TworzymyGłos Regionu

Boisko przy 1 LO oddane do użytku! [ZDJĘCIA]

Czwartek, 26 listopada 2020 o 19:58, aktualizacja Czwartek, 26 listopada 2020 o 20:08, autor: 11 1778
Boisko przy 1 LO oddane do użytku! [ZDJĘCIA]

Z dumą i ogromną satysfakcją możemy ogłosić, iż dobiegł końca ostatni etap wieloletniego programu zagospodarowania terenu naszej szkoły. Kilka dni temu do użytku zostało oddane piękne boisko lekkoatletyczne, które jest ostatnim elementem realizacji planu modernizacji I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie.

Plan ten powstał w 2003 roku, krótko po utworzeniu Powiatu Wschowskiego i zakładał głęboką przebudowę naszego Liceum. Na początku zadanie to wydawało się wręcz niemożliwym do realizacji, ale szybko okazało się, że niemożliwe staje się rzeczywistością… ale po kolei:
 
-  w 2003 roku wyremontowano salę gimnastyczną oraz powstały dwie nowoczesne kotłownie na paliwa stałe,
- w 2005 roku wybudowano z kostki granitowej parking szkolny,
- w 2007 powstało boisko wielofunkcyjne,
- 2008 – dziedziniec szkolny (o zieleń na terenie szkoły zadbaliśmy sami m.in. dzięki nieocenionej wizji i pracy p. Beaty Szyguły),
- 2009 – przeprowadzono gruntowny remont wnętrz tzw. pawilonu technicznego wraz z wymianą stolarki okiennej,
- 2010 – odrestaurowano salę gimnastyczną wraz z wymianą stolarki okiennej, parkietu, instalacji elektrycznej i wentylacyjnej.
- 2007 - 2008 to czas wymiany stolarki okiennej w budynku głównym szkoły,
- 2012 – remont auli szkolnej i korytarzy w budynku głównym szkoły, renowacja ogrodzenia wraz z montażem bramy (fundator Bank Spółdzielczy we Wschowie)
- 2013 – wymiana pokrycia dachowego na budynku pawilonu technicznego,
- 2017 – 2018 głęboka termomodernizacja budynku głównego szkoły wraz z wymianą dachu,
- 2020 – budowa boiska szkolnego.
 
Całość wszystkich inwestycji opiewa na kwotę bliską 10 000 000zł!!!
W tym miejscu Społeczność Szkolna naszego Liceum składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom wspierającym proces realizacji wieloletniego planu zagospodarowania terenu I Liceum Ogólnokształcącego z OD im. T. Zana, w osobach kolejnych Starostów Powiatu Wschowskiego: p. Marka Kozaczka, p. Marka Boryczki oraz p. Andrzeja Bielawskiego, kolejnych Zarządów Powiatu Wschowskiego, Przewodniczących Rad Powiatu Wschowskiego oraz Państwa Radnych Powiatu Wschowskiego.
 
Nieoceniona jest pomoc posłów w osobach pani Elżbiety Rafalskiej, absolwentki wschowskiego liceum (boisko wielofunkcyjne 2008r.) oraz pana Marka Asta (boisko lekkoatletyczne 2020r).
 
Tekst/foto: 1 LO Wschowa
REKLAMA

Komentarze (11)

avatar

avatar
~JK
26.11.2020 21:19

"Nieoceniona jest pomoc posłów w osobach pani Elżbiety Rafalskiej, absolwentki wschowskiego liceum (boisko wielofunkcyjne 2008r.) oraz pana Marka Asta (boisko lekkoatletyczne 2020r)." - chyba nieoceniona jest hojność Podatników z których pieniędzy te prace zostały zrealizowane, a nie PIS-ior*** którzy jedynie ciągnęły za odpowiednie sznurki

avatar
~Janusz Tracz
27.11.2020 06:53

Za dużo polityki i potem się tak papla. Fakt jest taki, że są to absolwenci Zana, którzy coś w życiu osiągnęli i mieli realny wpływ na powodzenie opisanych inwestycji. Nie trawię pisowskiego sposobu zarządzania krajem, ale partyjne powiązania p. Rafalskiej i p. Asta naprawdę w tej sytuacji powinny zejść na dalszy plan. W tym kontekście to przede wszystkim dawni uczniowie Liceum i nawet jeśli zrobili coś interesownie, to efekt jest jak najbardziej na plus. Czy każda dyskusja w tym kraju musi opierać się o politykę? Każda ze stron w tym sporze jest przesiąknięta medialnym dziadostwem, które tylko wszystkich na siebie napędza. Jedni pieprzą o pokoju i demokracji, potrafiąc życzyć drugim śmierci. A ci drudzy udają, że wszystko jest super, wszyscy ich kochają, a kto myśli inaczej to niech po prostu wyemigruje jak się nie podoba. Niedobrze się robi o tej zajadłości. I jeszcze "podatnicy" wyróżnieni dużą literą, jako męczennicy naszych czasów. Oczywiście, co za dużo to niezdrowo. Jednak jeśli już coś ma powstawać za sprawą podatków, to niechże to będą takie wspaniałe miejsca, jak nowe boisko dla młodzieży. Z Bogiem i choćby mimo Boga.

avatar
~Śmiech na sali ....!
27.11.2020 08:04

Od sześciu lat obecnego panowania tych o których pisze ( JK ) i innych miękiszonów pis+ - jak to nazwał ich sam Ziobro , a Jacek K porównał do ..."ciemnego ludu..." doprowadziło do tego, że to towarzystwo TOTALNIE UWŁASZCZYŁO się na Pieniądzach i Mieniu Suwerena i przypisuje sobie sukcesy płynące z naszych P O R T F E L I wpisując się w 3 x B ; Bezwstyd, Bezczelność i Bezkarność. TO TOTALNE UWŁASZCZENIE polega na tym , iż totalnie zawładnęli Spółkami Skarbu Państwa ( patrz na tut. terenie HZZ...), zbudowali Szpital Widmo za miliony złotych na Stadionie Narodowym ( ponoć dla swoich z pięciogwiazdkowymi hotelami dla lekarzy ) , tylnymi drzwiami dają sobie podwyżki, kupują limuzyny rządowe, planują kolejne 2 miliardy dla propagandy TVPpis+ --- a w tym samym czasie brak leków do ratowania chorych na koronawirusa, brak pieniędzy na opłacanie - GODNE- Peresonelu Lekarskiego !!!!!!! PARAFRAZUJĄC ==== Jak to jeden z nich nazwał swoich kolegów/gę --- mamy dzisiaj przy władzy samych MIĘKISZONÓW pis+ !!!!! żerujących na Suwerenie !!!!.

avatar
~do JK
27.11.2020 09:38

Pięknie pojechałeś po życiorysie ! . Od kiedy to Elka jest absolwentem wschowskiego liceum ??? . Jeżeli już się wypowiadasz to elementarnym obowiązkiem jest mówienie prawdy . Owszem jest absolwentem szkoły którą skończyła w Głogowie .

avatar
~Urszula Chudak
27.11.2020 11:59

Uważam, że eleganckim gestem, jest wymienienie w chronologicznym porządku tych osób, które miały realny wpływ na to, jak dzisiaj wygląda wewnątrz i zewnątrz LO. Nie gloryfikowałabym jednak parlamentarzystów. Akurat Pan Poseł Ast "nie wyrywa" rękawów dla swego matecznika. Mam porównanie do działań innych posłów. Proszę wejść na stronę Sejmu i zobaczyć w jakich sprawach oni interpelują - najczęściej są to lokalne sprawy. Dla porządku należy również dodać, że nieocenioną pomoc udzielili nasi mieszkańcy tym Państwu, że są oni tam gdzie są, czyli na Wiejskiej i w Brukseli. Co do zarzutów "śmiechu na sali" - żadna władza od tego nie stroni, obojętnie skąd się wywodzi. Na poparcie tej tezy, zacytuję słowa Andrzeja Żabińskiego, członka biura politycznego KC PZPR do swoich kolegów, w momencie zdawania władzy: "Dajcie im tylko urzędy i władzę, a s.....ą się tak, jak my się s.........y". Koniec cytatu, jednak absolutnie nie koniec takiego stylu sprawowania władzy. Od Warszawy, poprzez Zieloną Górę, aż do Wschowy.

avatar
~Śmiech na sali ....!
27.11.2020 14:13

A po co wracać do tak dalekich przykładów wystarczy zacytować obecnie rządzących ( począwszy od premiera 100 zawodów, posła z Nowogrodzkiej - obecnie wice premiera podwładnego swojego podwładnego, kobiety Witek i tych z Parlamentu Europejskiego ze znaczkiem pis+) co mówili przed sześcioma laty zanim obieli władzę, co mówili w kampaniach wyborczej i co mówią obecnie !!!!!. TO jest dopiero majstersztyk OBŁUDY, CYNIZMU, BEZWSTYDU i FAŁSZU !!!!. MIĘKISZOTY w całej rozciągłości !!!!!!.

avatar
~Adaś
27.11.2020 12:39

Ad. "Janusz Tracz" - forumowiczu..., czytając Pana komentarz, tak sobie pomyślałem, tylko go podpiszę bo jest do rzeczy, ale od cyt. ".... a kto myśli inaczej to niech po prostu wyemigruje jak się nie podoba. " .... to już nie . To stwierdzenie absolutnie by "ubiło" dorzeczność istnienia naszego państwa. Cyt . " "Niech jadą" - kiedy to krzyknęła z ław sejmowych Józefa Hrynkiewicz z PiS, do lekarzy, jest ujmą, obelgą i policzkiem dla każdego Polaka co to musiał wyjechać ze swojego kraju. Dla uczciwości, ten proces rozpoczął się już za PO a PiS dokładnie zwiększa skalę emigracji zarobkowej. I aby jeszcze absurdu było mało, p. Lichocka wzywa Niemców do czasowego "wypożyczenia" tych, do których nie dawno mówiono "Niech jadą " aby teraz w potrzebie chwili i absurdzie mówić "Niech wracają" ........ " f... you"..... a co innego można byłoby się spodziewać ? Adaś

avatar
~Adaś
27.11.2020 14:26

Pierwsza moja konkluzja: czytam to 17 letnie kalendarium które żeście Państwo przypomnieli nam i tak myślę sobie, że pałac kultury i nauki w Warszawie budowano 3 lata ( 1952-55) a LO we Wschowie kompleksowo, pięknie i urokliwie tylko remontowano i doskonalono przez 17 lat, więc stawiam tezę, że można już w nowym roku rozpocząć regenerację i odświeżanie od sali sportowej począwszy ? O efekcie winni się głownie wypowiedzieć sami nauczyciele i uczniowie , byłoby to najbardziej urealnione bo my możemy tylko powiedzieć tyle ....... zewnętrznie - pięknie ( chyba niewielu widziało LO po nowemu od środka?) . Epilog, że w proces zaangażowanych było 3 starostów i 10mln + 2 posłów przychyla mnie do słów p. U.Ch...... a pracy w to dzieło najwięcej włożyły nasze miejscowe firmy i za to należy im bardzo podziękować. Myślę, że nie jest to bubel w przeciwieństwie do programu termomodernizacji szkół podstawowych i przedszkoli. Kolejna refleksja to to, że młodzież kończąca w 2003 r. LO, już dzisiaj w 2020, wysyła swoje dzieci do tej samej szkoły ale świeżutko co wyremontowanej, ...... jakże to szczęśliwy rocznik a zarazem nie techniczny bo bez remontu. Adaś

avatar
~takie tam
27.11.2020 16:56

Wpisy pod każdym artykułem są mniej więcej taj samej jakości. Adaś, p.Chudakowa i inne wschowskie tuzy piszą pierdy na poziomie magla lu straganu z kapustą. Wezcie się do roboty i zróbcie coś dla Wschowy, tak jak chociażby Antkowiak z Kraśnym. Nasi zbawiciele.

avatar
~takie tam
27.11.2020 17:05

Wpisy pod każdym artykułem są mniej więcej taj samej jakości. Adaś, p.Chudakowa i inne wschowskie tuzy piszą pierdy na poziomie magla lu straganu z kapustą. Wezcie się do roboty i zróbcie coś dla Wschowy, tak jak chociażby Antkowiak z Kraśnym. Nasi zbawiciele.

avatar
~Biegacz
27.11.2020 22:12

Można przyjść sobie pobiegać na nowej bieżni?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl