TworzymyGłos Regionu

Chce mi się chcieć – półkolonie w Lginiu - zdjęcia

Czwartek, 11 lipca 2019 o 08:55, aktualizacja Piątek, 12 lipca 2019 o 08:55, autor: 0 1546
Chce mi się chcieć – półkolonie w Lginiu - zdjęcia

W poniedziałek 8 lipca na Stanicy Harcerskiej w Lginiu rozpoczął się pierwszy turnus półkolonii zorganizowanych przez Urząd Miasta i Gminy Wschowa.

W pierwszym tygodniu w atrakcjach przygotowanych przez wychowawców biorą udział dzieci w wieku od 8 do 13 lat, pochodzące z Konradowa, Kandlewa, Siedlnicy i Wschowy. W tym roku uczestnicy tematycznie przenoszą się do świata dżungli. Wszyscy podzieleni są na grupy, a każda z nich nosi inną, oryginalną nazwę i wyróżnia się innym kolorem chust.

Pierwszego dnia dzieci zapoznały się z okolicą, każda grupa przeprowadziła zwiad terenowy dowiadując się najważniejszych informacji o stanicy. Poza tym uczestnicy nauczyli się, jak przygotować posiłek na ogniu w dżungli robiąc podpłomyki.

We wtorek do południa odbyła się wielka rywalizacja w dżungli – olimpiada kolonijna. Natomiast po posiłku uczestnicy wzięli udział w spotkaniu z służbami mundurowymi – Policją, Strażą Pożarną i Strażą Miejską, dotyczącym bezpiecznych wakacji.

Na razie pogoda nie dopisuje na tyle, aby dzieci mogły kąpać się w jeziorze, ale wychowawcy starają się z całych sił, żeby wszyscy mogli miło i aktywnie spędzić ten czas.

Półkolonie w Gminie Wschowa organizowane są już od blisko dziesięciu lat. Każdego roku oprócz zabawy i odpoczynku jest to czas działań profilaktycznych. Tym razem uczestnikom towarzyszy hasło: Chce się chcieć, które nawiązuje do aktywnego spędzania czasu przez dzieci i młodzież.

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl