TworzymyGłos Regionu

Drukarnia internetowa w Poznaniu - Co oferuje?

Wtorek, 12 stycznia 2021 o 00:17, autor: 0 184
Drukarnia internetowa w Poznaniu - Co oferuje?

W obecnych czasach wiele firm oraz przedsiębiorstw korzysta z usług drukarni internetowych. Warto jednak wiedzieć jakie parametry są najważniejsze, ponieważ tylko w ten sposób można kupić urządzenie warte swojej ceny.

Druk materiałów reklamowych

Najczęściej drukowane są materiały reklamowe oraz szkoleniowe. Wizytówki, ulotki oraz plakaty drukowane są regularnie, ponieważ jest na nie największy popyt. Możliwe jest również wykonanie bannerów oraz katalogów na życzenie klienta.

Drukarnia online jest także w stanie przygotować oprawę pracy dyplomowej oraz druk na płótnie. W ostatnich latach druk na PCV jest coraz mniej popularny, ale wciąż znajdują się osoby, które korzystają z tego rozwiązania. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że poznańska drukarnia internetowa może produkować opakowania i pudełka kartonowe.

Bardzo ważna jest technologia druku, ponieważ jej wybór ma bezpośrednie przełożenie na jakość uzyskanych materiałów. Dostępny jest druk cyfrowy oraz druk offsetowy. Druk cyfrowy przeprowadza się przy użyciu specjalnej elektrofotograficznej maszyny drukarskiej.

Przesyłanie plików przy druku cyfrowym

Pliki są przesyłane bezpośrednio z komputera, a wszystkie materiały mogą być dowolnie modyfikowane. Wydruk materiałów zajmuje bardzo mało czasu. Najczęściej z tej technologii druku korzystają klienci, którzy potrzebują małych nakładów.

Znacznie drożej wychodzi druk offsetowy, który wymaga zastosowania zaawansowanej technologii.

Minimalna liczba nakładu wynosi 500, przy niższych ilościach nie opłaca się wykonywać druków offsetowych.

Warto pamiętać, że realizacja zlecenia wykonywana jest w znacznie dłuższym czasie niż w przypadku druku cyfrowego. Szczególnie ważna jest gramatura papieru, która powinna być ustawiona przez osobę wykwalifikowaną. Przed skorzystaniem z usługi warto zapytać o cenę oraz czas. 

Przeczytaj również: Gramatura papieru a jakość materiału na co zwrócić uwagę

Personalizacja w druku cyfrowym

Druk cyfrowy wymaga użycia nośnika pośredniego, na którym przechowywany jest obraz. Po każdym cyklu drukowania jest on kasowany oraz zapisywany na nowo. Warto zauważyć, że w przypadku druku cyfrowego można dokonywać modyfikacji elementów graficznych oraz dowolnie zmieniać ich lokalizację. Na uwagę zasługuje tak zwana personalizacja, która polega na zmianie elementów tekstowych na każdej odbitce.

Zapis cyfrowy jest klasyczną formą drukową wykorzystywaną w tym typie technologii. W sprzedaży jest dostępnych wiele maszyn drukarskich. Warto wybierać jednak nowe urządzenia, ponieważ stare maszyny mogą być dość problematyczne. Często występują w nich problemy z papierem albo tuszem.

W niektórych sytuacjach mogą one pobierać znacznie więcej tuszu niż powinny. Dobrze przygotowane materiały reklamowe pomogą zwiększyć renomę oraz rozpoznawalność firmy. Taka forma promocji pozwoli przyciągnąć więcej klientów. Pozytywny wizerunek firmy buduje się przez długi czas, dlatego trzeba przywiązywać uwagę do każdego elementu, ponieważ tylko w ten sposób można osiągnąć pełen profesjonalizm.

Druk cyfrowy - najtańsza forma wydruku

Druk cyfrowy umożliwia wykonanie dowolnych projektów, które będą cechować się dokładnością wykonania. Warto zauważyć, że pliki mogą być dostarczone na dowolnych nośnikach cyfrowych. Nie trzeba używać pośredniego nośnika oraz formy drukarskiej. Jest to obecnie najszybsza oraz najtańsza forma wydruku materiałów. Istnieje wiele podobieństw między drukiem cyfrowym, a drukiem laserowym.

Druk cyfrowy posiada jednak znacznie lepszą jakość, a realizacja wydruku zajmuje mniej czasu. Dlatego większość osób decyduje się na druk cyfrowy, ponieważ z praktycznego punktu widzenia jest on bardziej korzystny. Na uwagę zasługuje ekspresowe drukowanie ulotek, które można uzyskać w parę minut.

Druk offsetowy wymaga matrycy, która będzie specjalnie zaprojektowana.

Jest on nazywany również techniką druku płaskiego. Oznacza to, że elementy, które zawiera matryca drukarki zlokalizowane są na podobnym poziomie. W ten sposób można w krótkim czasie uzyskać dużą ilość kopii. Matryca z reguły produkowana jest na bazie lekkiego aluminium. Zakłada się ją na cylinder, a obraz projektu przekazywany jest na specjalny bęben, który pokryty jest gumą. Następnie używa się papieru kredowego, na który obraz jest bezpośrednio przenoszony z bębna.

DRUK PLUS
ul. Gnieźnieńska 26/28
Janikowo k/Poznania
62-006 Kobylnica
https://druk-plus.pl/

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl