TworzymyGłos Regionu

Czas ART wróciło do łask. Gmina rozstrzygnęła konkurs na realizację zadań publicznych

Piątek, 05 kwietnia 2019 o 14:07, aktualizacja Wtorek, 09 kwietnia 2019 o 11:51, autor: 17 2061
Czas ART wróciło do łask. Gmina rozstrzygnęła konkurs na realizację zadań publicznych

Gmina rozstrzygnęła drugi konkurs dla stowarzyszeń na realizację zadań publicznych. Konkurs obejmował trzy zakresy - ochrony i promocji zdrowia (gmina przeznaczyła tutaj 40 tysięcy złotych), nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania (30 tysięcy złotych) oraz kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego (100 tysięcy złotych)

Wyniki konkursu zaprezentował na piątkowej konferencji prasowej Wojciech Kuryłło. 

Poniżej zamieszczamy dokładne wyniki konkursu. 

Warto zaznaczyć, że wszystkie wnioski otrzymały dotacje. W odróżnieniu od lat ubiegłych przyznano środki Stowarzyszeniu Czas A.R.T. - łącznie 23 tysiące 700 złotych. Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty otrzymało łącznie - 27 tysięcy 500 złotych. Ofertę złożyło dawno niewidziane stowarzyszenie Fabryka Kultury - 12 tysięcy 500 złotych.

Szczegóły w linku poniżej.

(rak/foto: pm)

REKLAMA

Komentarze (17)

avatar

avatar
~O kurde
05.04.2019 14:59

Pan Ziemek zapowiada pana Kurłło. I do tego potrzeby był dodatkowy etat ?

avatar
~OOO
05.04.2019 21:13

Nieszczęścia chodzą parami.

avatar
~ O kururde
05.04.2019 15:12

A jaka to różnica kto kogo zapowiada. Obaj akurat równy poziom IQ. Gminny.

avatar
~SORRY !?
05.04.2019 15:28

To kto tam i za co w tym Urzędzie odpowiada???, za co i komu w tym wypadku w tym Urzędzie płaca ? , i ile płaca za utrzymywanie tej prowizorycznej propagandy w stylu A la "sweterka".....???.

avatar
~Sztuka...!
05.04.2019 15:35

..."Czas ART wrócił do łask...".???, to nie Czas ART wrócił do łask, to dzisiaj Czas Art rozdaje karty w tym zespole , a może nie sam ART ale jego ludzie, którzy przenuikli do koalicji rządowej UMiG I TYLE NA TEN TEMAT !!!!!!!.W myśl pospolitej zasady :- Obecnie Dawni są Be, a obecni są Cacy !!!!!!

avatar
~Adaś
05.04.2019 15:37

Myślałem już, że p. Kuryłło odcięto i "zgilotynowano" w tym Urzędzie ….. coś tam się mówiło, że nie pasuje do obecnej wizji rozwoju tego miasta ? Może to plotki ? Czas Art gratuluję, …... to co zrobiła z nich poprzednia władza ( p.Patalas, p. Czopek) skomentuje tylko tak - niegodziwość personalna wobec Pań Małkus i Owoc-Kochańskiej za wielki społeczny wkład pracy zostało potraktowane jako bylejakość i "zapłacone" funtem kłaków . Wstyd. Gratuluję też mojemu ulubieńcowi TH - T. Szwarc ……. serdecznie Was oczekuję w "piąteczki" już na nowej, wyremontowanej sali CkiR . Przyjaciele moi,.... ( TH, Czas Art, i jeszcze nieliczni...) tak mało Was dobrych zostało, nie zaprzestawajcie, róbcie to dalej co robiliście na tym samym poziomie, wyjątkowo pożyteczne rzeczy. Bynajmniej na tym polu urząd rozstrzygnął skromnie ale obiektywnie dla stowarzyszeń na realizację zadań publicznych.. Serdeczności życzę . Adaś

avatar
~DO-Adaś
05.04.2019 16:34

Jak zwykle "wazelinka, wazelinka,......" ?, tylko w jakim celu Panie Adaśku ?. Pan W. Kuryłło jak widać musi porządkować to co ta nowa władz postanowiła z tym urzędem zrobić ....?. W myśl zasady "czarna owca" w tym składzie porcelany jak chce zostać musi się czymś wkupić..., w związku z czym Pan W. Kuryłło jak widać jest im potrzebny do organizowania wszelkiego rodzaju konkursów....!. Pytanie; - z jakiego etatu mu płacą za wykonywanie tej "czarnej" roboty na rzecz tych nowych....??????

avatar
~ziomek
05.04.2019 17:33

Teatr dwóch aktorów dziękuję Panie Aleksandrze!

avatar
~Do powyżej
05.04.2019 19:32

TO kim ten p. Kuryłło tam jest?.

avatar
~hehe
05.04.2019 19:34

Przeraża mnie to w tej gminie, że nie "dobry pomysł" na realizację zadań publicznych uzyskuje dotację, a "widzimisię" "rozdających" dotacje! Bo jak inaczej można tłumaczyć sobie tytuł artykułu? Nie pomysł, a względy u rządzących decydują o dotacji, "dotracie" do nich?

avatar
~wschowa
05.04.2019 20:35

No to pięknymi kwotami nagrodzono twórców zabytkowego kina. W sumie to niezła sumka.

avatar
~sam by nie dał rady
05.04.2019 20:40

faktycznie musieli we dwójkę. Sam Kuryłło nie dał by rady, za żadne skarby. To jest kpina z nas mieszkańców i naszych podatków.

avatar
~fan MZW
05.04.2019 21:11

A co z dodatkowymi pieniążkami dla muzeum ziemi wschowskiej. Coś sprawa ucichła. Wielu aktywistów wschowskiego koalicyjnego "agitpropu" na forach internetowych tak brzydzi się PISowskim ochłapami w postaci 500+ i 13 dla emerytów, że bierze je tylko po to aby ta kasa nie wpadła Rydzykowi. Mam "pomysła" aby te żenujące ochłapy ,pobrac a potem w zgodzie ze swoim sumieniem przekazali na MZW. To byłoby coś, ale jesteście "za krótcy"

avatar
~a jednak
05.04.2019 21:27

Ciekawe ile panowie mają wzrostu. Czy to jeszcze (...) czy już mężowie stanu. Istnieje zasada że sprawa wzrostu jest istotna zwłaszcza jeśli mówimy o pewnym polityku PIS zwanym (...) lub (...). Były premier jak wiadomo nie jest szczególnie wysoki, bo ma jedynie 168 cm wzrostu. Gdzie to stawia Jarosława Kaczyńskiego? Okazuje się, że jest zaledwie 3 cm niższy od byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Całe 174 cm posiada z kolei najdłużej urzędujący na stanowisku premiera po 1989 roku Donald Tusk. Szef PO Grzegorz Schetyna ma z kolei 172 cm. Tyle samo, co obecny szef Rady Europejskiej mają były prezydent RP Bronisław Komorowski oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Gorzej wypada z kolei inna głowa państwa, czyli Lech Wałęsa, mający 169 cm. Andrzej Duda jest zdecydowanie najwyższy, bo jego wzrost wynosi 182 cm. Wśród innych znanych polityków, którzy przekroczyli 180 cm są m.in. Radosław Sikorski (181 cm), Jarosław Gowin (185 cm), Ludwik Dorn (188 cm). Ponad 180 cm ma także obecny premier Mateusz Morawiecki. Andrzej Olechowski, jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej oraz były minister finansów oraz spraw zagranicznych, może pochwalić się naprawdę imponującym wzrostem, bo mierzy 198 cm. Zaledwie o 2 cm od niego jest niższy były minister edukacji narodowej, mecenas Roman Giertych. Swego czasu media podawały, że Leszek Miller jest niższy m.in. od Jarosława Kaczyńskiego, bowiem były premier miał mieć zaledwie 162 cm. Tak więc chłopaki głowy do góry. Wielka przyszłość przed wami. Przecież Wojciech i starosta Marek zapowiadali start w wyborach parlamentarnych. A kampanię zrobi Olo, tak jak zrobił (...)Konradowi.

avatar
~Ja cię nie mogę ?
05.04.2019 22:33

Biorąc ich obu w pakiecie ....to który z nich kim jest w tym UMiG ?. Nawiasem mówiąc to nie tylko dwóch - trzech rzeczników jest niezbędnych takiemu burmistrzowi, ale jak widać po tej fotce z mundurowym / ponoć mundurowym...?/ , bo trudno mi jest uwierzyć jak on zdał egzamin sprawnościowe z FW...?, panu burmistrzowi przydała by się jeszcze pani od stylizacji i szyku !. Na początku może nie od razu w fandze Dyrektorki Wydziału, ale takiej skromnej Asystentki jak ma np. pan z NBP ...... . Nara !

avatar
~do - "a jednak"
05.04.2019 22:39

zastanawiam się jak zmierzyć twoją głupotę , czy to w ogóle się da, bo centymetr nie jest dobrą jednostką miary

avatar
~Wsh
06.04.2019 17:02

Pytanie do zorientowanych, dlaczego środki otrzymuje zespół z zielonej góry ? Pytanie totalnie bez napinki, po prostu ciekaw jestem jaki mamy w tym interes skoro sami nic z zielonej nie dostajemy. Może jest ktoś zorientowany i będzie wstanie odpowiedzieć, z góry dzięki.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
drewno
drewno
Sprzedam
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl