TworzymyGłos Regionu

Dobry wynik wschowskiego liceum w Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników Perpesktywy 2019

Piątek, 11 stycznia 2019 o 14:00, aktualizacja Czwartek, 17 stycznia 2019 o 10:03, autor: 3 1563
Dobry wynik wschowskiego liceum w Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników Perpesktywy 2019

10 stycznia ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019. Ranking jest przygotowywany od 21 lat przez magazyn edukacyjny ,,Perspektywy”.  I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. T. Zana zajęło w województwie lubuskim 16 miejsce, a w kraju – 841.

O miejscu w rankingu decydują trzy czynniki: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, z przedmiotów dodatkowych oraz sukcesy szkół w olimpiadach. W tegorocznym rankingu organizatorzy analizowali wyniki 2126 liceów ogólnokształcących.

Wschowskie liceum według tegorocznego rankingu zajęło 841 miejsce w kraju, zyskując tym samym prawo do używania w 2019 roku tytułu honorowego  ,,Brązowej” Szkoły 2019, które przysługuje liceom, które zajęły miejsca od 501 do 1000.

W samym natomiast województwie lubuskim I LO zajęło 16 miejsce.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar
~Jan Kotwicki
12.01.2019 13:11

Jak na szkołę w której uczy historyk uciekający z miasta przed Leszkiem Żebrowskim to i tak nieżle!

avatar
~Uciekinierka
12.01.2019 18:46

Pamiętam ten dzień... Już wychodząc z budynku lO (Matejki 1), czuliśmy czyhające niebezpieczeństwo. Nasunęliśmy kaptury na głowy, żeby nikt nas nie rozpoznał i ile sił w w nogach pognaliśmy na przystanek Markobusa (koło Netto). Zło czaiło się wszędzie. Poczuliśmy się bezpieczni, gdy bus ruszył. Niestety, gdzieś za nami był ten niepokojący oddech... Ścigano nas!!! Wypadliśmy z Markobusa w Lesznie. Na szczęście wtedy przystanek był tuż przy dworcu PKP. J.K. i L.Ż. uparcie chcieli nas dorwać. Ale udało się! Zdążyliśmy na pociąg! W Poznaniu czuliśmy się w miarę bezpieczni. A gdy dostaliśmy się do "Gazeta Cafe" (wypełnionej po brzegi), byliśmy pewni, że tu nas nie dopadną! Warto było posłuchać dyskusji prof. Wolf-Powęskiej i prof. Łazugi... Gdyby nie niezastąpiony "strażnik pamięci" J.K, systematycznie nam tę ucieczkę wypominający, może zapomnielibyśmy, jakie to było traumatyczne doświadczenie!

avatar
~Absolwent
12.01.2019 13:43

Miałoby lepszy wynik ,gdyby liceum kierowane byłoby przez inną dyrektorkę,czas na zmiany Pani dyrektor

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl