TworzymyGłos Regionu

Czy będzie przebudowa drogi w Lubogoszczy?

Czwartek, 07 grudnia 2017 o 16:25, autor: 4 1370
Czy będzie przebudowa drogi w Lubogoszczy?

Radny Roman Frankiewicz na ręce Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sławie złożył pismo mieszkańców Lubogoszczy, którzy apelują o utwardzenie drogi w swojej miejscowości. Radny sugerował, że gdyby mieszkał tam ktoś z urzędu to droga już dawno wyglądałaby lepiej.

Mieszkańcy wsi Lubogoszcz złożyli petycję o remont drogi gminnej w ich miejscowości, która w okresie deszczy i roztopów zamienia się w bajoro. Na dowód do swojego pisma dołączyli zdjęcia drogi. Jak podkreślał radny Roman Frankiewicz, którzy petycję przekazywał na ręce Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sławie, infrastruktura we wsi jest już kompletna i czas zająć się drogami.

- Wszystkie drogi w Lubogoszczy mają pełną infrastrukturę, mamy wodociągi, kanalizację i aż się prosi żeby je utwardzić i doprowadzić do jakiegoś stanu użytkowania. Jest to tym bardziej stosowne gdy będziemy używać terminu z poprzedniej komisji, sugerującego podatków to my czynimy to już pewnie ponad sześćdziesiąt lat – mówił radny. – Ja wiem, że nie mieszkają tam ludzie, którzy mają jakiś wpływ. Pewnie gdyby mieszkał tam urzędnik to może udałoby się wykonać te drogi szybciej.

Z takim przedstawieniem problemu nie zgodził się burmistrz Sławy, Cezary Sadrakuła. Stanowczo zaprzeczył temu, że wyznacznikiem kolejności remontu danej drogi jest to, kto przy niej mieszka. Urząd ma przygotowaną listę tych dróg, które w pierwszej kolejności będą przebudowywane, przeszkodą są tylko pieniądze.

- Bez względu na to czy cały urząd będzie przy danej drodze mieszkał, to na pewno nie będzie ona remontowana wtedy kiedy będziemy chcieli. Po prostu pieniędzy na wszystko nie wystarcza. Proszę mi wierzyć, że jak jest taka pogoda to wszystkie drogi są w tak okropnym stanie i wszyscy radni oraz sołtysi wskazaliby szereg dróg, których stan tak się przedstawia – mówił burmistrz. – Dzisiaj mogę powiedzieć, że gdybyśmy mieli przebudować drogi to mamy wykonane projekty na drogę Bursztynową, Słonecznikową, Długą, Łąkową, droga na Krzydłowiczki i Dolna w Starym Strączu. I tylko na te inwestycje potrzebowalibyśmy 15 milionów złotych.

Jak podkreślał burmistrz Sadrakuła pracownicy urzędu starają się na bieżąco monitorować drogi gminne i w razie potrzeb większe ubytki uzupełniać kruszywem.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (4)

avatar
~Haberek
07.12.2017 20:04

Brawo Panie Frankiewicz oswietlenie tez by sie przydalo.

avatar
~Czytelnik
08.12.2017 10:07

A w Smieszkowie jest obiecana od kilku lat i wogule nie ma na to pieniędzy, nawet nie ma mowy o tym, a dzieci od następnego lat chodzą po błocie. Tak zgadzam się z Panem Frankiewiczem, jak koło władzy to drogi są.

avatar
~Patriota
08.12.2017 11:09

Panie Romanie z tym wnioskiem się Pan pośpieszył. Ów wniosek powinien Pan złożyć miesiąc przed wyborami. Wówczas byłaby droga, oświetlenie. Wszak trochę,, głosów,, w Lubogoszczy mieszka. Zobaczymy, jakie ruchy przedwyborcze będą w przyszłym roku w Sławie....

avatar
~~janek~
14.12.2017 23:15

Panie Romanie nie tylko drogi takie są w Lubogoszczy o, które się Pan upomina zapomniał Pan ze wieś Gola również posiada gminne drogi dojazdowe do poszczególnych posesji a są one obecnie w krytycznym stanie . A o drogach wśród polnych to gmina całkiem zapomniała jeszcze trochę to one całkiem znikną bo co roku są przyorywane i robią się coraz węższe i tym się nikt nie przejmuje.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaczytelniaKiedy i jak robić świąteczne zakupy?
22.10.20180 49
Już niebawem grudzień, a z nim Boże Narodzenie i niekończące się przygotowania i zakupy. Nieodłącznym elementem tego okresu są również niezwykłe prezenty, które wręczamy nasz...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl