
13.04.2019 19:34

Gratuluję!

avatar
~a
17.04.2019 22:11

Gratuluję!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl