TworzymyGłos Regionu

COVID-19: „Stan zero" w Lubuskiem

Wtorek, 19 maja 2020 o 20:06, autor: 19 2484
COVID-19: „Stan zero

W województwie, od którego zaczęła się polska epidemia i w którym mieszka milion osób, od 10 dni nie potwierdzono ani jednego nowego przypadku zakażenia - pozytywne informacje można było usłyszeć w poniedziałkowym (18.05) wydaniu Faktów TVN. - Jesteśmy najbliżej Niemiec. Bardzo dużo mieszkańców naszego regionu, około 30 tysięcy, wróciło z pracy, było na kwarantannie, ale okazało się, że można mieć "stan zero" - komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak.

W Lubuskiem nie odnotowuje się już nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Na wirusowej mapie Polski widać, że w różnych województwach różnie przedstawia się sytuacja. W poniedziałek (18 maja) po godz. 17.00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 139 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia ‪koronawirusem z województw: śląskiego (42), dolnośląskiego (34), mazowieckiego (33), wielkopolskiego (10), łódzkiego (11), małopolskiego (4), opolskiego (4) i zachodniopomorskiego (1).

Łącznie, na terenie województwa mieliśmy 92  przypadki  zakażenia (w tym jest 79 ozdrowieńców). W regionie  w specjalistycznych szpitalach są dwa zajęte łóżka na dwieście dostępnych. Zakażenia w Lubuskiem:

21 osób z powiatu żagańskiego,
1 osoba z powiatu strzelecko-drezdeneckiego
2 osoby z powiatu gorzowskiego,
8 osób z powiatu nowosolskiego,
3 osoby z powiatu świebodzińskiego,
8 osób z powiatu wschowskiego,
4 osoby z powiatu żarskiego,
2 osoby z miasta Gorzowa Wielkopolskiego,
8 osób z powiatu zielonogórskiego,
22 osoby z miasta Zielonej Góry,
3 osoby z powiatu sulęcińskiego,
2 osoby z powiatu słubickiego,
6 osób z województwa wielkopolskiego,
2 osoby z województwa mazowieckiego.

Fakty TVN – 18 maja 2020 r.

https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/koronawirus-w-polsce-lubuskie-od-wielu-dni-nie-ma-nowych-przypadkow-sars-cov-2,1016658.html

REKLAMA

Komentarze (19)

avatar

avatar
~Realista
19.05.2020 20:33

"Można mieć stan zero" - a przepraszam, jaka w tym niby Pani zasługa? Co takiego Pani zrobiła żeby było mało zakażeń? Bo coś mi się wydaje że ktoś próbuje się promować mimo że nie miał realnego wpływu na rozwój wydarzeń. No chyba że Pani marszałek zdradzi jakież to działania zrodziły ten "sukces".

avatar
~FSW
19.05.2020 20:56

Wszyscy przecież chorowali u nas w grudniu i styczniu - też mi nowina...

avatar
~Jaro
20.05.2020 07:12

Czy przypadkiem w naszym lubuskim nie robilo sie najmniej testow?

avatar
~Bez ZŁOŚLIWOŚCI...!
20.05.2020 08:13

Potwierdzam pytanie forumowicza "Realista", co do tego- co ta pani zrobiła, żeby było mało zakażeń w naszym województwie ?, bez tej propagandowej otoczki jacy to my ( czyli władza) jesteśmy ?. Po drugie; - ile wykonano łącznie w naszym województwie T E S T Ó W na rozpoznanie zakażeń koronawirusem ???, a zwłaszcza osoby które przebywały na kwarantannach ????. Po trzecie; - oby się nie okazało tak jak po poddaniu TESTOM panie opiekunki z Żłobków i Przedszkoli w Łodzi oraz jak zaczęto badać górników na Śląsku ------- Przy stosowaniu testów tak jak to czynią inne państwa w UE i na świecie następuje wzrost UJAWNIEŃ zakażonych koronawirusem !!!!!!!!. Czy czasami z braku odpowiedniego stosowania TESTÓW w naszym województwie nie jesteśmy TYKAJĄCĄ BOMBĄ KORANOWIRUSOWĄ ????. Bez ZŁOŚLIWOŚCI, a w trosce o Nas WSZYSTKICH !!!!!.

avatar
~Nina
20.05.2020 08:59

Pani Marszałek proszę podziękować Pani Rafalskiej za tak krytykowane e-recepty,e-zwolnienia ,rządowi szczególnie Panu Morawieckiemu,Panu prof Szumowskiemu a przede wszystkim dzielnemu ,odważnemu personelowi służby zdrowia.

avatar
~Gosc
03.06.2020 08:22

Do NINY .jestes zwykłym cieciem żeby tak pisac

avatar
~Ja cię nie mogę ..."
20.05.2020 09:57

A!!!, może jeszcze poprosisz o podziękowanie lekarzowi - ministrowi za zakup BUBLI, a nie maseczek od kolegi za pośrednictwem swojego brata?, a może podziękujesz premierowi i jego ministrom za promocje największego samolotu Antonowa, a przy okazji zakupu największej partii BUBLI maseczek, w których partycypował sam ich kandydat Duda?, a może podziękujesz lekarzowi - ministrowi zdrowia jak to sprytnie włączył do interesów swoją żonę i brata ????. A jeśli chodzi o waszą p. Rafalską, to może jej podziękujesz za pomoc dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin jak protestowali w Polskim Sejmie ????. Jest tyle spraw pięcioletniej OBSTRUKCJI pisowskich rządów, że masz za co dziękować "Nino" !!!!!. Z uszanowaniem >>>>>>>#.pl

avatar
~Urszula Chudak
20.05.2020 12:08

Po co pytać, co Pani Marszałek zrobiła w temacie walce z pandemią? Wystarczy otworzyć lubuskie.pl a tam stoi wszystko "czarno na białym". Ja tak robię i wszystko wiem. Powiem krótko - zrobiła bardzo wiele! Potrafi mieć również dystans do siebie i w szlachetnym celu wziąć udział w pokazie mody, zatańczyć hip hop czy zarapować dla medyków. To ostatnie, również z wice marszałkiem Tomczyszynem, można obejrzeć na stronach urzędu marszałkowskiego. Nominację otrzymali od czterech burmistrzów, w tym naszego. Po małym wysiłku, nie trzeba będzie stawiać pytań, o których na początku mojego komentarza.

avatar
~XYZ
20.05.2020 15:39

Do pani to jak tym grochem o ścianę. Co jakiś czas wyskakuje pani jak ten przysłowiowy Filip z Konopi i bawi się w rzecznika czegoś, albo kogoś, tak jakby p. marszałek województwa nie miała swojego sztabu rzeczników ?. I myśli p., że takie rzecznikowanie w pani wydaniu jest aby na miejscu ??? - czy pani chce w ten sposób zaznaczyć swoja obecność w mediach ?. A może chce nam pani udowodnić, że umie korzystać w tym wieku z internetu ???. Radzę pani kijki do chodzenia i przez siebie....... na rozluźnienie emocji - bowiem my wszyscy wiemy co to są strony internetowe i co i gdzie szukać !!!!!!!.

avatar
~XYZ
20.05.2020 15:39

Do pani to już szkoda słów...... . Co i jakiś czas wyskakuje pani jak ten przysłowiowy "Filip z Konopi" i bawi się pani w czyjegoś, albo kogoś rzecznika prasowego, a może jak się pani tak specjalizuje w tym rzecznikoczynie

avatar
~do xyz
21.05.2020 08:32

a ty co p Uli zabraniasz tu pisać? Na dodatek z jej komentarzy coś można się dowiedzieć w odróżnieniu od twoich. Nigdy jeszcze nikogo tu nie obraziła, jak już kiedyś tu pisałem. Ja osobiście czekam na jej komentarz.

avatar
~Wyobraźnia .....!
21.05.2020 09:28

Dla tej oceny - a może jej braku kłania się informacja o rzetelnym podaniu danych o testowaniu w naszym kraju !!!!!!. Przykro jest słuchać kom. U.Ch, która ma na ten temat ZERO informacji, a juz na pewno o stosowaniu testów w naszym kraju. Światowe dane stawiają nas na ostatnich miejscach ( jesteśmy za Rumunią) jeśli chodzi o rozpoznanie w naszym kraju zagrożenia koronawirusem !!!. Stawiają nas na ostatnim miejscu jeśli chodzi o wychodzenia z epidemii koronawirusa - jesteśmy gdzieś na początku jego szczytu !!!!!. Należy ubolewać nad tym co nasza władza centralna i jak widać wojewódzka wygaduje .......!. Czemu i komu ma ta fałszywa propaganda służyć ?. Kolejne pytanie dla Suwerena; - co się dzieje z materiałem pobieranym od tzw. "ODZDROWIEŃCÓW" - źródła przeciwciał ????. Kto czuwa nad tymi "ODZDRWIEŃCAMI" w naszym kraju ?. Przypominam dla niedowiarków, których dane o naszym zagrożeniu koronawirusem li i tylko opierają się na rządowej propagandzie - oby się tak nie okazało jak po wynikach stosowania zmasowanych testów na Śląsku - w kopalniach i w Łodzi przy badaniu opiekunek i nauczycielek mających przystąpić do otwartych żłobków i przedszkoli !!!!!. Niech każdy sobie sam zada pytanie ; - jakim jesteśmy krajem jak rząd nie jest w stanie zapewnić nam odpowiedniej ilości TESTÓW i odpowiedniego sprzętu - nam obywatelom i całemu personelowi medycznemu ?????. Jak widać obłuda w tej ekipie to podstawa ich rządów !.

avatar
~Czytelnik zw.pl
21.05.2020 10:20

A co takiego ciekawego i nowego się dowiedziałeś od tekstu tej p. UCh....?. Co? - nie potrafisz sam przeglądać internetu i informacji ze stron Urzędu Wojewódzkiego ?, potrzebujesz do tego lokalnego "suflera" ?. Wystarczy być tylko przyzwoitym !!!, bowiem COVID-19 nie atakuje naszych umysłów TYLKO jak widać wszem i wobec nasze zdrowie !!!!!. Narka !.

avatar
~do powyżej
21.05.2020 15:12

Nie obrażasz przypadkiem p. UCh? Ta Pani, jak większość tzw. "celebrytów", nawet tych woj-miej-gminnych, cierpi na anatidefobię i z pewnością nie zagląda na pisowską stronę UW tylko na tęczową UM.

avatar
~lent
21.05.2020 15:39

W całej Polsce 2,5tys hospitalizowanych a reszta szpitali pusta a jęczenia tyle jakby do ostatniego łóżka zajęte miejsca :,,nie będziemy mieli nic,,.Ha

avatar
~Adaś
21.05.2020 16:50

Myślę, że "stan zero " nie jest ani sukcesem, ani porażką p. marszałek Polak . Przecież nie będzie sobie przycinać "paznokci" dla dobrego samopoczucia suwerena , nikt tego nie robi a zwłaszcza ci z rządu. INFORMACJA i wiara w nią jest tylko "formułką" która jest, w zależności od kanału TV, bardzo odmienna. Jak chcę posłuchać "łamania prawdy " o KO i p. Trzaskowskim to tylko TVP a jak wieczór ma upłynąć w nucie spokoju, kostkarki i unikalnego odgłosu odkręcania butelki bez "plucia po ścianie" to TVN. Żona zapowiedziała ……. malarza sobie nie życzy, TV na razie sobie nowego nie kupię - kryzys więc okna nie otwieram …….. pozostało spokojnie poczytać Zw i z p. Holecką się nie zaprzyjaźniać . Proszę mi wierzyć, do wyborów jeszcze tyle rzeczy zostanie nam przyobiecane, że iluzja stanie się normą , …… oby nie . Adaś

avatar
~Urszula Chudak do "do powyżej"
22.05.2020 09:26

Muszę złamać stereotyp pańskiego myślenia. Otóż lubię być dobrze poinformowana oraz mieć własny punkt widzenia i dlatego, codziennie odwiedzam stronę internetową zarówno Urzędu Marszałkowskiego jak i Urzędu Wojewódzkiego. Z tego samego powodu, tak jak Adaś, oglądam zarówno informacje w TVP Info oraz TVN. Podglądania przez kaczki [lepiej pisać po polsku] też się nie boję.

avatar
~Wow!!!!
22.05.2020 13:05

Punkt widzenia!!!!-? - na bazie danych ze stron UW. UM. tvp+. tvn........ to jest dopiero własny PUNKT WIDZENIA !!!!!.

avatar
~Urszula Chudak
22.05.2020 13:43

A co mam z gwiazd czytać - zamiast czerpać wiedzę z różnych źródeł, by wyrobić sobie zdanie? I to jest moja ostatnia odpowiedź w tym temacie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl