TworzymyGłos Regionu

Bezzwrotna pomoc finansowa do 5000 zł dla organizacji pozarządowych

Środa, 05 sierpnia 2020 o 11:49, aktualizacja Środa, 05 sierpnia 2020 o 12:00, autor: 2 746
Bezzwrotna pomoc finansowa do 5000 zł dla organizacji pozarządowych

Uwaga stowarzyszenia, fundacje, organizacje, kluby sportowe, jednostki straży pożarnej, koła łowieckie i wędkarskie, zarejestrowane kluby, organizacje szkolne, inne organizacje i związki NGO - trwa udzielanie bezzwrotnej pomocy finansowej do 5000 zł dla organizacji pozarządowych.

Podstawowym warunkiem jej otrzymania jest prowadzenie działalności przed dniem 1 kwietnia 2020 r.

O pożyczkę 5000 zł z urzędu pracy ubiegać się mogą organizacje pozarządowe (NGO) również nieprowadzące działalności gospodarczej, takie jak na przykład fundacje, czy stowarzyszenia, których przychód w poprzednim roku bilansowym nie przekroczył 100 000 złotych. Informacja o wysokości przychodu przedstawiana jest w formie oświadczenia w wniosku o pożyczkę. Maksymalna wysokość pożyczki dla organizacji pozarządowej to 5000 zł, jednak nie więcej niż 10% przychodów w poprzednim roku bilansowym

Warunkiem umorzenia pożyczki jest prowadzenie działalności statutowej lub gospodarczej przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia pożyczki. Po spełnieniu tego warunku, pożyczka będzie umorzona automatycznie, bez jakichkolwiek dodatkowych wniosków.

Wniosek o pożyczkę 5000 zł z Tarczy Antykryzysowej dla organizacji pozarządowej należy złożyć w powiatowym urzędzie pracy. Wniosek o pożyczkę 5 tys. zł może zostać złożony elektronicznie lub też w formie papierowej na adres właściwego urzędu pracy.

W DALSZYM CIĄGU POWIATOWY URZĄD PRACY WE WSCHOWIE UDZIELA BEZZWROTNYCH POŻYCZEK ORAZ DOFINSOWAŃ DO WYNAGRODZEŃ DLA OSÓB PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ, MIKROPRZEDSIĘBIORSTW ORAZ PRZEDSIĘBIORSTW.

Wszelkie informacje są dostępne na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy we Wschowie, https://wschowa.praca.gov.pl/urzad

(Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Wschowiaka
05.08.2020 13:17

A jesli ktos juz raz korzystał z pożyczki bezzwrotnej to teraz moze wnioskowac o kolejną?

avatar
~Nie rozumiem.
06.08.2020 08:44

Jakiś czas temu tej samej treści ogłoszenie ukazało się w lokalnych mediach.Jak mamy rozumieć ponowne ukazanie się informacji tej samej treści. Nikt nie zgłosił się z wnioskami o pieniądze czy tych pieniędzy jest tak dużo na działalność NGOsów.Mam nadzieję , że pierwsza wschowska płaczka i zadymiara wschowska o pieniądze na działalność swojego stowarzyszenia wystąpiła i już nie będzie kombinować co robić, by zrobić referendum. Pamiętamy , że w odwecie za obniżenie kwoty z urzedu na spacerki i kawki z naszych podatków ekipa bohaterów lokalnych uciekła z sesji ,by urząd nie mógł ubiegać się o dotacje na wymianę starych pieców.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl