TworzymyGłos Regionu

Dopłata do odszkodowania - co musisz zrobić żeby ją uzyskać?

Czwartek, 13 stycznia 2022 o 21:22, autor: 0 66

Dopłata do odszkodowania to możliwość ubiegania się o dodatkowe świadczenie pieniężne w sytuacji kiedy odszkodowanie OC/AC lub inne nie zostało właściwie wypłacone lub niewłaściwie obliczone. Jakie podjąć kroki? Co należy zrobić, aby uzyskać dopłatę do odszkodowania? Odpowiedzi na te i inne pytania zostaną przestawione w tekście poniżej.

Dlaczego jest to korzystne rozwiązanie?

Chęć uzyskania dopłaty do odszkodowania nie wpływa w żaden sposób negatywnie na naszą sytuację. Po zgłoszeniu roszczenia o dopłatę do odszkodowania nie utracimy uzyskanego już świadczenia pieniężnego z tytułu OC lub AC.

Co należy zrobić, aby uzyskać dopłatę do odszkodowania?

Najłatwiejszym sposobem na uzyskanie dopłaty do odszkodowania, bez zbędnego marnowania czasu będzie głoszenie się do firmy odszkdowawczej TB Ekspert, która zrobi to za nas ---> Kliknij i Sprawdź Ofertę!

My w kilku krokach przedstawimy jak, wygląda cały proces dopłaty do odszkodowania.

Krok I

Najlepiej rozpocząć proces od znalezienia właściwej firmy, która specjalizuje się w takich usługach i pomoże nam w procesie uzyskania dopłaty do odszkodowania. Dobrym pomysłem w tej sytuacji będzie zapoznanie się z opiniami i recenzjami firm w internecie lub wśród znajomych.

Krok II

Trzeba zgromadzić potrzebne dokumenty. Kontaktując się z firmą ubezpieczeniową, możesz uzyskać od niej dokumenty szkodowe. Wiele firm zajmujących się świadczeniem usług pomocy przy dochodzeniu dopłaty do odszkodowania sama zajmuję się tym procesem lub można poprosić ją o pomoc i wtedy to ona zajmie się kompletowaniem potrzebnej dokumentacji.

Krok III

Związany z działaniem firmy, która obsługuje naszą sprawę, trzeba czekać na rozpatrzenie sprawy przez firmę zajmującą się naszą dopłatą do odszkodowania. Trwa to zazwyczaj kilka dnia.

Krok IV

Podpisanie umowy. Podpisujemy umowę z firmą o przeniesienie praw do zaniżonej części odszkodowania na firmę, która świadczy usługi pomocnicze. Umowa cesji sprawia, że to firma staje się właścicielem szkody, w zamian za określoną sumę pieniężną, która zostaje nam wypłacona. Dzięki czemu pozbywamy się problemu i uzyskujemy określoną gwarantowaną kwotę bez długiego i skomplikowanego procesu dochodzenia roszczenia przed sądem. Wtedy to firma zajmuje się tym, już w swoim imieniu. My jesteśmy zwolnieni od zobowiązań.

Krok V

Wypłata pieniędzy. 

Podsumowanie

Reasumując wsparcie firmy świadczącej usługi związane z dochodzeniem dopłaty do odszkodowania z tytułu OC/AC lub innego ułatwia proces i sprawia zdecydowanie mniej problemów, niż samodzielne dochodzenie swoich praw przed sądem.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

PRACA
PRACA
Oferty
Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl