TworzymyGłos Regionu

Dobre ubezpieczenie kampera – czym się charakteryzuje?

Środa, 22 czerwca 2016 o 09:14, aktualizacja Środa, 22 czerwca 2016 o 09:18, autor: 0 3539
Dobre ubezpieczenie kampera – czym się charakteryzuje?

Miłośnicy spędzania urlopów w kamperach powinni pamiętać o tym, że ubezpieczenie ich ukochanego pojazdu w dużej mierze może przyczynić się do tego, że ich wypoczynek będzie spokojny bez względu na wszystko. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób wybierać tego typu polisy, by były one dla nas możliwie najbardziej korzystne.

Odpowiednia suma ubezpieczenia

Kluczowa kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę podczas kupowania ubezpieczenia dla kampera, jest suma ubezpieczenia. Suma ta jest niczym innym jak maksymalną wysokością odszkodowania, jaką będzie skłonne wypłacić nam towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym wykupiliśmy polisę. Wysoką sumą ubezpieczeniową cechuje się choćby brytyjska polisa: http://www.insurancechoice.co.uk/products/motorhome-insurance/, która jest jednym z najciekawszych produktów tego typu na rynku ubezpieczeniowym. Produkt ten wyróżnia się nie tylko na tle ubezpieczeń brytyjskich, ale też niemieckich czy holenderskich, gdzie polisy dla aut caravaningowych są bardzo chętnie kupowane.

Warto zaznaczyć, że wyższa suma ubezpieczenia zawsze będzie oznaczała wyższą składkę ubezpieczeniową, dlatego też nie opłaca się wybierać polis, które opiewają na kwoty znacznie przewyższające wartość posiadanego pojazdu. Nie mniej jednak zbytnia oszczędność też nie jest wskazana, gdyż w razie całkowitego zniszczenia samochodu caravaningowego lub też jego kradzieży, uzyskamy sumę zbyt niską, by kupić pojazd o takiej samej wartości jak poprzedni. Należy więc szukać kompromisu pomiędzy wysokością sumy ubezpieczenia a wysokością składki na polisę, co zagwarantuje nam zadowolenie z wybranej opcji.

Gdzie obowiązuje ubezpieczenie?

Choć oczywiste wydaje się, że ubezpieczenie kampera powinno obowiązywać na całym świecie, okazuje się, że tak nie jest. Część polis zapewnia ochronę jedynie na terenie kraju, w którym zamieszkuje właściciel pojazdu, przez co bezpieczne podróżowanie autem caravaningowym jest możliwe tylko w tym państwie. Na szczęście, nikt nie jest skazany na korzystanie z tego typu ofert, gdyż możliwe jest wybranie ubezpieczenia, które obowiązuje co najmniej na terenie całej Unii Europejskiej.

 

Ponadto należy upewnić się, że polisa obejmuje ochronę nie tylko przed kradzieżą czy zniszczeniem kampera w kolizji drogowej, ale także przed jego spaleniem czy zalaniem. Ważne jest też upewnienie się, jakie zdarzenia znajdują się na liście wykluczeń odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego – znaleźć ją można w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl