TworzymyGłos Regionu

Bezpieczna praca na budowie – zdrowie jest najważniejsze

Poniedziałek, 08 stycznia 2018 o 10:35, autor: 0 985
Bezpieczna praca na budowie – zdrowie jest najważniejsze

Poszukujesz pracy? W ostatnim czasie, akurat miejsc pracy nie brakuje. Niestety, zwykle oferty pracy nie są warte uwagi, ze względu na swoją bardzo niska wypłatę, jaką oferują pracodawcy. Jest to oczywiście najniższa krajowa, za którą można przeżyć tylko mieszkając z rodzicami i nie mając samochodu, dzieci oraz domu na utrzymaniu. Ci którzy na tych stanowiskach pracowali, zorientowali się, że wypłacana stawka jest głodowa, więc postanowili poszukać szczęścia za granicą.

Jeśli szukasz dochodowej pracy na krótki czas i wolisz, aby była ona fizyczna żeby czas szybciej leciał, to wybierz się na budowę. Najczęściej jednak praca takiego rodzaju wiąże się z poruszaniem się po rusztowaniach. Nie jest to zbyt bezpieczne, jeśli zatrudniony będziesz w firmie, która o swoich pracowników nie dba.

Solidne rusztowania to podstawa

Praca w budownictwie, bardzo często wiąże się z przebywaniem na wysokości. Dlatego poszukując pracy, upewnij się czy pracodawcy, którzy chcą cię zatrudnić, posiadają sprzęt, który spełnia normy bezpieczeństwa. Podstawą bezpiecznej pracy są według ekspertów z http://www.slv-group.eu/, solidne rusztowania. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ w czasie pracy, pracownicy poruszają się praktycznie cały czas po rusztowaniach. Powinny być więc one wykonane przez solidną firmę, która stosuje najwyższej jakości stal S235 JHR.  Jest ona nie tylko doskonała do tworzenia tego typu konstrukcji, ale także znacznie wytrzymalsza, szczególnie jeśli zostaną zastosowane wzmocnienia, wydłużone spawy oraz odpowiednie okucia. Warto także zwrócić uwagę, jak wygląda antykorozyjne zabezpieczenie. Najlepiej aby do tego procesu został wykorzystany cynk ogniowy. Jeśli masz już pewność, że pracodawca posiada bezpieczne rusztowania, które będą chronić Twoje zdrowie i życie podczas pracy, warto zorientować się, jak ma się pozostała ochrona.

Kask, szelki i inne zabezpieczenia

Bardzo ważnym elementem w pracy na budowie jest kask. Wydawać by się mogło, że jest to dość błahe zabezpieczenie dla głowy. Tymczasem, trzeba liczyć się z tym, że nie służy on tylko ochronie głowy przy upadku. Kask chroni także głowę przed rzeczami, które mogą spadać z góry np. podczas poruszania się w okolicy rusztowania. Powinni go nosić więc pracownicy, którzy poruszają się zarówno na rusztowaniu, jak i w jego obrębie. Przed zaczęciem pracy, kas należy sprawdzić, czy nie jest uszkodzony – taki nie ochroni głowy. Szelki są stosowane rzadziej, ponieważ polecane są przy rusztowaniach, które nie posiadają barierek i innych zabezpieczeń. 

REKLAMA
Komentuj Podziel się

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaUpamiętnili Wiec Polski
12.12.20180 281
Złożeniem kwiatów pod tablicą, upamiętniającą wiec polski, rozpoczęły się uroczystości, związane z obchodami 100-lecia tego wydarzenia. Kwiaty pod tablicą złożyli między innymi b...
nazwa
Radykalna podwyżka diet?
11.12.20188 1481

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl