TworzymyGłos Regionu

Borys Budka we Wschowie [VIDEO]

Piątek, 10 lipca 2020 o 11:03, aktualizacja Piątek, 10 lipca 2020 o 21:17, autor: 75 5603
Borys Budka we Wschowie [VIDEO]

Wybór jest prosty - Rafał Trzaskowski, człowiek samorządu, człowiek wolnej Polski, człowiek wielkiego serca, otwartego umysłu, ale przede wszystkim człowiek, który potrafi z ludźmi rozmawiać, a nie będzie człowiekiem na pilota prezesa Kaczyńskiego - mówił dzisiaj Borys Budka na wschowkim rynku.

Oprócz przewodniczącego Koalicji Obywatelskiej przemawiali Burmistrz Konrad Antkowiak, Poseł Waldemar Sługocki i były wojewoda lubuski Marcin Jabłoński. Na spotkaniu obecni byli także parlamentarzyści ziemi lubuskiej i wielkopolskiej, radni wojewódzcy. Przed wschowskim ratuszem zgromadziła się liczna grupa sympatyków Rafała Trzaskowskiego. 

Są to jedne z najważniejszych wyborów od 30 lat - stwierdził Burmistrz Antkowiak. W swoim przemówieniu zachęcał wszystkich, którym bliskie są wartości takie jak konstytucja, demokracja, praworządność, niezależne samorządy do uczestniczenia w wyborach w najbliższą niedzielę i głosowania na Rafała Trzaskowskiego. On jako samorządowiec jest gwarantem niezależnych samorządów - dodał Konrad Antkowiak. 

Chcemy przeprowadzić kontrolę poselską wspólnie z panią poseł Katarzyną Osos i Krystyną Sibińską - zapowiedział Waldemar Sługocki. Posłowie chcą sprawdzić, na ile lot Andrzeja Dudy z Zielonej Góry do Warszawy był zgodny z przepisami.

Podczas wiecu, wśród tłumu, znalazła się przeciwniczka kandydata Rafała Trzaskowskiego, która dała wyraz swojego niezadowolenia. W odpowiedzi na zwróconą jej uwagę pokazała wszystkim zebranym wokół Borysa Budki środkowy palec. 

Przed chwilą widzieliśmy ten uniesiony w górę palec, ten symbol, który znamy od gestu posłanki Lichockiej. My samorządowcy czujemy się podobnie, czasami czujemy ten podniesiony w górę palec i nie chcemy się zgodzić władzy na taką prezydenturę, która tak naprawdę oznacza pełzającą centralizację - mówił Marcin Jabłoński, były wojewoda lubuski.

REKLAMA

Komentarze (75)

avatar

avatar
~Wschowianin
10.07.2020 12:59

Brawo Wschowa, brawo Rafał! 12.07.2020 dzień, w którym Kaczyński już nic nie zrobi

avatar
~Magda
10.07.2020 13:09

Nie ma polityka bez skazy. Za to Pan Budka będzie sterował Panem Trzaskowskim człowiek wariat i arogant

avatar
~ja
10.07.2020 13:22

Krótko po objęciu przez Rafała Trzaskowskiego stanowiska prezydenta Warszawy kazał wypowiedzieć wszystkim organizacjom katolickim umowy najmu. Krzysztof, z czego ty się tak cieszysz, czyżby jakiś sabotaż!?

avatar
~Normalny
10.07.2020 18:24

Głosuję za Polskim Prezydentem , miał być Bosak , szkoda . Niech będzie Duda . Na Prezydenta że szwabskiego nadania ja i moja rodzina nie zagłosuje . Nie zagłosuje na donosiciela unijnego . Chce rodziny , ojca matki . Chce dziadka i babci . Nie chcę rodzica nr 1 i rodzica nr 2 . Kumacie ?

avatar
~do ja
10.07.2020 18:33

Proszę o dwa przykłady wypowiedzenia najmu ?

avatar
~Nauczyciel
10.07.2020 18:35

Jako nauczyciel robię rachunek sumienia . Jestem darmozjadem zdalnym . Wiem że na moją półprace , ferie, wakacje pracują podatnicy . Kryję się za wirusem , wspieram wyzyskiwacza Broniarza . Ludzie jestem jaki jestem i zagłosuje za niemieckim kandydatem Trzaskowskim .

avatar
~Urzędnik
10.07.2020 18:38

Wiem że na mnie płacą podatnicy . Wiem że Trzaskowski to moja gwarancja tej ściemy . Więc ja urzędnik zagłosuje za Trzaskowskim .

avatar
~Magda
10.07.2020 13:04

Zobaczymy jak Pan Trzaskowski zacznie wprowadzać ta swoją wolność i ucinać wszystko, ściągać uchodźców, sprzedawać i rozkradać Polskę, a elita będzie się bawić i pławic w luksusie, jak będziecie mądrzy a potem będzie płacz i zgrzytanie zębów, biadolenie jak po wyborze Pana Antkowiaka

avatar
~Magda
10.07.2020 13:05

Słuchacie Pana Budki, który sam od agresji nie stroni nie mówiąc o kulturze wypowiedzi

avatar
~Norbert Czechowski
10.07.2020 14:24

Mogę prosić jakieś nagranie, gdzie p. Budka zachowuje się agresywnie i brakuje mu kultury wypowiedzi? Osobiście bardzo lubię sejmowe wystąpienia p. Budki, jest to jeden z najlepszych mówców wśród polityków, ale być może coś mnie ominęło.

avatar
~Janusz Tracz
10.07.2020 20:50

Jest taka fajna telewizja. Trochę kłamią, ale poza tym to całkiem tam miło. I tamże agresja p. Budki została odnotowana. Jego wady odnotowali również zniesmaczeni widzowie - łagodnie zbesztali, kulturalnie i pouczająco. Bo w sumie to całkiem tam miło. ps: po ile ten fajny pils?

avatar
~Janusz Tracz
10.07.2020 21:49

Odsyłam na YT: Borys Budka agresja

avatar
~Wdzięczny
10.07.2020 13:09

Brawo!!!! W końcu burmistrzyna wyszedł z Ratusza, pokonał bramki, które postawił i ukazał się oczom mieszkańców. Borysie Be dziękujemy Ci.

avatar
~Jan Kotwicki
10.07.2020 15:32

Panie Norbercie, bój się Pan Boga! Co oni zrobili z Pana na tym uniwersytecie im. Bolesława Bieruta? I co ja widzę? Pan Magister Piotr Sobański w objęciach Budki?! Tak, tak, ten sam nauczyciel historii, który przed laty zwiał z miasta przed historykiem Leszkiem Żebrowskim!

avatar
~Emilia Sobańska
10.07.2020 15:49

Panie Kotwicki, bój się Pan młodych pokoleń, które mają dość nienawiści, sporów, które odchodzą do historii, wypominania jakichś śmiesznych wydarzeń z przeszłości (mógłby Pan przestać powtarzać jak mantrę, że mój ojciec był nie-we-Wschowie, na spotkaniu propagowanym przez Pana. Otóż mój ojciec akurat był wtedy w Poznaniu - I CO Z TEGO? :) ) To brzmi jak ciągłe mówienie "a przez 8 lat rządów..." - niedobrze mi się robi na same te wszystkie słowa. "Zwiał z miasta"? A owszem, tu można akurat miło wspominieć czasy, gdy koronawirus nie ograniczył podróżowania i bez utrudnień można było się przemieszczać, nieprawdaż ;)

avatar
~Norbert Czechowski
10.07.2020 18:30

Panie Janie, a może spotkamy się przy kawie lub piwie? Teraz mamy takiego wschowskiego pilsa nawet. Ja Panu opowiem, że uczelnię tworzą ludzie, że Uniwersytet Wrocławski miał i nadal ma wielu pracowników akademickich, którzy otwarcie sprzeciwiali się socjalistycznej władzy, czy teraz sprzeciwiają się łamaniu praw człowieka przez pis, oraz że nazywanie tej uczelni im. Bieruta jest krzywdzące. Opowiem też o tym jak znaczący wpływ na moją, jeszcze bardzo krótką, karierę naukową miał p. Sobański. Pan opowie natomiast, dlaczego wierzy w "Służby, Loże i Szczęść Boże" i jeśli nikt nikogo nie przekona to przynajmniej napijemy się dobrego piwa, bo mamy teraz takiego fajnego pilsa.

avatar
~Ryś
10.07.2020 13:24

Widzę,że stara gwardia z CZERWONEGO LO we Wschowie nie zawiodła, dziękuję bardzo!

avatar
~sen
10.07.2020 15:31

Brawo Wschowianie ! młodzi i starzy, nauczyciele i wszyscy którzy znaleźliście czas i odwagę zamanifestować swoje poparcie ,Ci którzy nie , mogli być osobiście są z Was dumni !!!

avatar
~Jan Kotwicki
10.07.2020 16:56

Wtedy to co miało być wydarzeniem przełomowym nie doszło do skutku gdyż w dalszym ciągu preferowano zapraszanie prelegentów i gości jednej opcji zwanej umownie lewicowo - liberalnej. Już w roku 2007 zaproponowałem Pani Dyrektor Magister Elżbiecie Przygodzie-Majer zaproszenie do szkoły reż. Grzegorz Brauna. Podczas rozmowy obecny był Pan Magister Piotr Sobański i przez całą godzine lekcyjną doradzał Pani Dyrektor by jednak Brauna nie zapraszać. Natomiast w dniu, w którym podstępnie sprowadziliśmy Leszka Żebrowskiego Pan Sobanski był z grupą uczniów w Poznaniu, w jakims lokalu /za przeproszeniem/ Gazety Wyborczej na imprezie organizowanej przez katolewacki Tygodnik Powszechny. W tym czasie Pani Dyraktor zarządziła spotkanie z Panem Leszkiem na godz 15.00. W szkole na godz. 15.00!!! Dwa tygodnie potem szkołę odwiedziła dwójka młodych rabinów z Berlina i otrzymali komfortowy czas spotkania z młodzieżą o godz. 11.00. Ja nie twierdzę że nie macie zapraszac tych których dotychczas preferujecie ale uwazam że szkoła powinna dawać młodzieży szanse wyboru i poznania róznych idei i ich przedstawicieli. Inaczej Liceum im Tomasza Zana we Wschowie nigdy nie będzie kuźnią elit intelektualno-politycznych, nie zapewni dobrego startu do dalszej nauki a co najwyzej ukierunkuje młodych na służalcze stanowiska w eurokołchozie. Pluralizm poznawczy, oto co wschowskim szkołom srednim jest potrzebna. Osobny problem to izolacja szkół od społeczeństwa, ale o tym może przy innej okazji.

avatar
~Gosc
10.07.2020 13:34

Ta starucha co podniosla palec powinna wlozyc go sobie z przodu bo nic innego w te pajeczyne nie wejdzie szkoda ze mnie tam nie bylo przy tym gescie

avatar
~Norbert Czechowski
10.07.2020 14:31

Nie odpowiadajmy, proszę, brakiem kultury na brak kultury. Musimy pamiętać, że ta Pani to taki sam człowiek jak my, no może troszkę bardziej podatny na propagandę TVPiS. Też strasznie się irytuje, kiedy widzę takie gesty i niejednokrotnie komentuje to nieodpowiednio, ale to ostatnie chwile na opamiętanie. Jako Polacy jesteśmy strasznie podzieleni i jeżeli nie zaczniemy tego zmieniać zafundujemy sobie straszną przyszłość

avatar
~pacyfik....akcja
11.07.2020 11:37

na którym zdjeciu to jest,specjalnie przepatrzyłam wszystkie i nic takiego nie widziałam

avatar
~Czytelnik
10.07.2020 13:44

Tylko pis... maja taki gest

avatar
~Brawo, Brawo, ....!!!
10.07.2020 13:49

Brawo My Młodzi - Przyszłość Polskiego Narodu!!!!. Z Naszym Prezydentem panem Trzaskowskim postawimy WETO pisowskiej szczujni!!!!, zakończymy dzielić nasz Polski Naród na Lepszy i Gorszy Sort!!!, na "chamów i hołotę ...." !!!!, na " komunistów i złodziei...." !!!!, na "zdradzieckie mordy ....?"" i tą całą ich szczujnie !!!!!. Ile można tego słuchać i być bezkarnym wobec Polskiego Suwerena. My Młodzi Przyszłością naszej Polskiej Ojczyzny wbrew temu co tu będą wypisywać ci od "Przekazów Dnia " z Nowogrodzkiej i nie tylko !!!!. Patrzcie i Uczcie się jak sie robi kampanię wyborczą dla naszego kandydata Pana Trzaskowskiego ; - spokojnie, bez wulgaryzmów, bez szczujni, bez chowania się po stodołach Państwowej Spółki Skarbu Państwa, bez robienia Ustawki jak to czynili posłowie Ziemi Wschowskiej przed I Tura tych wyborów!!!!. Przypominam, że kandydat Duda pisu jest w w ciągu kampanijnym już od Pięciu lat tej "cudacznej " koalicji !!!!!. MY Młodzi jesteśmy razem z państwem, którzy tak licznie tam przybyli !!!!. Panie Trzaskowski Ma Pan nasz GŁOS - GŁOS PRZYSZŁOŚCI i WOLNOŚCI od pisowskich wojenek i łamania prawa, łamania Polskiej Konstytucji !!!!!!.

avatar
~Rodzina. To chłopak i dziewczyna .
10.07.2020 18:44

Rodzina to chłopak i dziewczyna . Peowska złodziejska Polska czy normalne Państwo bez donosicielstwa, ubectwa sbectwa .

avatar
~Emerytka
10.07.2020 13:49

Rafał obiecuje emerytury bez podatku i dodatek za wychowanie dzieci Duda już co miał dać to dał głosuj na Rafała

avatar
~MŁODZI
10.07.2020 14:29

Emerytura bez podatku w wykonaniu PO, równa się podniesienie wieku emerytalnego do 70 ? przypomnę tylko, ze Pan Trzaskowski był wielkim przeciwnikiem 500+ i dwukrotnie głosował przeciw ???

avatar
~Do Emerytka
10.07.2020 16:06

Rafał może nawet pójść śladami Wałęsy i każdemu obiecać po sto milionów, ale to rząd i sejm podejmuje decyzje w sprawie finansów państwa a nie Rafał. Szanowna Pani, ta emerytura bez podatku to taki chwyt marketingowy dla naiwnych wymyślony przez bogatych dla bogatych, którzy chcą być jeszcze bogatsi. Ten emeryt o najniższej zyska tyle ile ma dziś z 13-ki, ten ze średnią dostanie już dwie dzisiejsze 13-ki itd. a rozwarstwienie zamożności emerytów będzie się powiększać.

avatar
~Brawo, Brawo, ....!!!
10.07.2020 13:50

Brawo My Młodzi - Przyszłość Polskiego Narodu!!!!. Z Naszym Prezydentem panem Trzaskowskim postawimy WETO pisowskiej szczujni!!!!, zakończymy dzielić nasz Polski Naród na Lepszy i Gorszy Sort!!!, na "chamów i hołotę ...." !!!!, na " komunistów i złodziei...." !!!!, na "zdradzieckie mordy ....?"" i tą całą ich szczujnie !!!!!. Ile można tego słuchać i być bezkarnym wobec Polskiego Suwerena. My Młodzi Przyszłością naszej Polskiej Ojczyzny wbrew temu co tu będą wypisywać ci od "Przekazów Dnia " z Nowogrodzkiej i nie tylko !!!!. Patrzcie i Uczcie się jak sie robi kampanię wyborczą dla naszego kandydata Pana Trzaskowskiego ; - spokojnie, bez wulgaryzmów, bez szczujni, bez chowania się po stodołach Państwowej Spółki Skarbu Państwa, bez robienia Ustawki jak to czynili posłowie Ziemi Wschowskiej przed I Tura tych wyborów!!!!. Przypominam, że kandydat Duda pisu jest w w ciągu kampanijnym już od Pięciu lat tej "cudacznej " koalicji !!!!!. MY Młodzi jesteśmy razem z państwem, którzy tak licznie tam przybyli !!!!. Panie Trzaskowski Ma Pan nasz GŁOS - GŁOS PRZYSZŁOŚCI i WOLNOŚCI od pisowskich wojenek i łamania prawa, łamania Polskiej Konstytucji !!!!!!.

avatar
~Wschowa
10.07.2020 13:55

Czy Pan Antkowiak startował, jako kandydat bezpartyjny ?

avatar
~zza winkla
10.07.2020 14:35

Jeszcze się zastanawiałem, jeszcze miałem wątpliwości ale po tym spotkaniu utraciłem je. Nie będę głosował na linię polityki Kaczyńskiego czy prok. PRL Piotrowicza . Przecz komuno.

avatar
~123
10.07.2020 14:59

Bo właściwie i po prawdzie to jest tak. Burmistrz Antkowiak jest na pilota p. Sługockiego zaś p. Sługocki na pilota p. Budki. Pan Budka ma też pilota na p. Trzaskowskiego, ale już na p. Budkę pilota dzierży w dłoni p. Tusk, którego na krótkiej smyczy trzyma p. Merkel do której pilot leży na biurku p. Sorosa. Nie gniewajcie się lemingi, ale tak wygląda smutna rzeczywistość niezależności Waszego kandydata od poziomu gminy do UE. I to by było na tyle. Nie zapomnijcie zgasić światła.

avatar
~Joanna
10.07.2020 14:59

Naród, który jednym okiem patrzy w przeszłość jest mądry. Naród , który patrzy w przeszłość obojgiem oczu jest ślepy....kto ma oczy niech patrzy, kto ma uszy niech słucha A kto ma rozum niech MYŚLI. Brawo Norbert! Brawo wszyscy seniorzy którzy byli na spotkaniu! Brawo Rafał!

avatar
~xyz
10.07.2020 15:05

,,liczna grupa sympatyków Rafała Trzaskowskiego" Zdjęć wstawionych na stronę jest więcej niż ludzi na wiecu. Widać jaka grupa zawodowa sympatyzuje z Rafałem Trzaskowskim....

avatar
~xxx
10.07.2020 15:41

Przynajmniej są to wschowianie a nie jak u Pana Dudy ludzie wożeni autobusami pod publikę

avatar
~Do mlodzi pl
10.07.2020 15:14

Duda obiecywał też pomoc frankowiczom i nic nie zrobil

avatar
~Joanna
10.07.2020 15:19

Do xyz....odsyłam do sesji zdjęciowej..o przepraszam chciałam powiedzieć do wiecu Pani Rafalskiej i Pana Asta, na którym zresztą niewielu Wschowian widziałam. Tłumów też nie było

avatar
~Adaś
10.07.2020 15:20

Jeśli cały czas będzie mowa o p. Trzaskowski jako kontynuatorze "twarzy" p. Tuska do siódmego pokolenia to nigdy, przenigdy nie ruszymy z miejsca. Jak słyszę, że wybór p. Antkowiaka na burmistrza jest siódmym nieszczęściem Wschowy bo Pan Grabka do tego rękę przyłożył to absurd się pogłębia. Można i tak ....... wojnę szwedzką żeśmy przegrali więc czy volvo nie będziemy jeździć ? Pytam - gdzie jest koniec bredni ? Komu zależy na tym aby tak Polak zilustrować jako warchoła w UE ? My sami siebie nienawidzimy, w rodzinach i gminach i wyżej, my sami szczujemy na siebie i podpalamy nienawiść ....... przykład z dzisiejszej debaty na rynku p. Budki. Kobieta okazała się ch.... Adaś

avatar
~do Adaś
10.07.2020 20:46

Adasiu, przecież Trzaskowski to Tusk po liftingu i w gorseciku. Tak jest i twoje zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni. Tusk jest w dalszym ciągu bardzo aktywnym (anty)polskim politykiem, tylko urzędującym ze swoją przyboczną świtą europosłów na żołdzie Brukseli. Co do szwedów to przecież ich w końcu pogoniliśmy, czy może innej historii się uczyłem? Z "volvo" tylko nazwa została, bo reszta należy do chińczyków, jak większość produktów "mądrej" starej części UE (vide maseczki, kombinezony czy respiratory). A jednak jesteś Adaś damski bokser. Kobieta, którą nazwałeś ch...., wyraziła tylko swą opinię o bajdurzeniu p. Budki słowami "PAN JESTEŚ CHYBA ŚMIESZNY" i spokojnie by odeszła, gdyby nie buczenie KODziarstwa i UBywatelstwa. Pani jednym, zrozumiałym przez wszystkich gestem skradła Budce cały show we Wschowie. Konia z rzędem temu, kto zapamięta z tego spotkania coś więcej niż ten gest Adasiu!

avatar
~Obywatelska Wschowa
10.07.2020 15:28

O i ... Buczek popiera.

avatar
~Andrzej Barełkowski
10.07.2020 15:49

Każda władza, jakiej opcji by nie była, ma wśród swoich członków ludzi, którzy popełniają błędy i nie są do końca czyści w intencjach. Prędzej czy później historia ich rozliczy. Ale wolę mieć prezydenta, który jest polskim patriotą, niż prezydenta na smyczy Georga Sorosa, Grupy Bilderberga i masonerii światowej, który będzie gwarantem obcych interesów i wpływów w naszym kraju.

avatar
~Anna
10.07.2020 22:12

Brawo!

avatar
~Patriotka
11.07.2020 01:08

Czuję się obrażona, gdy wskazuje się, kto tu jest patriotą, a kto nie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl