TworzymyGłos Regionu

Czas na nowy sprzęt?

Główne czynniki przy wyborze nowego telefonu

Środa, 08 września 2021 o 21:11, autor: 0 149
Czas na nowy sprzęt?

W ostatnim czasie na rynku pojawiła się zupełnie nowa linia smartfonów składanych od Samsunga. Cena w ich przypadku jest w pełni adekwatna do możliwości poszczególnych urządzeń, choć niektórzy słusznie poczekają z kupnem takiego sprzętu, aż tak jak w historii opisywanej na ZW.PL znajdą pieniądze które zasilą ich budżet na gadżety. Najnowsze telefony prześcigają się w rozwiązaniach dedykowanych dla swoich użytkowników.

W tym aspekcie zdecydowanie gracze nie mogą narzekać. Każda kolejna seria sprzętu mobilnego wyposażona jest w coraz szybsze procesory i co ważniejsze większą ilość pamięci RAM. Ponadto warto wspomnieć także o bardziej wydajnych kartach graficznych. Na czym oprzeć wybór nowego telefonu? Który sprawdzi się w przypadku gier mobilnych lub kasyn online? Dowiedz się tutaj! 

Jak wybrać nowy telefon? 

Producenci mają nam wiele do zaproponowania. Dlatego wybór nie jest prosty, gdyż na rynku znajduje się szerokie spektrum urządzeń o zróżnicowanej specyfikacji sprzętowej. Na początku warto skupić się na pamięci RAM. Umożliwia ona łatwy dostęp do wszystkich zapisanych na urządzeniu danych. W praktyce im większa pamięć RAM, tym szybciej działa smartfon i więcej aplikacji może działać w tym samym momencie.   

System operacyjny dzięki RAM nie musi za każdym razem przeszukiwać całej pamięci masowej. Wystarczy, że skorzysta w tym aspekcie z zasobów dostępnych w RAM. Niezależnie od tego, czy zamierzamy skorzystać z gier pokroju Candy Saga, najlepszych slotów w sieci VegasSlotsOnline bądź po prostu przeglądarki. Swoją drogą VegasSlotsOnline to idealne miejsce do zapoznania się z mnóstwem eksperckich recenzji na temat leganie działających w Polsce gier hazardowych.  Znajdziecie tam opisy i opinie na temat gier losowych i kasyn.  Dodatkowo do dyspozycji są na wyciągnięcie ręki bonusy, które bez ryzyka można wykorzystać, by się dobrze pobawić i coś wygrać. Kto wie – może właśnie dzięki temu zarobisz na nowe urządzenie mobilne! Zawsze więcej RAM oznacza bardziej komfortowe użytkowanie. Minimum w tym wypadku to 3GB. 

Jaki procesor do gier w smartfonie i nie tylko? 

Układ scalony we wnętrzu telefonu ma bardzo duże znaczenie. Z reguły mamy do czynienia z tzw. SoC, czyli jednoscalonymi, których budowa ma bardzo duży wpływ na szybkość przetwarzania danych. Gry mobilne są coraz większe i zapewniają ładniejszą grafikę z większą ilością funkcjonalności. Oznacza to, że aplikacje zabierają coraz więcej wspomnianego RAM i wymagają lepszych procesorów.   

Tutaj trzeba wziąć pod uwagę ilość rdzeni i to, czy dany model posiada funkcję wielowątkowości, która umożliwia jednemu rdzeniowi przetwarzać co najmniej dwa wątki w tym samym momencie. Bywa to zarówno ważne z perspektywy bardziej rozbudowanych aplikacji, jak i prostych, funkcjonalnie rozbudowanych gier. Dodatkowo istotne będzie taktowanie, czyli im wyższa jego częstotliwość podana w MHz lub Ghz, tym wydajniejsza praca procesora.  

Jaki ekran smartfona jest najbardziej komfortowy? 

Producenci często nawet sztucznie zwiększają rozmiary ekranów smartfonów. Przykładem może być opisywany na Dobreprogramy telefon AGM H3. W praktyce nie znaczy to, że im większe tym lepsze. Czasami wystarczy mała przekątna, ale niemniejsza niż 5 cali. W szczególności jeśli masz większe dłonie. Dodatkowo w sprzedaży dostępne są także specjalne warianty większych telefonów w wersji mini – ważą mniej i są cieńsze. Małe smartfony dobrze leżą w dłoni i mieszczą się w kieszeni, co jest bardzo dużą zaletą. Wyświetlacze w okolicach 5 do 7 cali będą doskonałe dla każdego użytkownika. 

Zdecydowanie tak, gdyż im wyższa częstotliwość odświeżania ekranu, tym oczy mniej męczą się w trakcie korzystania. Jeśli spędzasz więcej czasu na przeglądaniu Internetu to niezwykle ważne jest, aby częstotliwość odświeżania w smartfonach znalazła się w granicach od 90 Hz do 120 Hz. Takie wartości stanowią optymalny parametr, który nie będzie drażnił naszego wzroku nawet przez kilka godzin bez większych przerw.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl